zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

też może być kwasica ... Na dzień dobry podałbym jej energię z podwójną dawkę jeżeli nie przyniosło by efektu to podział bym na kwasice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no ciekawe jaki jest kał bo na 99% ze kwasica to bym nie powiedzial z objawow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Panowie a ketoza to jest średnio po dwoch tygodniach jak krowa pompuje te 40 l mleka dziennie a nie po kilku dniach i tylko 25l...

 

Panowie a ketoza to jest średnio po dwoch tygodniach jak krowa pompuje te 40 l mleka dziennie a nie po kilku dniach i tylko 25l...

komodo robimy zakłady?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Powiem szczerze że spotkałem się z ketozą zaraz po wycieleniu ... Zawsze uważalem że to za wcześnie ale praktyka pokazała że może być znacznie wcześniej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie może nie w temacie ale co wywołuje tą kwasice u krów? Słyszałem różne rzeczy już na ten temat np że podawanie śrutu ze zbóż ale nic konkretnego a jestem w tym temacie zielony

Edytowano przez vbox33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

konrad zapewniam cie ze 40l ci krowa nie da tak z nieba ze bez paszy a jak bedzie dostawala pasze energrtyczna to przy 40 bedzie mniejsze ryzyko niz z samych objetosciowych da ci 25l bo nie wiem czy wiesz ale przyjmuje sie ze z bardzo dobrych objetosciowych krowa produkuje okolo 15l a te 10ponad jesli nie dostaje nic poza objetosciowe produkuje z siebie spalając tluszcz i skoro nie dostaje paszy to znajdz mi powod kwasicy ?

VBOX33 tu masz kilka rzeczy o kwasicyhttp://www.wodr.konskowola.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=132:choroby-metaboliczne-krow&catid=59:bydo&Itemid=130

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Luke widze ze wzielismyobaj pierwsze z wyszukiwarki :) juz raz pytales o kał ale nie dowiedzielismy sie a to w kontekscie kwasicy jest dosc istotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

komodo nawet ten sam czas :D :D Kał to podstawa ,,, Chociaż i tak możemy tylko tutaj gdybać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki panowie już wiem. Źle wpisalem w google i dla tego nie znalazłem odpowiedniego artykułu i wolałem dopytać doświadczonych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

dokladnie tak @Luke ani nie opisal dokladnie co dostawala bo jesli miala sporo siana to kwasice bym juz sobie odpuscił jesli pasz nie dostawala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

komodo ja nic nie pisałem ze krowa da 40l z nieba bez niczego....A jaka to jest pasza mleczna???? Napewno dał jej troche śruty i gotowe.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Jałówczką, ma tydzień i że tak napisze chodzi i czegoś szuka ;[ pije jeszcze mleko od krowy i dostaje troche siana ktorego zresztą nie zjada. No i problem tkwi w tym że szuka czegoś w oborniku, tak jakby jej coś brakowało. Co radzicie, kupić jakieś witaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Słuchajcie,był weterynarz podał jej witaminy i wapno i o dziwo jej stan się polepszył.Propo kału jest suchy,jest karmiona kukurydzą oraz w niewielkich ilościach sianokiszokną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

proszę o poradę. mam problem z krową pierwiastką. była już inseminowana 5 razy. ruje cykliczne co 3 tyg, dość intensywne(ryczy cały dzień). macica i jajniki w porządku, śluz czysty, raz miała podany hormon powodujący owulację. próbowaliśmy już 5 ras buhajów. paranoja!! dawno nie miałam takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam mam spory prolem z krowa juz 3 raz miala tezycze przynajmniej tak wet twierdzi objawy sa takie ze sie kladzie i wstaje kopie nogami skreca sie na lewa strone tak jakby sie miala przewrocic dostala magnez i glukoze w kroplowce i narazie pomoglo jednak objawy sie powtarzaja juz 3 razy co miesiac mozliwe by byla to tezyczka jak temu zaradzic oplaca sie trzymac taka sztuke?? problem w tym ze zostala juz zacielona i raczej nikt jej nie kupi.prosze o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

proszę o poradę. mam problem z krową pierwiastką. była już inseminowana 5 razy. ruje cykliczne co 3 tyg, dość intensywne(ryczy cały dzień). macica i jajniki w porządku, śluz czysty, raz miała podany hormon powodujący owulację. próbowaliśmy już 5 ras buhajów. paranoja!! dawno nie miałam takiego problemu.

Jaka to rasa? spróbuj byczkiem albo inseminacja nasieniem żelowym,


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

marzencia jeżeli nie ma żadnej cysty, śluz jest czysty, jajniki w porzadku, ruja następuje prawidłowo ... I jeżeli inseminacja sztuczna nie skutkuje spróbuj ją zrobić bykiem ... Jeżeli nie ma byka pod ręką spróbowałbym jeszcze inseminacji po rozpoczęciu rui z reinseminacją + dołożyłbym jej hormon na pęknięcie pęcherzyka (Buserelin - ok 3ml)

 

janek82 a może coś połknęła? Gwoździa, sznurek itp... Tak też krowa potrafi się zachowywać ... A sprawdzana była ta sztuka na cielność?? Czy chudnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

Luke16 jest to krówka RW nic innego jej nie dolega oprócz tego problemu. tak była badana na cielność przed każdym zabiegiem. ten hormon co podałeś, był już użyty.

jak na razie odpuściłam ruję, nieraz to pomagało przy starszych krowach. za 3 tyg uderzymy z pełną parą..

 

a jeszcze pytanko, jak to jest z tymi długimi rujami? lepiej zapładniać na początku czy na końcu? czy od razu umawiać się na "R"kę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Warto by wczuć ile ta dana krowa ma tej rui wg. książki powinno się zacielać między 12 a 16 godziną ale to tylko teoria ... Pytanie o cielność było akurat do kolegi janek82 :) Ja bym jednak spróbował z tą Rką bo niekiedy niby ruja jest a w środku już pęcherzyka nie ma ... Proponowałbym jeszcze podać ten hormon zaraz po inseminacji w ilości 5ml ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

u mnie jak byla taka sztuka w ubieglym roku to wlasnie co jakis czas dostawala takie bole ze co chwile kladla sie i wstawala i kopala nogami to uznalismy ze to na tle trawiennym bo podawalismy jej zawsze saszetke Propiosanu i 100ml denatury na rozgrzanie zolądeczka :) i przechodzilo tak max do pol godziny juz nie wstawala ani nie kopala i dawalem zawsze jej siana i na drugi dzien zawsze bylo ok juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteczeq19    0

Komodo u mnie ostatnio była podobna sztuka,jakieś 3 tygodnie temu zaczeła kopać nogą tak że doić ją ciężko było.Dostała 200 ml denaturatu i pomagało jednak codzienie się to powtarzało,denaturat niby pomagał ale codziennie prawie zaczynała od nowa.Dostała drożdże,puzniej jakieś proszki do rozcienczenia i płyn lecz nic nie pomogło.Paszę niby jadła lecz w małych ilościach ,ustawała w mleko i w ciągu dwóch tygodni wychudziłą się strasznie więc ją sprzedaliśmy. Podejrzewam,że mogła zjeść np. gwoździa albo coś innego w okresie gdy chodziła na pastwisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

nie byla badana bo dopiero zostala zacielona z 3 dni temu nie wiem co moze byc jak dostanie magnez w kroplowce to jej przechodzi a te ataki powtarzaja sie co 3 tyg czytalem ze moze to byc na tle nerwowym wet twierdzi ze nie przyswaja magnezu a tak to normalnie je i nic jej nie dolega mleko tez jest w normie nic nie spada jakby miala gwozdzia to by pewnie nic nie jadla mam taka sztuke co ma magnez ze 4 lata i nic jej nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj