wojtek0515

Claas 610 CIS, JD 6430 Premium i Fendt 312 Vario

Polecane posty

wojtek0515    5

Witam

 

Szukam ciągnika o mocy około 125 KM doszedłem do momentu, w którym musze podjąć decyzje do wyboru jest Claas 610 CIS, JD6430Premium i Fendt 312 Vario. Proszę o pomoc w postaci wyrażenia kilku zdań na temat tych ciągników i co byście osobiście wybrali.

 

Pozdrawiam Wojtek0515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

No ciągniki mają różne specyfikacje.Arion ma 6 garów.John deere ma comand center,natomiast fendt ma bezstopniówkę.(John deere też może mieć).Ja mam podpisaną umowę na fendta też 312 vario. Ariona mi proponowali 510 z cebisem za super cene, ale troche za wielki do prac które bedę wykonywać.John deera mi dali umowę dość drogą z wersji comfort której wyposażenie nie zaszczęśliwiło mnie. Wtedy po porównaniu ciągnika wybrałem fendta 312 vario. To wszystko zależy od prac jakimi chcesz tymi ciągnikami wykonywać. Na twoim miejscu wybierałbym bardziej między fendtem a john deere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jakie zadania będzie wykonywał ten ciągnik? Jeżeli ma być jako główny to ja bym rodził 6 garów, jeżeli pomocnik to któryś z pozostałych. Napisz na ilu ha ma pracować.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek0515    5

Będzie to główny ciągnik do pomocy będzie Valtra A95 Zetor 7211 i ursus C-355 będzie pracował na około 60 ha, ale jeżeli będzie możliwość powiększenia gospodarstwa to na pewno Bendę powiększał. Zapomniałem dodać ze ceny tych ciągników są bardzo podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek0515    5

Wyposażenie to przedni TUZ i WOM, miękka oś przednia, hitch w JD bo w Claasie odpada a w Fendzie nie wiem

Co do Valtry to powiem tak chętnie bym wziął drugo, ale przejechałem się na serwisie z Roginic i od nich nie kupie a jak dzwoniłem do innych dilerem to mówili ze do mnie przyjadą a nie przyjeżdżali a ja nikogo nie lubię prosić żeby mi coś sprzedał …..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Moim zdaniem:

Jak na główny ciągnik to John deere ponieważ silnik ma wielką moc i robi świetną robotę,jeśli masz db dobrane maszyny to spalanie nie odstrasza ;)

Claas ma 6 cylindrów więc na główny jest idealny bo co 6-stka to 6-stka :D

Fendt: jest bardziej wszechstronny i ma mniejsze spalanie od JD i Claasa lecz jest od nich droższy ja bym wybierał między Jeleniem a Fendtem bo to marki z tradycją i znają się na rzeczy fendt ma vario co jest idealnym rozwiązaniem w transporcie Jd stworzony jest do pola,co wybierzesz będziesz zadowolony ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Patryk GY dlacze twierdzisz że JD stworzony jest do pola a Fendt nie? I kto Ci powiedział że Fendt będzie droższy? Oddzielnej hydrauliki w JD nie będzie a wersja Premium troche kosztuje. Comforta nie ma co porównywać z tymi ciagnikami bo to inny silnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrobert87    0

widzę że znów odpisują prawie sami wielbiciele JD lub Fendta tylko pytanie ilu z was posiada ciągniki tych marek? najlepiej niech każdy wypowiada się na temat tych ciagników jaki posiada a za sąsiada czy kuzyna który taki posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek0515    5

@Rogeryk zaskoczę cię i powiem że był dziś u mnie diler JD i powiedział mi cenne i w Premium wychodzi taniej niż Fendt z elektrycznym sterowaniem zaworami hydrauliki, miękko osią itp. A teraz dużo tez od ciebie zależy, co wybiorę, więc się staraj ....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a wycenial Ci JD 6430 z AutoPower?

 

poza tym bardziej seria 400 pasuje do 6430 niz 300 fendta


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

statek dlaczego tak sądzisz? Ciągniki zbliżone masowo i jeden i drugi w podobnych maszynach będzie chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Czego nie wybierzesz to będziesz zadowolony. Claas, Fendt czy John Deere to marki podobne jakościowo więc bierz tego który ci się podoba lub w najniższej ofercie cenowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

masowo byc moze, chociaz robertbara napisal ze jego JD wazy 5100. Wpolu chyba JD bedzie zachowywal sie lepiej, tak mi sie wydaje nawet patrzac na gabaryty od 312 ale moge sie mylic.

 

Cos musial ten diler jd namieszac jesli wycenil JD 6430P z TLS, HMS taniej niz 312.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

@Rogeryk

Oto moje argumenty dlaczego John deere bardziej pasuję mi do pola:

Długość JD 4289 mm-Fendt-4150

minimalna masa: JD:4795 kg Fendt :4350

Udźwig: John-5100 opcja 5900 a fendt 5400

Wydatek pompy: JD 81 przy 200 bar fendt 78

Wg mnie Jd wypada lepiej ;) Ale nie mówię że Fendt sobie nie radzi w polu wręcz przeciwnie aczkolwiek John deere ma lepsze atrybuty :D dlatego wg jest lepszy

Pozdrawiam PatrykGY ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

akurat jesli chodzi gabaryt to w wojtka przypadku mśle że mniejszy lepiej się sprawdzi przy hodowli bydła mlecznego. A jeśli będzie z TUZem to jest do tego balast 870 kg jeśli potrzebna większa masa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Rogeryk wg mnie do tego ma Aśkę ;) Ale fakt mniejsze gabaryty niekiedy stają się zaletą :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek0515    5

Wątpię żeby diler cos namieszał, ponieważ nie pytałem się o cenę dilera contraktusa, bo oni mają wysokie ceny tylko dilera Agromixu, od którego mam parę maszyn i to u nich jest dobre ze on biorą prosto z Niemiec a nie przez JohnDeere Polska i dlatego mają taniej. Przekładnia w JD to PowerQuad Plus, 24/24 ponieważ w JD boje się skrzyni AutoPower a ten JD ma TLS i HMS i jeśli euro by staniało to wyszedłby taniej nawet od claasa. Lecz w JD jest wada ze nie miałem go na testach a Fendt i Claas był u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazyboy    0

Z tego co tutaj napisałeś to john deere jest najlepiej wyposażony ze wszystkich trzech ciągników, bo ma elektrozawory, amortyzacje osi, system zarządzania na uwrociach, zaczep typu hitch, przedni tuz. Dogadaj się z dilerem żeby przywiózł Ci ciągnik na testy i zobaczysz czy Ci przypadnie do gustu. Moim zdaniem to na niego powinieneś się zdecydować, bo na 60ha to on nie będzie robił 500h w polu, a więc 4 cylindry powinny wystarczyć, a takie bajery jak hms, hitch i inne wyżej wymienione ułatwiają pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

hitch jest bajerem?;) fakt HMS jest dobrym rozwiazanie, szczegolnie przy uwrociach tylko pytanie w jakiej maszynie na 60h uzyjesz sterowania na uwrociach? ja na 100ha mam tylko 2 maszyny

 

W wersji premium tylko i wyłącznie radze skrzynie AQP a nie PQP, roznica w cenie niewielka a w transporcie i polu jest komfort. To moze kolega zdradzi ile Ci go wycenili?

 

to ze biorą z niemiec jest czystym chwytem marketingowym, watpie aby mieli taniej niz JD polska przy obecnej promocji euro zreszta wystarczy spojrzec ile kosztuja te "popokazowe" na allegro.

napisz jaka masz oferte a ja porownam z ta contractusa (p.s ja rozmawiam zawszem z Tomkiem Z i naprawde dobre ceny mi wystawia)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazyboy    0
hitch jest bajerem?;[

Taki bajer bo nie musisz ciągać za dźwignię od linki tylko wciskasz przycisk i już.

 

fakt HMS jest dobrym rozwiazanie, szczegolnie przy uwrociach tylko pytanie w jakiej maszynie na 60h uzyjesz sterowania na uwrociach?

chociażby w zestawie uprawowo-siewnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a hitch od razu podczepia Ci hydraulike przyczepy? tak czy inaczej musisz wysiasc i podczepic hydro i pneumatyke

 

zestawie w ktorym pracujesz 20h w ciagu roku, tak? nie pojmuje ekonomii placenia grubej kasy za rzeczy ktorych sie nie wykorzystuje


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj