silva

Jak załozyć zrzeszenie?

Polecane posty

silva    19

Jak w temacie. Jak założyć zrzeszenie producentów rolnych. Chodzi mi głównie by kupować taniej nawozy i środki ochrony roślin, w ramach zrzeszenia robić jakieś kursy i imprezy. Możliwe też by wprowadzić wspólną sprzedaż towarów wytworzonych. Jak to się mówi w kupie raźniej i myślę że taniej. Na początek chciałbym wprowadzić do niego ok 5 zaufanych gospodarzy. A później to rozwinąć. Co Wy na to? Czekam na odpowiedzi. Jakieś porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

zebrać 5 rolników napisać umowe zrzeszenia (lepiej spułki zoo) ustalić cel działalności ,kapitał zakładowy,prawa i obowiązki wspólników określić organy zrzeszenia ,(zarząd,zgromadzenie wspólników ) wszystko najlepiej niech napisze prawnik ,do notarjósza do sądu po wpis i morzna dzałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nie chcemy mieć wspólnego kapitału. To ile to wyniesie założenie takiego zrzeszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

minimalny wkład jak dobrze pamiętam 5 000 zł minimalna kwota na założenie spółki i z tych pieniędzy pokrywacie wszelkie koszta(notariusz ,prawnik, sond )no i podczas działalności potrzebny będzie księgowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pakójcie się w kłopoty po zalożeniu zrzeszenia lub grupy producenckiej automatycznie przechodzicie na pełną księgowość (kilka gospodarstw traktowane jest jako jedno)a co do zakupu to jeden może zamawiać ilości dla całej wsi i można wynegocjować odpowiednią cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

zrzeszenie można a nawet trzeba przekrztałćić w grupe producentów ,duże dotacje z brukselki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

To w jaki sposób stworzyć zrzeszenie by go nie rejestrować i przekonać ludzi itp. Czy urząd Skarbowy nie przyczepi sie jeśli będę kupował duże ilości na moje gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

hmm... ciekawy temat. też myślałem nad takim czymś jak zrzeszenie czy tam jakaś spółka. jest nas 6 rolników, razem mamy 110 ha. ogólnie mówiąc już od dawna działamy razem, pomagamy sobie itd. ale to wszystko jest nie formalnie. myśleliśmy żeby kupić nowy park maszynowy tylko że nie mam zielonego pojęcia jakby to zrobić. jakiś kredyt wziąść żebyśmy mogli go wszyscy razem spłacać, czy jakieś dofinansowanie z Uni... niewiem... liczę na jakąś odpowiedź w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

grupa producentów przy zakupach maszyn ma zwrot 70% kosztów do tego przez pierwsze 5 lat dostaje wsparcie na działalnosć (np. zakup sprzetów biurowych,opłacenie kśengowego czy wyjazd np.do Grecji w celu zapoznania się z pracą tam działających grup ,i tym podobne) wysokość wsparcia zależy od dochodów grupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@pysa mylisz się.

 

Kapitał zakładowy sp. musi wynieść minimum 5 tys. zł...natomiast udziały członków to minimum 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Chyba chodzi Ci o grupę producencką. Tu masz ustawę i sobie poczytaj.

http://www.arr.gov.pl/data/00104/ustawa_15.09.00.pdf

 

A zrzeszenie(stowarzyszenia) nie polecam bo jest to działalność nie zarobkowa czyli prościej mówiąc charytatywna. Możesz założyć spółkę cywilną ale z tym jest trochę zabawy i trzeba trochę pieniędzy. Najprościej to jest to robić nieformalnie. Po prostu robicie składkę na nawozy i kupujecie kilka tirów na raz. Wtedy możecie spokojnie negocjować ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj