Skocz do zawartości
silva

Jak załozyć zrzeszenie?

Polecane posty

silva    18

Jak w temacie. Jak założyć zrzeszenie producentów rolnych. Chodzi mi głównie by kupować taniej nawozy i środki ochrony roślin, w ramach zrzeszenia robić jakieś kursy i imprezy. Możliwe też by wprowadzić wspólną sprzedaż towarów wytworzonych. Jak to się mówi w kupie raźniej i myślę że taniej. Na początek chciałbym wprowadzić do niego ok 5 zaufanych gospodarzy. A później to rozwinąć. Co Wy na to? Czekam na odpowiedzi. Jakieś porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

zebrać 5 rolników napisać umowe zrzeszenia (lepiej spułki zoo) ustalić cel działalności ,kapitał zakładowy,prawa i obowiązki wspólników określić organy zrzeszenia ,(zarząd,zgromadzenie wspólników ) wszystko najlepiej niech napisze prawnik ,do notarjósza do sądu po wpis i morzna dzałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    18

Nie chcemy mieć wspólnego kapitału. To ile to wyniesie założenie takiego zrzeszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

pysa    0

minimalny wkład jak dobrze pamiętam 5 000 zł minimalna kwota na założenie spółki i z tych pieniędzy pokrywacie wszelkie koszta(notariusz ,prawnik, sond )no i podczas działalności potrzebny będzie księgowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pakójcie się w kłopoty po zalożeniu zrzeszenia lub grupy producenckiej automatycznie przechodzicie na pełną księgowość (kilka gospodarstw traktowane jest jako jedno)a co do zakupu to jeden może zamawiać ilości dla całej wsi i można wynegocjować odpowiednią cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

zrzeszenie można a nawet trzeba przekrztałćić w grupe producentów ,duże dotacje z brukselki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    18

To w jaki sposób stworzyć zrzeszenie by go nie rejestrować i przekonać ludzi itp. Czy urząd Skarbowy nie przyczepi sie jeśli będę kupował duże ilości na moje gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

hmm... ciekawy temat. też myślałem nad takim czymś jak zrzeszenie czy tam jakaś spółka. jest nas 6 rolników, razem mamy 110 ha. ogólnie mówiąc już od dawna działamy razem, pomagamy sobie itd. ale to wszystko jest nie formalnie. myśleliśmy żeby kupić nowy park maszynowy tylko że nie mam zielonego pojęcia jakby to zrobić. jakiś kredyt wziąść żebyśmy mogli go wszyscy razem spłacać, czy jakieś dofinansowanie z Uni... niewiem... liczę na jakąś odpowiedź w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

grupa producentów przy zakupach maszyn ma zwrot 70% kosztów do tego przez pierwsze 5 lat dostaje wsparcie na działalnosć (np. zakup sprzetów biurowych,opłacenie kśengowego czy wyjazd np.do Grecji w celu zapoznania się z pracą tam działających grup ,i tym podobne) wysokość wsparcia zależy od dochodów grupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@pysa mylisz się.

 

Kapitał zakładowy sp. musi wynieść minimum 5 tys. zł...natomiast udziały członków to minimum 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    72

Chyba chodzi Ci o grupę producencką. Tu masz ustawę i sobie poczytaj.

http://www.arr.gov.pl/data/00104/ustawa_15.09.00.pdf

 

A zrzeszenie(stowarzyszenia) nie polecam bo jest to działalność nie zarobkowa czyli prościej mówiąc charytatywna. Możesz założyć spółkę cywilną ale z tym jest trochę zabawy i trzeba trochę pieniędzy. Najprościej to jest to robić nieformalnie. Po prostu robicie składkę na nawozy i kupujecie kilka tirów na raz. Wtedy możecie spokojnie negocjować ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Narko
   Zapraszam do dyskusji po przeczytaniu artykulu.
   http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nieruchomosci-ostatnia-chwila-na-zakup-ziemi-rolnej,2208847,4206
  • Przez Luke16
   Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
×