Polecane posty

luki2104    0

planowal bym kupno nawego zetora tylko nie mam pojecia jaki model nie wiem czy mam kupic tura do 7340 czy kupic go z nowym ciagnikiem podoba mi sie proxima 105 power ale czy one sa dobre czy lepsza jest plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Jeżeli masz Kaske to kupuj nowa proxe z ładowaczem. Ja sam w tamtym roku do 7340 zakładałem ładowacz bo narazie 3 ciągniki wystarczaja... wybieraj:)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdrianIH    0

A dlaczego ZETOR jak można spytać ? Jest wiele lepszych marek takich jak np DF trochę droższy ale to jest Sprzęt ja już mam swego DF super ciągnik przyjechał dziś o 11


Case 1594 zawsze i wszędzie najlepszy będzie...;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon1234    0

Ale nh td to jest nie wielka waga a to też ma znaczenie jeżeli chcesz wykonywać nim prace polowe(mam na myśli np. orkę) a jeżeli go bedziesz używał do transportu czy może do prac zielonkarskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki2104    0

na 30 ha mam 2 zetory 7211 i 7340 z 2004 roku no i mozna by bylo cos nowego teraz wziac z przednim tuzem moglby byc do odsniezania w zime nie wiem ile one kosztuja poda ktos cene a prace wykonywane nim to orka itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki2104    0

Też rozważam kupno zetora ale myśle raczej o forterze a mój areał to też 30 h

a jakie masz jeszcze ciagniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

nie jest aż taki lekki, bo TD5050 z obciążnikami na przodzie i tylnych kołach będzie ważył ponad 4500kg, a jak nie chcesz TD5050 to proponuję T5050 lub T5060 moc to pierwszy niecałe 100km a drugi ponad 110km i na pewno będą cięższe od TD5050, a palą mniej od Zetora i będą zwrotniejsze, a kupisz je w tej samej cenie co Zetora... jak nie chcesz mechaniki to nie bierz TD5050, bo jest to ciągnik mechaniczny, a weź T5050 lub T5060 :DB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon1234    0

no i jak sie sprawuje????????

 

Co myślicie o zetorze Forterra 115 i u jakiego dilera najlepiej kupić (chodzi o jakieś upusty itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Jeśli wybór padnie na zetora to bierz forterre, dużo by pisać dlaczego ale takie rzeczy jak waga, ehr, możliwość agregatowania cięższych maszyn(zwol. planetarne). kwestia jest jeszcze jaka moc, ale to zależy co będzie u ciebie robił i jakie są ziemie ponieważ są to identyczne ciągniki tylko mają różnicę w pompie wtryskowej i głowicy i parę pierdół przy turbo. Wady również mają - spalanie, skakanie pow 30km/h i takie tam głupoty. Aczkolwiek jeśli z tej stajni to polecał bym forterre - naprawdę jeśli chodzi o porównanie z proximą to forterra jest moim zdaniem lepsza jedynie czysto teoretycznie proxima pawer ma rewers mądrzejszy aczkolwiek (niedopracowany - to akurat ze słyszenia z rozmowy z serwisantem).

No i podstawa to wszystkie dostępne obciążniki ponieważ bez nich nie idzie pracować a i te nieraz nie wystarczają

Jednak polecił bym rozejrzeć się po innych markach, warto porównać i posłuchać innych użytkowników innych marek co mają do powiedzenia ponieważ co tuż to wchodzą nowe modele i zmiany w nich więc nieraz można coś ciekawszego wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki2104    0

ja to chce zetora zadnego nh czy tam fenda mogla by byc valtra jeszcze ale zetor ladniejszy podoba mi sie tez lamboghini r4 ale jak ma ciezko to mozna je zadusic napisze ktos cos o tych proximach a forterra wojka dziala bez awaryjnie a co do tego rewersu to czemu jest nie udany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki2104    0

a ile godzin ma ta forterra Twojego wujka?

nie mam pojecia dokladnie ale napewna mniej niz 1000 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Każdy kupuje co mu pasuje ;) Jak Liczy się kasa to zetor moim zdaniem nie jest zły, ale jak się pojezdzi czymś innym to zaczyna czuć się niedosyt ;[ . Pozatym jak zaczyna się doposażać zetora w różne pierduły typu siedzenie,klima,zaczepy,opony i itp to cena nie jest już taka fajna i człowiek zaczyna się zastanawiać B) . Ja myślałem też poczatkowo o forterze a co do czgo kupiłem Valtrę N101 B) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Pamietaj że nowe zetory nie są już takie udane jak starszego typu... to już nie jest ten sam zetor. pomyśl jednak nad DF i Valtra. ja bymajmniej jak bende coś kupywał na 45ha to tylko z tych dwoch.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no Valtra nie jest złym ciągnikiem, znajomi mają N111 z turem i w ciągu roku zrobiła ok 1500mth, a żadnych awarii nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki2104    0

napisze ktos ile kosztuje jakas proxima z obciaznikami i przednim tuzem no i ewentualnie ile kosztuje tur do zetora orginalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj