Skocz do zawartości
MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniek20    71

a umnię agill pali perz a chwastnica odbiła od nowa nawet po 1.2l na ha i ja się pytam jak to możliwe i to nie tylko umnie takie cos jest

Renault85-15TX    167

Czy Lontrel podziała w godzinę od opadu deszczu?? Czekałem z pryskaniem bo się chmurzyło aż w końcu wyjechałem z pryskaniem i za godzinę spadł deszcz, będzie duże osłabienie herbicydu?? 

Wiadomość z agroFakt.pl

jackowski11    2

Jaką polecacie dobrą odżywkę z P+K+MG+B?

Z domowych "wywarów"  moge przygotowac mocznik+bormax+siarczan. Brakuje P+K

rafal4610    54

u mnie przez susze jakieś 60 ary buraków poszło sie kochać. Normalnie szczeliny w ziemi, że ręka wchodzi w ziemie :/

Renault85-15TX    167

Panowie czym można teraz zwalczyć komosę białą w burakach, wyrzuciło mi ją placami. Szedł wcześniej Belvedere Forte ale dziadostwo siedziało długo w ziemi i teraz wyłazi i jej nie wziął. Wczoraj poszedł Lontrel ale on ma komosę w średnio wrażliwych i boję się że jej nie weźmie i trzeba czymś poprawić na to. 

Renault85-15TX    167

I mozna go dac w tej fazie buraka jeszcze?
A może jest jakiś zamiennik dosłownie trzeba mi na 30 arów bo tylko w tym miejscu występuje, a kupować 1L to troszkę drogo mnie wyjdzie. 

Edytowano przez Renault85-15TX

pawel177    3

Daj pół litra Beetup trio.Ewentualnie jak masz coś w piwnicy zapasów -venzar np,to dodaj 40gram.

plapla123    0

Czy zmieniło się coś w szacowaniu szkód robionych przez dziką zwierzynę w porównaniu z tamtym rokiem bo u mnie sarny i łosie już zaczynają atakować.

pawel177    3

Beetup Trio ma komosę w średnio wrażliwych to sobie nie poradzi, zapasów brak. Muszę podjechać i coś kupić dopiero. 

Nie czytamy etykiet tylko sprawdzamy zawartość.Co do beetuprio-zwiększasz dawkę do 2l na h i masz full wypas.Skoro beetup duo ma we wrażliwych komose przy dawce 2 l na h a ma tylko po 20 gram więcej fen i des a nie ma etofu .Na 30 arów to wyjdzie jakieś o,6-0,7 l/h j już jest we wrażliwych

rafal4610    54

musze opryskać buraki Targą i mam pytanie, czy moge do tego dodać Saletre wapniową? Bo zawsze pryskałem osobno, ale zastanawiam sie czy można to "pożenić" :P

jackowski11    2

Panowie, czy można pryskać odżywką na następny dzień go oprysku na chwasty (jednoliścienne) ?

Czy to nie za duzy stres dla rośliny?

mareczek525    24

Panowie przeskoczył mi trochę rzepak tzn ma 4 liście właściwe dosyć duże, dawałem 2 razy metamitron w ilości 1,3l/ha w piątek dałem 30gram safari i myślę w środe poprawić jeszcze 30g safari po litrze metamitronu, jest też trochę rdestu plamistego. Proszę o porady dodam że, u nas sucho

e2visionamd    1

jeśli buraką brakuje 5-10 cm do zakrycia międzyrzędzi pryskać warto  jeszcze kemifanem na komose i safari na rzepak ? buraki mocno ucierpią ? są fragmenty , że całkiem zakryły gdzieś 20 % pola

tomek73    186

Ja po zakryciu pryskałem   w tamtym roku, i rzepak całkiem wymiotło, a miał z 20 cm szerokości.

tktomek74    2

Mam takie pytanko , czy można jeszcze zaaplikować buraczkom bor z siarczanem magnezu ? Buraczki skryły już prawie ziemię .

jackowski11    2

@tktomek , nie tylko można ale i trzeba, zwłaszcza jak miedzyrzędzia się zeszły i środek nie trafia na glebę. Jesli chodzi o siarczan to podobno max 3 zabiego w sezonie w odstepie min. 7 dni

Alio    61

Ja wczoraj dawałem jeszcze bor w buraczki ale bez siarczanu. Już z kilku źródeł słyszałem opinię żeby boru nie aplikować z siarczanem magnezu, bo siarczan osłabia wchłanianie boru czy coś takiego. Z to poszło jeszcze sporo mikro.

Co do drugiego pytania to ja stosowałem i co roku stosuję KOrn Kali ale z uwagi na większą zawartość mikro i zawartość sodu. Sód w tym nawozie to chyba zwykła sól drogowa i potrzebuje czasu na wypłukanie chloru dlatego aplikowanie tylko jesienią. Częściej stosuję magnesia kalinit. 

maskin    7

niby czemu nie mozna siarczanu magnezu z borem? ja robie tak od x lat, bor podnosi ph a siarczan nie ma zadnego działania poza zmiekczaniem wody jak juz to moze siarczan w ph zasadowym sie słabo wchłania-ale tego nie wiem

ansu    73

Ładnie popadało, ale dziki niszczą uprawę i chyba już dam sobie spokój z pryskaniem czymkolwiek do listopada niewiele zostanie .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się