Skocz do zawartości
MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alio    61

@Alio cena na przyszły rok 120 zł netto a nie 115. Cukier drozeje wiec cena moze jeszcze podskoczyc

Oby podskoczyła. Ja znałem cenę jeszcze z okresu negocjacji a nowej umowy z pewną ceną jeszcze nie podpisywałem. 

lesbycool    12

planuje jutro wybrać sie po nawozy pod buraki i pojutrze rozsiać jakie wybrać i jakie dawki stosować buraki bedą uprawiane bez obornika na 3 klasie zawsze stosowałem

150 kg fosfatu +300 kg soli potasowej +300kg saletrzaku na ha może jakieś lepsze nawożenie mi ktoś ułoży z innych nawozów  lub inne dawki przed siewni z 3 tygodnie celuje w plony 70 ton z ha ?

albo dawki korn kali +polidap i saletrzak przedsiewnie  ?

Edytowano przez lesbycool

Wiadomość z agroFakt.pl

Kris1976    11

Panowie co dajecie jak macie powój polny w burakach cukrowych,jaki oprysk co robić????

matek1810    13

ja dałem jesienią pod pług 200kg fosdar +200kg soli potasowej i na wiosne 100kg polifoski+ 250 saletrzaku

losktos    119

planuje jutro wybrać sie po nawozy pod buraki i pojutrze rozsiać jakie wybrać i jakie dawki stosować buraki bedą uprawiane bez obornika na 3 klasie zawsze stosowałem

150 kg fosfatu +300 kg soli potasowej +300kg saletrzaku na ha może jakieś lepsze nawożenie mi ktoś ułoży z innych nawozów  lub inne dawki przed siewni z 3 tygodnie celuje w plony 70 ton z ha ?

albo dawki korn kali +polidap i saletrzak przedsiewnie  ?

jeżeli na jesieni nie dawałeś PK to wybieraj coś z Yary - najszybsza przyswajalność. Ewentualnie Polidap i Sól lub Polifoska

kristofer85    1

Panowie mam trochę zapasu polifoski 6 i chcę rzucić ją pod buraki i moje pytanie czy takie dawki będą dobre,ewentualnie prosze o skorygowanie dawek plon jaki chce uzyskac to 50-60 ton

400kg/ha polifoski 6

250kg/ha saletrzaku +250kg/ha saletry pogłównie

ansu    73

U mnie najlepiej sprawdza się NPK po żniwach pod poplon, na wiosnę tylko N. W tym roku dam dodatkowo trochę siarczanu magnezu 21-30 (200kg/ha)

poosa21    53

Czy po wymarzniętej pszenicy opryskanej na jesień Expert met 0,35kg/ha można posiać łubin lub buraki bo nic o tym nie ma na etykietach?

koczas    53

Łubin raczej na bank można, pryska się go też ekspert met-em powschodowo. Przedwschodowo ludzie dają sencor także o łubin bym się nie martwił

maniek20    71

panowie czym dobrze jest załatwić rumianek polny bo wiem ze na tym polu bedzię z nim problem i pławatki też 

milanreal1    290

panowie czym dobrze jest załatwić rumianek polny bo wiem ze na tym polu bedzię z nim problem i pławatki też 

Rumian i chaber? 

Po ich wschodach jak będziesz pryskać np kemiron+kamifam lub betanalem to dodaj kosyniera lub lontrel.

losktos    119

Panowie mam trochę zapasu polifoski 6 i chcę rzucić ją pod buraki i moje pytanie czy takie dawki będą dobre,ewentualnie prosze o skorygowanie dawek plon jaki chce uzyskac to 50-60 ton

400kg/ha polifoski 6

250kg/ha saletrzaku +250kg/ha saletry pogłównie

trochę mało potasu. Dołożyłbym 150 kg soli.

Azot ok. Ewentualnie, przedsiewnie 300 saletrzaku a później 200 saletry

matek1810    13

ma ktoś doswiadczenie w uprawie buraków bez orkowej ? jaki i kiedy uprawia i kiedy i czym podaje nawóz ?

lesbycool    12

ok. 11 też jeszcze wydawał :)

400 kg korn-cali

200kg super fosfat

300kg saletrzak z borem

dobrze czy coś zmienić ?

jutro mam zamiar wysiać tak

Edytowano przez lesbycool

Zenonim    47

Dzięki za info. , ale i tak nie ma tego co trzeba, połowy odmian z listy na ten rok nie ma. 

ansu    73

ma ktoś doswiadczenie w uprawie buraków bez orkowej ? jaki i kiedy uprawia i kiedy i czym podaje nawóz ?

PK po żniwach mieszam gruberem, a N na wiosnę. Nawożę całą powierzchnię.

e2visionamd    1

uprawiacie buraki po pszenicy ? jakie stosujecie herbicydy w pszenicy ozimej , aby nie było fitotoksyczności po roku na wschody buraka ? czy występują w ogóle środki na perz w pszenicy które nie mają wpływu po roku na uprawę buraka  ?

Edytowano przez e2visionamd

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się