MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ansu    392

@damin1

Napisz pismo co jest nie tak i czego rządasz. Na gębę szkoda czasu. Poproś o pomoc związki, jak Cię będą olewać odpowiec, że nie będziesz płacił składki i namówisz innych by odmówili jak nic nie robią. Najważniejsze zamiast jęczeć i płakać musisz wiedzieć czego chcesz, a nie czekać, aż się zlitują. Np niech policzą procent na tych dwóch na podstawie średniej z pozostałych pojazdów.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
A nie zmarzly te buraki przed na pryzmie odbiorem?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam pytanie stosuje ktos rsm 26  pod buraki ale zastosowany  zaraz po siewie buraków zawsze  stosowałem przed siewem w ilosci 250 litrów na ha ale zastanawiam sie z aplikacja po siewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

To nie jest tylko mój problem.. Po kolei u nas tak walili... Kolega był już na cukrowni i chciał wyjaśniać to. Afera się zrobiła. Jak był przy próbach jego samochodów to wychodziło 12%, 8%, .. Ale wstecz te co byli dostawy to już można zapomnieć.. Nic nie zrobią.. Kierownicy moment pospierdzielali z cukrowni. Będziemy pisać do Torunia i zobaczymy czy coś wyjdzie z tego... 

 

No na pewno coś było zmarznięte. Mamy grudzień. Ale bez przesady żeby z 30 tonowego auta ( sypali na fula ) 10 ton było syfu. Dajcie spokój. Na logikę to weźcie. Nic bym nie mówił gdyby tam było 15 % 16%. Dobra. Ale 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Panowie, kiedy  w swoich cukrowniach dostajecie rozliczenie za całość dostarczonych buraków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
koniec czerwca

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Jano7711 napisał:

Panowie, kiedy  w swoich cukrowniach dostajecie rozliczenie za całość dostarczonych buraków?

w sudzucker to w lipcu 2019 roku bo do konca czerwca rozlicza sie z płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie mają zabierać pojutrze końcówkę do Krasnegostawu. Piszę końcówkę, bo 2/3 wykopałem 10 września na pierwsze dostawy. Wtedy wyszło 88t/ha przy cukrze 16.6 i rekordowo niskich zanieczyszczeniach 5.3% Porównam co i jak się zmieni przy dostawie z 12 grudnia... Mam nadzieję że nie będzie 30% jak u Kolegi.

Za to z wysłodkami walą równo w bambuko. Liczą już po 24% suchej masy czyli na samochodzie fizycznie 24.5 T a liczą za 60. 

Mówił mi jeden z kierowców że mają duże ssanie na wysłodki do biogazowni to chcą na nas dodatkowo zarobić. Do tego dostarczone wysłodki nie są świeże i takie zupełnie czarne jak nie wysłodki.

Z każdej strony nas doją jak się tylko da.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

No właśnie wiem, bo sam tam niestety jestem. Zastanawiało mnie jak jest w innych cukrowniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Z tym procentem to rolnicy rolników okradają. W cukrowni jeśli średni wychodzi na zmianie np 10% . Ci którzy sobie załatwiają mają  niski i jeszcze bezczelnie się śmieją, że ja sobie nie załatwiłem i dlatego mam dwa razy większy. i Jak tu ma być dobrze jak sąsiad cię okrada i jeszcze się z ciebie śmieje.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Mi jakby dowalili taki % to ostatni raz by mnie tam widzieli.. na szczęście jak oddaje to więcej jak 9-12 średnio nie miałem, a zazwyczaj 6-9..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Alio napisał:

U mnie mają zabierać pojutrze końcówkę do Krasnegostawu. Piszę końcówkę, bo 2/3 wykopałem 10 września na pierwsze dostawy. Wtedy wyszło 88t/ha przy cukrze 16.6 i rekordowo niskich zanieczyszczeniach 5.3% Porównam co i jak się zmieni przy dostawie z 12 grudnia... Mam nadzieję że nie będzie 30% jak u Kolegi.

Za to z wysłodkami walą równo w bambuko. Liczą już po 24% suchej masy czyli na samochodzie fizycznie 24.5 T a liczą za 60. 

Mówił mi jeden z kierowców że mają duże ssanie na wysłodki do biogazowni to chcą na nas dodatkowo zarobić. Do tego dostarczone wysłodki nie są świeże i takie zupełnie czarne jak nie wysłodki.

Z każdej strony nas doją jak się tylko da.

Z wyslodkami jest duże ssanie przez biogaz bo przecież zmieniły się przepisy i certyfikaty OZE zdrozaly więc znowu będzie sie to im opłacało. Co do przelicznik ów w krasnystawie praktycznie od początku tak jest ze na 24-25t ładuje się około 60 netto II, a w dodatku np. tydzień temu dosłownie woda się lala z naczep a na kwicie 23,5%suchej masy 🤪 Na placu zero wyslodka wszytko na bieżąco suszą i biogaz reszta dla plantatorów.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

szukam kto ma siewik do buraków z sipmy plon s033 potrzebuje dorobic tarcze nowszy typ bo były 2 rodzaje a w sipmie juz nic nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie german odcina za opryski teraz  z tych 17 eu  to naprawdę dostajemy 14 czyli jak by się sprzedaż na dziki to by się wcale nie opłacało 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136
Sieje ktoś usługowo buraki do zasiania będę miał około 40 ha południowa wielkopolska jak ktoś coś to proszę o kontakt na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98
cukrownia krasnystaw zabrane wczoraj plon85 cukier 16,9zan.9.1 i miałem plantacje 15h i zabrali mi pierwsza pryzme to pierwszy samochód 18zanieczyszczenia i kierowca dzwoni i mi mówi ja za telefon zjebalem inspektora ze nie będę sial żeby mnie wykreślić na następny rok itp itd i następne samochody 7% to kurwa kpina panowie co robią a był samochód co było 5,7% a buraki zmarzniete i na moje oko to tak z 9 było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

po ile teraz mniej wiecej za tone buraka wychodzi tak okolo ? i nasiona na hektar buraka ile kosztuja mniej wiecej  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Cukrownia P&L cena 24euro/t za 16% cukru, nasiona na 6ha nieco ponad 4000zł. 

Ile jest dopłaty za wczesny odbiór? Co roku kontrakt na plusie wypełniony i ciągle tonarz kroja w A klasie.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
Dnia 12.12.2018 o 23:18, Konrad2510 napisał:

cukrownia krasnystaw zabrane wczoraj plon85 cukier 16,9zan.9.1 i miałem plantacje 15h i zabrali mi pierwsza pryzme to pierwszy samochód 18zanieczyszczenia i kierowca dzwoni i mi mówi ja za telefon zjebalem inspektora ze nie będę sial żeby mnie wykreślić na następny rok itp itd i następne samochody 7% to k**wa kpina panowie co robią a był samochód co było 5,7% a buraki zmarzniete i na moje oko to tak z 9 było ok 

Miałem odbierane pod koniec września bylo bardzo sucho z lekkich gleb 7,6% średnia buraki czyściutkie ładnie ogłowione nie wiem skąd oni biorą to zanieczyszczenie z moich wyliczeń wynika że dostarczyłem im dobry samochód ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jak to skąd? Sztyca która pobiera próbę trafi na kawałek ziemi (czy to na burakach czy poprostu gruda) i leci procent. Na pryźmie czy na samochodzie wydaje się czysto ale zawsze coś się trafi.

Niestety, ale procent to dość spora loteria


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Tak to prawda (coś trafią ) ja na łącząnym pierwszym miałem zanieczyszczenia 47 % a na swoich średnia to 9,8 % i co Wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Sam byłem świadkiem wykonywania prób w cukrowni, gdzie wynik na wyświetlaczu wskazał 42 %. Nie wierzyliśmy, odrazu chcieliśmy zobaczyć te buraki. Podeszliśmy pod zsyp iii..... Buraki czyste, dobrze ogłowione, bez chwastu, ale trafiało się kilka grud ziemi wielkości buraka a nawet większych. Chyba nie trzeba dalej tłumaczyć skąd wziął sie procent


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj