MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Gdzie pojawił się chwościk?

galeria
Buraki
pawelski    20
Jakie odmiany proponujecie na wczesny odbiór (wrzesień)? Czytałem charakterystykę odmian, ale ciężko znaleźć odmianę typową na wczesny odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

P&L cena na ten rok to 24euto/t za kontraktowe. W przyszłym roku lub za dwa lata (nie zrozumiałem dobrze) będzie można dokontraktować więcej buraka tzn. "ile kto chce". Wcześniej nie każdemu chcieli dopisać, mi się udało bo zawsze miałem nadwyżkę plonu. Więcej niż teraz nie będę siał, bo po co - może tonaż dopiszemy.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
Dnia 17.03.2018 o 19:55, monix napisał:

jak wykonac scieszki w burakach siewnik 2,7m opryskiwacz  15 m

Na jeden przejazd przypada 33 rządki buraka. Jak bierzesz miedzy koła 3 rządki to po 15 z każdej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, poosa21 napisał:

Na jeden przejazd przypada 33 rządki buraka. Jak bierzesz miedzy koła 3 rządki to po 15 z każdej strony.

dzięki za odpowiedz bede tak próbował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

A jakie odmiany z KSC polecacie na wczesny odbiór. Bo jak rozmawiałem z inspektorem to lekki jest nacisk na krajowe odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

widze że wszedzie jest to samo nacisk na Polskie nasiona ta sam genetyka tylko inne pudełko. tylko u mnie zagraniczne lepiej wychodzą. a jak już tak bardzo polskie to khbc silezja. ja wolę kws buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

My mieliśmy w zeszłym roku buraki Sobieski poznańskiej hodowli kopane 9 września plon 80 t/ha polaryzacja 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

Panowie i Panie trochę z innej beczki, miałby ktoś na odsprzedanie 2 jednostki nasion buraka cukrowego ??  Jeżeli ktoś takowy jest to prosił bym o ceny i odmiany na Priv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawKam22    66
Dnia 18.03.2018 o 20:39, sawka71 napisał:

Dzięki za info. to lipa z tą Amazonią.

Amazonia jest wczesną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
6 godzin temu, Zenonim napisał:

widze że wszedzie jest to samo nacisk na Polskie nasiona ta sam genetyka tylko inne pudełko. tylko u mnie zagraniczne lepiej wychodzą. a jak już tak bardzo polskie to khbc silezja. ja wolę kws buraki.

Tak, ciekawe czy wszyscy inspektorzy co namawiają na polskie odmiany przesiedliby się se SKODY (co ich nic nie kosztuje za eksploatacje  bo cukrownia płaci czyli MY , a prywatnie samochodu nie mają ) na POLONEZA czy nawet FIATA 125 ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Jaki nacisk u nas pytają czy polskie chcesz czy zachodnie. Mam 0,5 jednostki nasion jak by ktoś potrzebował odmiana Gallant z Maribo okolice Konina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawKam22    66
43 minuty temu, tommmek napisał:

Jaki nacisk u nas pytają czy polskie chcesz czy zachodnie. Mam 0,5 jednostki nasion jak by ktoś potrzebował odmiana Gallant z Maribo okolice Konina.

U nas tak samo każdy sobie wybiera odmianę (nordzucker)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jest coś z tym naciskiem bo we wrześniu jak inspektor pytał jakie chce odmiany to polecał zwłaszcza krajowe, ale ostatecznie dzisiaj przyszły 2 jednostki marinusa i reszta kujavia.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

dziś wziąłem Bravo i Jampola , nie ma presji na krajowe czy zagraniczne - KSC Krasnystaw

w ub roku miałem Tapira i Fantazję plony i polaryzacja identyczne , może w Fantazji było więcej liści ale plonowanie to samo , pola również podobne , nawet Fantazja na ciut gorszej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nakata5555    16

Mam do sprzedania pól jednostki nasion "Melodia"z KHBC zaprawiane w lutym 2017. Jakby ktoś był zainteresowany to priv. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nodenode    0
Przed chwilą, przemekhodowca napisał:

ja siałem masakra chwościk zjad wszysko

opryski nic nie pomogły? a jak zasiejesz rok po roku dwa sąsiadujące pola to chwościk Ci nie zaatakuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 u sąsiada i też zjadł i oprysk nie pomagał kopane w grudniu a plon lepszy mieli ci co kopali we wrzesniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nakata5555    16

Siane rok po roku będą jeżeli długo nie było na polu buraków, ale jak będzie rok przerwy to szkoda zachodu do czerwca będą rosły a w lipcu zaczną się kurczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj