MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

tomek73    579

A mi dzisiaj w Jaworze mówili że na pewno po 23 Euro będą plus premię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

to chyba zależy od ceny cukru w maju. Szacować to sobie mogą. I tak pewnie będą specjalnie dołować ceny, żeby nam jak najmniej wypłacić. Już wiedzą ile osób będzie siało. Normalnie śmiech na sali. U nas albo ograniczają we wiosce albo rezygnują i myślę, że w Polsce będzie podobnie. Mniejszych zastąpią  większymi i areał się będzie zgadzał. Tylko Ci więksi na pewno wynegocjują sobie większą kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na stronie sudzuker nawet nic nie pisali ze bedzie spotkanie dopiero po spodkaniu napisali  i pare zdjec dali ale nic ciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

A po co będą pisali że będzie spotkanie było by zbyt dużo rolników na spotkaniu a tak to zaproszą tych którzy im pasują co nie protestują i na takich spotkaniach mają swoich ludzi i wszystko uchwalą tak jak chcą a my tylko się mamy zgodzić na wszystkie ustalenia i ceny. Na tych zdjęciach widzę gości z mojej okolicy którzy w ogóle nie sieją buraków ale zasiadają w komisjach w Sudzucker i decyzje podejmują a o rolnictwie nic nie wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Takie pytanie. Mamy u siebie taką technologię uprawy pod buraka że ok. 20 września orka, siew nawozu i siew poplonu, stoi to całą zimę i przed siewem uzupełnienie nawozu oraz przejazd agregatem. Ale w tym roku na lżejszych glebach nie posialiśmy ani grama nawozu. I teraz sedno sprawy. Mam możliwość zasiania buraka siewnikiem talerzowym z podsiewaczem nawozu. Siał już tak ktoś? Jaka dawkę nawozu wtedy ustalić, i w jakich odległościach musi iść redlica z nawozem od redlicy z nasionami by było ok? Chciałbym tak zrobić ze względu takiego że wiatr wtedy by nie wywiewał/wycinał buraków, tylko czy warto? Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Ja od siebie wiem tyle że mocznik jest inhibitorem (spowalniaczem kiełkowania), niektóre nawozy są stymulatorami tu wiele nie pamiętam choć to ustalałem dawniej dla warzyw. Można przyjąć że średnica zasięgu korzeni bocznych buraka jest równa dwukrotnej wysokości liści i stosunkowo szybko pokrywa międzyrzędzia. Nawozy fosforowe najwolniej przemieszczają się w głąb gleby ale na lekkich glebach najszybciej i przy odpowiednich opadach zadziałać jakoś powinny a i lekkie gleby to niedobory potasu i azotu a kwaśne prędzej bo fosfor w nich łatwiej przyswajalny niż na ciężkich.

Dawek pełnych azotu wraz z siewem ryzyko na lekkich bo wypłukać może i podzielić na pogłówne by wskazane było. Fosfor nie do przedawkowania potas i owszem bo jego nadmiar inne składniki blokuje (głównie mikroelementy) ale dawki raczej zalecane dla buraków w dowolnym terminie można i tym sposobem byle rządek z burakami na początku w zbyt dużym stężeniu roztworu nawozów się nie znalazł bo gorsze wschody w przypadku suszy.

Tyle mojej teorii a jeśli kto ma w takim siewie praktykę to i ja jestem ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5

Z tego co się dziś dowiedziałem to przelewy jaki przyszły to za buraki kontraktowane po 17 €. Reszta później, rozliczenie w czerwcu. Tak jak kolega xsysiek pisał Ropczyce wg deklaracji zasiewów z jesieni już są na minusie a do końca nie wiadomo ile osób zakontraktuje.

Podejrzewam że część osób gdyby nie pasza dla byków to by rzuciła uprawę.

 

Edytowano przez Artu82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego Artu82 ja tak właśnie mam gdyby nie to że mam wysłodki dla krów i byków to już pewnie w tym roku bym nie siał, ale przygotowane wszystko pod buraka więc zasieję i w tym roku dobrze że choć plon uzyskuję 80 t/ha to jeszcze jakoś się wychodzi na tym buraku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5

Też mam byki dlatego sieje. Ostatnio wyszly ok.71 ton /ha ale podejrzewam że gdyby trochę nie wymarzły po wschodach to byłoby lepiej.

Z drugiej strony znam osobę która sieje 25ha bo jak twierdzi na tym jeszcze wychodzi - no ale gdzie moje 2 do 25...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wczoraj podpisana nowa umowa z Ropczycami. W tym roku mój region ma odbiór normalny, tj październik/listopad. W 2017  miałem końcem grudnia.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Napisz więcej szczegółów o warunkach z nowej umowy też od daję do Ropczyc u nas na razie cisza . Myślę ze póżna odbiór to jednak chyba jest na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nic się nie zmieniło w porównaniu z poprzednim rokiem. 17 euro podstawy plus premie, ponadkontraktowe po 85% ceny kontraktowanych. Późny odbiór to dodatkowa premia plus okrycie. W normalnym terminie tego nie ma.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

W tym roku wgl jak wyszły bo po okolicy słyszałem ze jeden z gorszych, Ropczyce to chyba już standardowo najmniej płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

poszło na priv

A i inspektor wyjasnił mi jak jest ustalana cena cukru do tych premii, otóż rok liczony jest od wrzesnia do wrzesnia i biorą srednią ceny cukru z tego okresu, przy czym w maju mają podpisane konrakty długoterminowe na cukier i z tąd wypłata premii w czerwcu. 

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

Witam, jakie są opinie nawozów mikro jakimi dysponuje KSC, dokladniej cukrovit borowy i mikroelementowy, czy zamiast, nie lepiej zamiast tego borowego wziąć z internatu bor, itak wieksza ilosc pod rzepak bede bral, i jak z reszta mikro, jutro pisanie SOR przy okazji kontraktacji i niewiem czy to pisac, z gory dziekuje za odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Jarek 90 Nie wiem jaka cena będzie się kształtować na ten sezon, ale jak do tej pory Cukrovit Borowy miał najlepszy stosunek ceny do zawartości B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

 

Dnia 4.01.2018 o 20:25, pawel177 napisał:

 

 

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Siamanko,

Ktoś może ma tutaj doświadczenia z siewem buraków po likwidacji rzepaku opryskanego doglebowo jesienią  : Metaz 1,5 l+ Boa ( chlomazon) 0,2 l.ha ? Czy nie było efektu fitotoksyczności środka zalegającego w glebie ? Na stronie Liz-u niby zabraniają czegoś takiego ale wolę się zapytać praktyków .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Po chlomazonie może być problem z burakami.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piteroo    4

panowie na jesień nie udało mi się zaorać pola przez deszcze. Teraz myślę zrobić tak, jak ziemia puści to dać potas i fosfor, obornik,orka, agregat i niech tak leży a przed siewem azot i jeszcze raz agregat? czy może coś zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5
10 godzin temu, piteroo napisał:

panowie na jesień nie udało mi się zaorać pola przez deszcze. Teraz myślę zrobić tak, jak ziemia puści to dać potas i fosfor, obornik,orka, agregat i niech tak leży a przed siewem azot i jeszcze raz agregat? czy może coś zmienić ?

Jadę na tym samym wózku tyle że u mnie kilka innych czynników doszło. Ale póki co jeszcze śnieg lezy. A do orki obornika pasowałby żeby cokolwiek obeschla ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj