MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mario81    120

W tamtym roku całe pk dane na jesieni P60kg K120kg czystego skadnika, na wiosen przed siewem 120kg azotu, plon 80 ton cukier 16,4.  W tym roku te same nawozenie tylko całosc nawozu podana na wiosne. Plon 73ton cukier 17,4 na 4klasie. W obydwu przypadkach kopane w połowie listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

jak  już podajecie nawożenie, to podajcie może jakie zasobności i po czym te buraki i co ile lat burak po buraku, bo patrząc na niektóre wpisy mam wrażenie, że niektórzy chyba zgubili jakieś faktury z nawozów.. u mnie przy wysokich zawartościach pk i w miarę ok ph sypię ostatnie lata po 200kg superfosfatu i 200kg soli pod pług (przy N 120-150kg/ha, ostatnie lata szło zawsze saletrzak przedsiewnie i później rsm, ostatni sezon i przedsiewnie i pogłównie rsm, kolega twierdzi u siebie że przez to miał spadek plonu i wraca do saletrzaka), plon 50-65t kopiąc wrzesień, cukier 4 lata był 17-19,5, ten ostatni sezon 16,2... zastanawiam się teraz poważnie czy na wiosnę nie dorzucić po 200-300korn kali bofosfory wysokie-bardzo wysokie, a potas średnie-wysokie (gleby ciężkie, 3 klasa), a buraki mi wychodzą w większości co 3rok na polu, ostatnio trochę bezpośrednio po rzepaku (pod rzepak idzie średnio 400kg polifoski6, pod pszenice 200 i sypie czy to po burakach czy rzepaku)...

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Buraki co 3 lata na polu zawsze po zbożu,rzepaku ,kuku nie sieje. Zawartosc pk wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
8 godzin temu, skywalker89 napisał:

RSM

Napisz coś więcej o RSM w jakiej fazie, jaką techniką, ile/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
@adamgaleon moja wypowiedz byla do kolegi @pajej. ja rowniez co roku pod buraki woze obornik a buraki przypadaja u mnie co 4 lata po pszenicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to o tym trzeba pisać odrazu bo sytuacja całkiem inaczej wyglada


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego w sudzucker nasiona ja wybierałem we wrześniu są wówczas tańsze niż na wiosnę a biorę Tapira bo miałem go w tym roku i w kilku poprzednich  i dobrze wyszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Ze swojej strony polecam Sobieskiego poznanskiej hodowli bardzo ładnie wypadły kopane 11 września plon 80t/ha polaryzacja 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Jesienią 40t obornika, wiosną 400kg Polifoska6, 200kg Salmag z borem, 100kg Kizeryt, pogłównie 200kg Zaksan + dolistne, 2 x zabieg na chwościka, gleba IIIb-IVa, przedplon zboża ( w międzyczasie kukurydza, ale nie wszędzie), 4 lata przerwy na danym polu (na lepszej glebie siejemy 2 lata z rzędu) plon 95t na czysto, polaryzacja 17,5%, kopane w połowie listopada. Plon zależy od roku, lecz zawsze jest ponad umowę. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Jak jest z drugim rozliczeniem w KSC ? Pierwszy przelew 30 dni od zakonczenia dostaw, drugi niby do 31 stycznia kasa ma byc wyplacona te pozsotałe procenty tak ? Czy do 31 maja po prostu zrobic rozliczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

no ja to wiem i sypałem już dwa razy na buraki, tylko właśnie ma mniej siarki i magnezu w porównaniu do kiserytu.. a żeby był jakiś efekt to tej magnesi trzeba sypnąć 200-300kg (K-MgO-Na2O-SO3 - 11-5-27-10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

77 brutto za tonę kontraktowych w suedzucker bez wzgledu na polaryzację. Nadwyżka z polaryzacji i ogólnie nadwyżkowe będą płacone w czerwcu. Potrącą za nasiona, transport i załadunek i całe g... wyjdzie w porównaniu do lat poprzednich. Gdyby nie przyzwoity plon 83 t/ha to bym się poważnie zastanowił nad rezygnacją z uprawy.

A propo transportu i załadunku w suedzucker. Wie ktoś ile cały ten koszt obsługi wyniesie za tonę? Ponosimy całość kosztów czy jak w poprzednich latach płacimy tylko część?

Edytowano przez JozB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80
46 minut temu, hubert9595 napisał:

Siał ktoś buraki po kukurydzy na ziarno? 

Sprawdź tylko następstwo roślin, po zastosowanych herbicydach i możesz siać. Ewentualnie delikatne problemy przy uprawie przedsiewnej, lepiej się sprawdzi agregat talerzowy, ale przy biernym nie będzie tragedii ale troszkę może wyciągnąć resztek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

A w KSC cena na obecny sezon jak się kształtuje ? jest ktoś z obecnie  przeglądających z KSC Werbkowice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

byłem na szkoleniu o strip tillu i były pokazane zdjęcia jak rolnik zasiał buraki po kukurydzy na ziarno nie wyglądało to ciekawie w trakcie siewu ale pod koniec wegetacji nie było śladu po kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
9 minut temu, mateusz44 napisał:

A w KSC cena na obecny sezon jak się kształtuje ? jest ktoś z obecnie  przeglądających z KSC Werbkowice ?

Moim zdanie lepiej nie będzie , tylko gorzej. Widać po cenie w sklepach cukru i przypuszczalnych na ten rok dopłatach.

Co do Werbkowic to mają zwiększyć ilość zakontraktowanych buraków na ten sezon bo na max jeszcze nie wykorzystali zdolności przerobowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj