MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Gość   
Gość

czy idzie kupic gdzies czesci do siewnika sipma so 33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
Dnia 7.01.2018 o 11:25, tomek73 napisał:

Ja i już nie tylko ja,   jeszcze rok siejemy.  Ja sieję bo pole zostawiłem.

Nie przejmuj się. W P&L nie jest dużo lepiej. Ja też sieje ostatni rok. Siać buraki, żeby zarobić jak na pszenicy to szkoda sobie głowy zawracać... A jeszcze do tego ładowanie po nocach, ciąganie samochodów i łatanie dróg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Mi tez suedzuker wysłał kasę, ale policzyli po te 73 netto, fv za nasiona jest, ale z tego co widzę to nie odliczyli od tego co zapłacili, tzn kontraktowanych buraków. Kiedy mają to zamiar zrobić, za czyszczenie i transport też nic nie przyszło. Sam już nie wiem co oni kombinują. Zawsze odliczali przy pierwszej racie. Jak jeszcze plon jest nie najgorszy, to można trochę posiać. U nas jeden miał plon 40 t/ha, parę wiosek  dalej nawet 60 ton nie łapali, a ostatnie odbiory 20 stycznia!:D Ja myślę, że jajakolwiek opłacalność w tych "nowych warunkach" zacznie się dopiero za jakieś 2 lata, kiedy 30 procent albo i więcej plantatorów wymięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52
Dnia 16.01.2018 o 20:33, JozB napisał:

Mi tez suedzuker wysłał kasę, ale policzyli po te 73 netto, fv za nasiona jest, ale z tego co widzę to nie odliczyli od tego co zapłacili, tzn kontraktowanych buraków. Kiedy mają to zamiar zrobić, za czyszczenie i transport też nic nie przyszło. Sam już nie wiem co oni kombinują. Zawsze odliczali przy pierwszej racie. Jak jeszcze plon jest nie najgorszy, to można trochę posiać. U nas jeden miał plon 40 t/ha, parę wiosek  dalej nawet 60 ton nie łapali, a ostatnie odbiory 20 stycznia!:D Ja myślę, że jajakolwiek opłacalność w tych "nowych warunkach" zacznie się dopiero za jakieś 2 lata, kiedy 30 procent albo i więcej plantatorów wymięknie.

kiedy miales odbiur ze ci zaplacil suedzuker te 73 zl, ja mialem odbiur 1.01.18 i nic nie dostalem niewim kiedy sie spodziewac jakies kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

28 listopada bodajże. Nie wiem czy czasami kasa nie była do 14 dni. Wiesz jak to jest z transportem i czyszczarką. Płacimy za to czy nie, bo w umowie nie mogę się tego doszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

wszystkie koszty beda potracone z tej kasy w czerwcu czyszczarka, transport, nasiona, opryski itp A to dlatego dostales bo wyczytalem ze dostawy po 1 grudnia kasa do 14 dni po zakonczeniu kampani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja w suedzuker   odbiór miałem 13 grudnia  kasa z tydzień jest na koncie, na fakturze 20,7  tyś wpłyneło18,5 tyś, nie wiem co potrącili.  Z 4,5 ha.Cena prawie 73 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jakie nawozenie planujecie na buraki? U mnie poszlo 220 kg soli pod plug plus na wiosne 400kg polifoski krzem plus 300kg saletrzaku plus 220 kg saletry pogłownie. Jak to wyglada u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja dałem 300 kg korn kali  100kg superfosdar 40  na jesien  a na wiosne 300 kg polifoski plon   300 kg rsm 26 przed siewem i pogłównie  250 kg zaksan 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Na wiosnę dajecie polifoski? Ja dałem 400 kg NPK 5-20-30 i 150 kg soli pod pług. Na wiosnę 300 kg saletrzaku i pewnie na tym koniec. W tym roku tak dałem i urodziło się 75 ton na czysto.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czyli tak N 81 P 80 K 210 hym... to słabiej niz ja pod marchew, bo ja daje 100 -100 -200


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Na marchwi lepiej wychodzisz to możesz walić nawozy:D

Zasobnosci mam co najmniej srednie, a gleby dobre więc nie widze potrzeby dawać więcej. Za dużo potasu też niedobrze bo zachodzi luksusowe pobieranie potasu-tak jakos to się nazywa i pogarsza jakosc korzeni. Gdzies tak czytałem.

 

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Ja osobiście jak co rok  jesień obornik oraz wapnowanie wiosno polifoska 6 500 kg salmag 400- 450 kg i po głowie mocznik ok 270 kg. W tym roku plon ok 85t na czysto klasa ziemi 3b 4a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

300 korn kali, 150 fosforanu, 170 salmag z borem przedsiewnie wszystko. 240 kg saletra i na tym koniec. W tym roku szło podobnie i wyszło mi 83t przy polaryzacji 17,3. I co najdziwniejsze z jednego pola poszły 2 transporty-ten pierwszy z listopada polaryzacja 17,7, a w grudniu drugi i polaryzacja 16. Normalnie rozbój w biały dzień. Rozliczenia to normalnie porażka. Miałem co prawda nadwyżkę, ale jak w suedzucker podejdą do tych co jej nie mieli, a nie odciągnęli za transport? To dopiero jest porządek. Iście niemiecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
10 godzin temu, kuba24051 napisał:

u mnie 300kg salmagu i ok. 300kg NPK jak co roku

to ja pod pszenice lepiej sypie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tylko po co tyle sypać??? U mnie jak co roku 300-350 kg polifoski 6 + 500 kg rsm 32 w dwóch dawkach. Planuje oddać buraki na wczesny termin a plon w jaki celuje to 60-70 ton z ha we wrześniu

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

po co? wystarczy poczytać jakie dana roślina ma potrzeby pokarmowe


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja Ci powiem tak, wystarczy robić analizy gleby i nie nawozić na zapas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

ładujecie dużo nawozów na wiosnę a potem się dziwicie że cukier niski, ja część nawozów rozsiewam w sierpniu reszta pod pług na wiosnę idzie tylko 300 kg azotu  i cukier jest na poziomie około 18% w tym roku miałem 17.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1
14 godzin temu, adamgaleon napisał:

ładujecie dużo nawozów na wiosnę a potem się dziwicie że cukier niski, ja część nawozów rozsiewam w sierpniu reszta pod pług na wiosnę idzie tylko 300 kg azotu  i cukier jest na poziomie około 18% w tym roku miałem 17.6

a jaki plon z hektara i kiedy kopane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
to syp lepiej. ale to ty potem bedziesz plakal ze ci sie nie zwrocilo za nawozy nie ja. poza tym ja nie musze sypac w ogole taki mam napas w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego szymoluk kopane 31 października plon 81t/ha po odbiciu czyli na czysto zabieg ha chwościka wykonany 1 raz zapobiegawczo, ziemia klasa II i III

kolego Kuba24051to co ja sypię spokojnie wystarcza bo oprócz nawozu sztucznego idzie obornik w sierpniu lub pod pług w ilości około 40 t/ha dodatkowo jest siana gorczyca  więc nie mam co w większe koszta się pchać skoro plon 81 ton mam przez ostatnie lata

Edytowano przez adamgaleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj