Skocz do zawartości
MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamgaleon    4

u mojego sąsiada natomiast ropa odjechała bo samochody nie były w stanie na pusto podstawić się pod załadunek, ciągniki też nie dawały rady aby wyciągnąć te samochody na polach woda stoi i nie zapowiada się że będzie lepiej, drugi rok z rzędu gdzie mamy bardzo mokrą jesień

e2visionamd    1

Witam 1 raz zostawiłem po ropie liście same sobie.. zgniły na ziemi jak zaorze teraz to coś składników pokarmowych i masy organiczej będzie z nich dla gleby ? A jak bym orał na wiosne ?

Wiadomość z agroFakt.pl

miwigos    80

Napewno nie wyparują lepiej wymieszać  talerzówką niż za głęboko zaorać ,jesli orka to 18-20 cm,nie głębiej,przecież jeszcze możesz zaorać w czym problem

e2visionamd    1

Gdyby w rolnictwie wszystko było takie proste ;) jedno pole w zaniżeniu murszato-torfowe , a drugnie nowe co nigdy nie było buraków będą buraki po burakach ( zalecana głęboka orka pod buraki ) a co najlepsze była wczesna odstawa we wrześniu taką mieliśmy pogode u nas wieczne deszcze 

Edytowano przez e2visionamd

szymoluk    1
Dnia 19.11.2017 o 10:51, e2visionamd napisał:

Gdyby w rolnictwie wszystko było takie proste ;) jedno pole w zaniżeniu murszato-torfowe , a drugnie nowe co nigdy nie było buraków będą buraki po burakach ( zalecana głęboka orka pod buraki ) a co najlepsze była wczesna odstawa we wrześniu taką mieliśmy pogode u nas wieczne deszcze 

ja sieje bezorkowo buraki i sa jak wiadra, na co ta orka wedlug ciebie ?

master20002    151

Ale do tego trzeba specjalny siewnik, prawda? Sam chciałem siać w tym roku rzepak strip-tilem ale nie ma takiej maszyny w promieniu 100 km. Z dalsza na niecałe 5 ha nikomu nie opłacało się jechać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się