MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

silva    19

U nas tylko pogoda to jedziemy. Duet a częściowo bumper na próbe bo nam został. Do tego bormax, tytanit, molibdenit, troche mocznika i siarczanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jak masz czysto w przedplonie czyli najczęściej w pszenicy to dasz rade z walką z chwastami w burakach, ja zawsze ścierniska jeszcze pod buraki pryskam glifosatem i daje wapno zależnie od ph, a później jak kto uważa poplon i przez zime stoi czy orka zimowa u mnie pierwsza opcja , u mnie w tym roku na wiosnę dałem obornik i zaorałem ale to był straszny błąd buraki są ładne(są w galeri) tylko miałem ogromne kłopoty z chwastami, ale jak dla mnie daj se siana z burakami ja już odpadam z tej uprawy zysku nie widzę a roboty każdy wie ile...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

Mój tata juz sieje buraki od dobrych kilkunastu lat ale z roku na rok mamy juz tego dosc ;/

w zeszłym roku były udane nawet nie chodziliśmy plewić w tym roku co do buraka to są tez ładne duze nawet nie musze opylac od chwościka ale za to chwastów w ch#j :/ :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

chwasty to plaga w tym roku... facetowi u mnie urosły takie chwasty, łobody że kosą spalinową kosił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Znalazłem temat ogólny o burakach cukrowych i postanowiłem napisać tutaj.

A kieruje do Was pytanie, jakich środków ochrony roślin uzywacie na plantacje buraków aby zwalczyć chwasty? Chodzi mi o to,zeby już nie chodzić z graczką itp. bo nie będzie na to czasu...

Chce mieć czyste pole i święty spokój :) Używa ktoś Betanal, skuteczny? Moze podacie mi jakieś inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Podobno od tego roku mają wycofaać betanal elite a zastąpić go betanalem maxxPro czy ktoś wie coś na temat tego herbicydu jaka jest jego cena za 1l i czy nie wymaga on już mieszania z innymi herbicydami np.Goldixem.

Edytowano przez plapla123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ma ktoś może limit KSC do sprzedania bądź dzierżawy. Jak coś prosze o PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

betanal max pro zawiera dodatkowo lenacyl na wtórne zachwaszczenie

stosuje się go wraz z goltixem 1.25 + 1l /1 ha

ceny nie znam pewnie zbliżona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Podobno od tego roku mają wycofaać betanal elite a zastąpić go betanalem maxxPro czy ktoś wie coś na temat tego herbicydu jaka jest jego cena za 1l i czy nie wymaga on już mieszania z innymi herbicydami np.Goldixem.

Z tego co wiem to bedzie on tańszy od elite (jeżeli chodzi o litry) ale trzeba bedzie wiecej go dawać. Czyli wyjdzie drożej i trzeba bedzie do niego dodawać jeszcze metamitron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

To wsumie zmienia się tylko nazwa i może cena a reszta zostaje po staremu to chyba tylko taki chwyt reklamowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Do Elite również trzeba dodawać metamitron, więc to nie robi różnicy. Nie mniej jednak zgadzam się z przedmówcą, że to rodzaj chwytu reklamowego. Mniej więcej ta sama skuteczność w stosunku do ceny, tylko nazwa inna i powstało zainteresowanie i szum. O to producentowi chodziło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

siał z was ktoś odmianę Agent jakie wrażenia właśnie wziąlem ją na ten rok .

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Panowie czy ktos uprawia w swoim gospodarstwie rzepak ozimy i buraki czy robiliscie kalkulację kosztów tych roślin i co się bardzej opłaca w moim rejonie dużo gospodarzy rezygnuje z uprawy buraków a sieją rzepak ozimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

ja w tym roku mialem 7ha rzepaku ozimego i dał mi srednio 3,5t/ha .wywiozlem 25ton po 1950zl daje 48000zl koszty uprawy to ok 3500zl/ha czyli wychodzi ok 25000zl wiec zostaje te niby 23000zl....

buraka w ubieglym roku i w tym mam 7ha, sredni plon z ubieglego roku to 64t/ha przy polaryzacji 18,6%. wyszlo mi ok 445ton po 165zl co daje 73000zl odjąć koszty tj ok 5000zl/ha + kombajn 1000zl/ha czyli daje ok 40000zl wiec pozostaje 33000zl

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Mi w tamtym roku plon wyszedł 76 ton, polaryzacja 19,2 i cena 185 zł a w tym roku jest jeszcze 20 zł dopłaty więc kalkulacja jeszcze bardziej na korzyść buraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

Panowie czy ktos uprawia w swoim gospodarstwie rzepak ozimy i buraki czy robiliscie kalkulację kosztów tych roślin i co się bardzej opłaca w moim rejonie dużo gospodarzy rezygnuje z uprawy buraków a sieją rzepak ozimy

 

 

powiem Ci tak jak Baca w górach:

nie rób tego co wszyscy robią, a zawsze lepiej wyjdziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja nigdy nie siałem rzepaku i jak narazie nie zamierzam oczywiście z buraków też nie rezygnuję .W tym roku odbiór 15 grudnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

heh ja mam na 20października odbiór w ubiegłym roku miałem 30 października qrcze za rok pewnie bedzie albo 15 albo w grudniu....3lata temu miałem odbiór 28grudnia w zaspy aż szkoda gadać....polaryzacja wtedy wyszła 13-14% a kopane były dzień przed śniegami coś koło 26listopada bo zaorać pola już się nie dało:/ ... pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To ja rok temu miałem 31.XII i miałem 17-19% cukru. kopane w listopadzie. rok wcześniej też w sylwestra odbiór :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj