MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szuma    13

wasciciele cukrowni czy prezes dr Rainer Schechter maja tyle pieniedzy ze my o takich nie myslelismy nigdy, 100euro miesiecznie zarabia Schechter wiec moze dawac nagrody plantatorom(sam dostalem kosz upominkowy z ich produktami i talon na 4000zl na srodki ochrony roslin, zarobek z 1ha buraka) chociaz wolal bym alby burak byl lepiej oplacalny i nie chce nagrody!


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Kolego a za co ten kosz dostałeś? bo ja też z okolic Opatowa a nic nie dostałem :( podpisaliście umowy u mnie nikt czekamy tylko chyba każdy traci nadzieję...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

panowie dostałem dziś umowe do podpisania ale nie podpisałem bo dalej koszty transportu ponosi rolnik nie cukrownia a jak dają 30ełro to 2,5 idzie na transport nie opłaca sie nadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wywalić cały rząd a na czele tuska który tyle obiecywał i nic nie robi a ciekawe kiedy nasz kochany sawicki podpisze ten papier

 

 

A czy Ty w ogole wiesz co ma Tusk i jego rząd do cen cukru ?? Spojrz na rynki zagraniczne, tam też wysoka cena jest winą Tuska i naszego rządu ??

 

Ceny powoli wyrównują się z cenami UE dlatego powoli powinniśmy się przyzwyczajac do takich cen. To samo będzie się miało z chlebem, gdzie za granicą zapłacimy za bochenek ponad 1Euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

A czy Ty w ogole wiesz co ma Tusk i jego rząd do cen cukru ?? Spojrz na rynki zagraniczne, tam też wysoka cena jest winą Tuska i naszego rządu ??

 

Ceny powoli wyrównują się z cenami UE dlatego powoli powinniśmy się przyzwyczajac do takich cen. To samo będzie się miało z chlebem, gdzie za granicą zapłacimy za bochenek ponad 1Euro

ma i to dużo kto na obiecał że bezrobocie spadnie tusk kto obiecywał godne życie tusk kto obiecywał że ceny płodów bedą drogie a żywność tani tusk jeszcze nie zapomniałem przez 4 lata tego

 

i nie porównuj ceny w polsce nap do niemiec bo tam zarobki i dochdy są 2 razy wieksze to ceny u nich mogą byc 2 razy droższe nisz u nas

 

i nie porównuj ceny w polsce nap do niemiec bo tam zarobki i dochdy są 2 razy wieksze to ceny u nich mogą byc 2 razy droższe nisz u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stachu mamy wspolną politykę rolną i Tuskowi nic do cen żywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a pamiętasz słynną debatę tusk -kaczyński i dociekliwość tuska w sprawach cen żywności ?chyba nie za bardzo.i jaka to jest wspólna polityka rolna gdzie jedni dostają więcej od drugich.porównaj dochody zachodnich rolników i naszych polskich. chyba za dużo tvn-u oglądasz. nie można wszystkiego zwalać na kryzys bo to już się robi nudne

Edytowano przez wojtas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

a kto odpowiada z te niskie ceny burków a drogi cukier też polityka wspólna a mozna bylo tego uniknoć wystarczyło cukrowni nie rozwalać teraz to bedą stwiać cukrownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

cały wschód położyli(łapy, lublin, sokołów )a teraz brak cukru? i to niczyja wina? ludzie na oczy wam padło czy co?. tak samo było ze stoczniami polskie upadły a niemieckie mają się świetnie i na dodatek nie maja konkurencji z polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Pamietam jak Tusk wytykal Kaczynskiemu ceny jablek to bylo żenujace! Mysle że Kaczynski sie nie zniży do tak niskiego pozionu a mialby co wytykac donaldowi mam tylko nadzieje ze usuna Sawickiego ze stolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

A czy Ty w ogole wiesz co ma Tusk i jego rząd do cen cukru ?? Spojrz na rynki zagraniczne, tam też wysoka cena jest winą Tuska i naszego rządu ??

 

Ceny powoli wyrównują się z cenami UE dlatego powoli powinniśmy się przyzwyczajac do takich cen. To samo będzie się miało z chlebem, gdzie za granicą zapłacimy za bochenek ponad 1Euro

 

Tylko szkoda ze teraz wszyscy którzy podnoszą ceny zywnosci tłumaczą sie drogimi produktami rolniczymi ( bo sa faktycznie drogie), a jak zboze znowu bedzie za 300zł, a cukier po 2zł to ceny pozostaną bez zmian. Działa w jedną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

bo to handlarze. Zawsze powtarzam że to największe pasożyty w łańcuchu pokarmowym.

A wysoka cena cukru to wina eurokołchozu. Kwoty, limity, dopłaty subwencje. Po co to? Już był u nas taki system co na siłę chciał ludzi uszczęśliwić. Teraz następny

 

Już wiecie czemu taka cena? Polski Cukier ma być na sprzedaż w tym roku. Więc żeby firma drogo poszła to trzeba jej wysokie zyski zrobić

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

bobytemptelton tu masz odnośnik do spotkania z plantatorami to się dowiesz wszystkiego http://www.suedzucker.pl/plantatorzy/60240.xml

Szuma widze że jesteś wzorcowym plantatorem naprawdę winszuje, ja miałem ok 65 ton z ha nie pchałem dużo kasy w nawóz bo nie widzę sensu , cukier 16- 18% i co mnie dziwi jak może być rozrzut 2% między kolejnymi samochodami z jednego ok 4ha pola i 5 dniowym okresie kopania? czuję sie trochę oszukany dla mnie te 2% to ok tona cukru w plecy , a ci co mają kilkadziesiąt czy kilkaset hektarów to już jest kupa kasy

 

9 marca upływa regulaminowy termin podpisywania umów kontraktacyjnych , jak pewnie już wiecie od związków plantatorskich sudzcuker jest nieugięty nie zgodził się na większe podwyżki niż z 29.29 na30.29euro/tona. kupa kasy nawet na tanie wino nie styka. Decyzje każdy musi podjąć samodzielnie albo urobić się za darmo albo wystawić im tyłek. Dodam że nie można zmniejszyć limitu bo przepada dopłata cukrowa,większość dużych gosp już podpisała umowy zrzekając się utrzymywania związków plantatorskich,u mnie w okolicy namówiłem rolników aby się wstrzymali wytłumaczyłem o co chodzi a niektórzy pokątnie jeździli do przedstawiciela i podpisywali umowy bo jak mówili "a co innego zasieję".jak tu z takimi coś osiągnąć...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

bobytemptelton tu masz odnośnik do spotkania z plantatorami to się dowiesz wszystkiego http://www.suedzucker.pl/plantatorzy/60240.xml

wszystko dobrze tylko zapomnieli napisac ,że w Tarnowie na tym spotkaniu w trakcie rozmów odnośnie ceny i kosztów opłacalności buraków prawie połowa sali opuściła spotkanie,i nie podzielili się informacjami jakie mają zyski ze sprzedaży cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Minister Rolnictwa Marek Sawicki podpisał rozporządzenie w sprawie warunków zakupu i dostawy buraków cukrowych przeznaczonych do produkcji cukru w ramach kwoty produkcyjnej cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Wczoraj byli u mnie dwaj panowie z ODR i przedstawiciel związków plantatorskich jak gadaliśmy to mówili że musi to niebawem podpisać, bo gorzej być już nie może ,a ja się z nich zbijałem... a pewnie teraz oni się śmieją ze mnie :lol:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

tak porozumienie zostało podpisane tak że może coś zarobimy w przyszłym roku kilka złotych więcej. Ale Panowie dziwi mnie jedna sprawa widziałem jaki cukier wyszedł w cukrowni Krasnystaw niedawno rozmawiałem ze związkami plantatorskimi krajowymi i wszyscy mówią że cukru w tym roku w burakach nie było u nikogo sporadycznie gdzieś w związku z tym że 90% plantatorów dołożył odo interesu w tym roku a u was sam entuzjazm jak bym miał 18% polaryzację przy moim plonie to bym bardzo nie narzekał;) A prawda jest taka że w tym roku każdego pojechali więc po co takie głupie gadanie na forach.

Kwestia druga warto pomyśleć w bieżącym roku o problemie braku naszego uczestnictwa podczas badania cukru? Uważam jak i większość plantatorów że plantator powinien być przy tym a na ścianie powinna być wywieszona norma według której zostanie ona wykonana tak byśmy mogli to kontrolować. Pomyślmy nad prywatyzacją bo nie wiem czy tak lekka ręką wyłożymy 70tys. pozdrawiam;)

 

PS. U mnie tez była różnica pomiędzy samochodami z tego samego pola działka idealnie równa ta sama odmiana kopana kleinem zwykłym rzędu 2%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jako ciekawostkę napisze że cukier w Niemczech kosztuje ok 0,65-0,80euro czyli 0,8*4=3.20zł!!!! i jest to sprawdzona i pewna informacja, już przestaje rozumieć politykę cukrowni :blink:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

to nie wina cukrowni. Ponieważ za dużo produkujemy cukru to 100 tyś ton musimy exportować a ponieważ w tym roku jest za mało to 200 tyś musimy zaimportować. Po reformie zlikwidowano 80 cukrowni w eu w tym 20 w polsce. A niektórzy tak kochają tą eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

jak myslicie rozporzadzenie ministra ma byc aktualne po 14 dniach od ukazania sie czyli bedzie dotyczylo wszystkich i tych co maja umowy podpisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jak gadałem z panami z ODR to mówili że wszystkie podpisane wcześniej umowy tracą częściowo ważność i muszą być podpisane aneksy lub nowe umowy kontraktacyjne


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

słyszałem ,że koncerny będą skarżyc do sądu świeżo podpisane rozporzadzenie ministra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

a czy ktoś widział to rozporządzenie jakie są zapisy? bo samo podpisanie to nie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj