MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Gość   
Gość

@monix, miwigos sieje dla KSC, a nie dla najgorzej płacącej cukrowni w Polsce, czyli Sudzucker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawKam22    66

Jak czytam ile niektórym zostaje z buraków to jestem w szoku ale co mi do tego Pytanie z innej beczki planuje ktoś uprawiać buraki w systemie Conviso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, PawKam22 napisał:

Jak czytam ile niektórym zostaje z buraków to jestem w szoku ale co mi do tego Pytanie z innej beczki planuje ktoś uprawiać buraki w systemie Conviso

Ja  będę siał w tym roku  kolega miał w 2019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Jak to wychodzi cenowo? Środki i nasiona?  Jak z plonami?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U mnie burak zajmował 1/3 powierzchni przez 30lat. Teraz schodzę do 1/4, dam ziemi trochę odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Widzę że tu nie którzy jeszcze czytać ze zrozumieniem  nie potrafią. 

Jak by nie liczył to 50 ton to tylko dopłata  na koncie zostaję i nie ma tu różnicy jaka ziemię się ma, czy stanowisko, a jak sam zbiera swoim kombajnem to 400 zł/ha kosztuję swój kombajn na 1 ha wykopania, Prosże nie liczyć tylko paliwa bo to totalny bezsens, chyba że ciągnik, kombajn za darmo ktoś dał i jeszcze dopłacił żeby drugi wykopał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

A propos ceny na 2020... Cytat prezesa związków z KSC Malbork: 

"Finalizujemy umowy przyszłoroczne z zarządem Krajowej Spółki Cukrowej. Cena podstawowa zostanie na tym samym poziomie, czyli 114 zł za tonę przy polaryzacji 16 proc. Cena za buraki nadwyżkowe, bo przecież nigdy nie idzie wyprodukować dokładnie tyle, ile jest w umowie kontraktacyjnej, ma wzrosnąć z 40 na 60 zł."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawKam22    66
13 godzin temu, monix napisał:

Ja  będę siał w tym roku  kolega miał w 2019

I jak z opryskami trafił bo różnie mówią u nas gospodarstwo należące do KOWR-u miało 2 lata z rzędu i z komosą mieli poważny problem ja w tym roku chcę spróbować jedną działkę tak z 3 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
13 godzin temu, karol23 napisał:

Panowie ile płaci Wam cukrownia Kruszwica za wysłodki za tonę?

 

20zl netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242
Dnia 2.01.2020 o 16:00, miwigos napisał:

U mnie starcza 35 ton ,bo koszty to 4500,00 zł,truskawka jak sam zbierzesz to zarobisz -powodzenia

nie chce Cie okłamywać ale sam to zebrałem, no i  bez nawozu, kupy ŚOR, pielenia ręcznego a nawodnienie to mi kumple zafundowali  bo akurat po drodze było - samo rosło a i wujek to szejk 

 

Dnia 2.01.2020 o 17:55, Plagrafi napisał:

ROPA wam pozbiera truskawki... tylko sadzić... co za debilna dywagacja.

@Plagrafi sam to wymyśliłeś czy z zespołem ?? nie od wczoraj wiadomo, że tam gdzie dużo ręcznej pracy to i zarobki większe, tak było, jest i będzie

dalej zdanie mam takie, że uprawa buraka (przynajmniej w moim przypadku) z roku na rok staje sie coraz mniej dochodowa

ale za***iście, że mnie uświadomiliście - dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Prawie wszystko się opłaca jesli sami zrobimy,ja by nie chciał ani ara truskawki zbierać ,ale punkt widzenia  każdy ma inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Truskawki są bardzo łatwe w uprawie tylko ze zrywaniem problem. W burakach dziki i szarek psują mocno interes i u mnie dodatkowa brak odpowiednich dróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Ja mam taką dzierżawę blisko lasu. Może z 500 metry będzie może mniej. Z 15 lat temu posadzone były tam ziemniaki. Nie dużo, dla siebie tylko z 20 arów. Zero szkody. Nic się nie czepily. Buraki też tam były z 5, 6 lat temu i zero szkód. A w tamtym roku poryly mi pszenice. W tym roku właśnie tam mi wychodzą buraki więc nie wiem jak to będzie ale dzikow jest na prawdę dużo. Nigdy nie widziałem u siebie na wiosce żeby dziki podchodziły do wioski. A kilka dni temu leci 4 takie duże ze 100 kg przez wioskę jakby nigdy nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To Ja się pytam jak to jest NIC SIĘ NIE OPŁACA A ZWŁASZCZA BURAKI A I TAK DALEJ SĄ SIANE I ZWIEKSZANE LIMITY to ja się pytam jak się nie opłaca jak ja na buraku zarabiam 5 tys ha plon w tym roku dla na cukrownie 50 t cena 74 zł a nie oficjalnie 70-80 z czego reszta 140 -150 zł bez czyszczenia .cukier aż dziwne 16,9 bo kopane 18 listopada i odbiór 18 grudnia połowa bez okrycia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545
7 minut temu, maniek20 napisał:

To Ja się pytam jak to jest NIC SIĘ NIE OPŁACA A ZWŁASZCZA BURAKI A I TAK DALEJ SĄ SIANE I ZWIEKSZANE LIMITY to ja się pytam jak się nie opłaca jak ja na buraku zarabiam 5 tys ha plon w tym roku dla na cukrownie 50 t cena 74 zł a nie oficjalnie 70-80 z czego reszta 140 -150 zł bez czyszczenia .cukier aż dziwne 16,9 bo kopane 18 listopada i odbiór 18 grudnia połowa bez okrycia 

Na czysto 5 tyś z plonu 50 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przeczytaj jeszcze raz plon jest 70-80 tylko do cukrowni średnio 50 t 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Wyjaśnij lepiej bo z wypowiedzi to masło maślane. Wyszczegolnij koszty jakie ponosisz i przychód który osiągnąłes. Z ilu ha. Jaka cukrownia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, maniek20 napisał:

To Ja się pytam jak to jest NIC SIĘ NIE OPŁACA A ZWŁASZCZA BURAKI A I TAK DALEJ SĄ SIANE I ZWIEKSZANE LIMITY to ja się pytam jak się nie opłaca jak ja na buraku zarabiam 5 tys ha plon w tym roku dla na cukrownie 50 t cena 74 zł a nie oficjalnie 70-80 z czego reszta 140 -150 zł bez czyszczenia .cukier aż dziwne 16,9 bo kopane 18 listopada i odbiór 18 grudnia połowa bez okrycia 

Do biogazowni oddajesz te po 140-150 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, damin1 napisał:

Wyjaśnij lepiej bo z wypowiedzi to masło maślane. Wyszczegolnij koszty jakie ponosisz i przychód który osiągnąłes. Z ilu ha. Jaka cukrownia...

koszt 1ha

chemia 1200 zł 

nasiona 600 zł

siew 130zł

nawóz 1000zł

kopanie 920 zł

paliwo na opryski 20 l

mojej pracy i amortyzacji nie liczę to 4 tys 

zysk 74 zł plus 20 w czerwiec razy 50 ton ,4 .700

150 zł razy 25 t 3.750

wysłodki 500zł

plus dopłata 

Jak coś zgubiłem to mówcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ile liczycie za koszt paliwo amortyzacja na 1ha wjazd opryskiwaczem lub nawozem. 20zł netto będzie OK?? Siew własnym to 50zł ? Kopanie samemu 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, Piegus napisał:

Do biogazowni oddajesz te po 140-150 zł?

Dla krów Bo dzików nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, pieter1991 napisał:

@maniek20 stosujesz uprawę zerową? Sam siew i tyle? Żadnej uprawy czy cuś?

Standard orka na zimy wiosna raz brona talerzowa po azocie  i siew NPK leci na początku marca  często. 3 lata tak robię i niema problemu ze wschodami .A nawet był bym w stanie z orki zrezygnować ale jakoś na wiosnę ładniej pole wygląda A mieszam często wcześniej żeby ziemia nie wyschła i tak czeka pod siew .Siewnik talerzowy 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj