MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawKam22    66

Ripro 35 lat temu było w cukrowni Szamotuły ale jak to działało to nie powiem bo wtedy do technikum chodziłem na pewno nie badało cukru a w tym roku z procentów jestem zadowolony .Automat pobiera z transportu próbę ok 45 kg i najgorzej jak trafi się kamień  i z tej samej próby brana jest próba na cukier z tym że w instrukcji do zeszłego roku było napisane że na cukier pobierają 15 zdrowych  prawidłowo ogłowionych buraków a w tym roku ten zapis zniknął i jak na burak chory to z cukrem różnie wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Ktoś coś słyszał o cenie za buraki i o cenie transportu w KSC? Bo mnie słuchy doszły, że cena za buraki na następny rok zostaje bez zmian ale cena transportu szybuje do góry.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Cena powinna być zależna od odległości (powinno być chociaż kilka grup w widełkach). Port też podaje cenę na płody loco "u siebie" i albo komuś cena pasuje albo nie ale wiadomo że wszystkim nie dogodzi...

Edytowano przez alvaroalvaro78
Literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

Ci co maja do cukrowni dalej wolą jednakową cene ,ja do nich należe niecale 50km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
24 minuty temu, Plagrafi napisał:

Na polu 4 ha polaryzacja od 15,5 do 18,2, jak to jest możliwe?

Jaka cukrownia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1912    43

U mnie wyszły 64 tony z hektara zanieczyszczenie 7.6% polaryzacja 17.62 oddawane do cukrowni Ropczyce kopane około 20 listopada odebrane 10 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Jest tu ktoś z okolic bliższych-dalszych Ożarowa/Opatowa i oddaje do ksc?? Jeśli tak to prosiłbym o namiar do inspektora bo znajomy chciałby spróbować przygody z burakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
10 godzin temu, skywalker89 napisał:

Jest tu ktoś z okolic bliższych-dalszych Ożarowa/Opatowa i oddaje do ksc?? Jeśli tak to prosiłbym o namiar do inspektora bo znajomy chciałby spróbować przygody z burakami

jeżeli dobrze żyjesz z kolegą to postaraj sie go zniechęcić...

u mnie pipa wyszła w tym roku, plon 58 t/ha, cukru dało 17,2% przy braku nawożenia azotowego pogłównie, liście były zadbane (gdzie w zeszłym roku przy już  swieżych liściach w październiku miałem polaryzacje na podobnym poziomie) a zanieczyszczenia doj**ali 10

 draństwo, gałgaństwo i oszukaństwo w Krasnymstawie, odbiór na koniec kampanii chyba 19 grudnia mi zabierali

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

U nas było tak.Burak wykopany czysty ,sam operator mówił że ładny burak jak na ten rok mało zanieczyszczeń,cukier też będzie duży bo korzenie na czerwono się zabarwiają.Około 360 ton wyszło z wydruku z kombajnu.Jak zabrali to cukier 15,5 standard u nas ostatnio jak co roku,zanieczyszczenia 13,6 średnio wyszło 280ton na czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Narzekanie na opłacalność buraka to grzech. Przez ostatnie lata mimo suszy najbardziej dochodowa uprawa. Ja jestem bardzo zadowolony, plon może nie rekordowy ale po takiej suszy jaka była u nas pow. poznański to i tak przerósł moje oczekiwania. 66t/ha polaryzacja 18.44% cena 126zł i 88zł za ponadkontraktowe, 114% realizacji umowy. Licząc przychód brutto z ha 8370, doliczając dopłaty i sprzedane wysłodki jest razem 10770. Koszty są zdecydowanie większe, ale nie można mówić o stratach.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Może nominalnie zysk wydaje się duży, ale dla gleby znaczna degradacja  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Jak mało dajesz nawozu to dewastacjia  Burak zostawia dobre stanowisko po sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Burak pozostawia chyba najgorsze stanowisko. Chyba, że ktoś ma monokulturę zbożową.

Nawozu można nasypać, ale to nie wszystko.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja po burakach sieje pszenice i stosuje tylko azot  na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj