MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

chesterr87    6

najlepsza  mix to  Goltix700SC+Kemiron500SC +Kemifam320EC+ Major300SL 
                              

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja zawsze daje na pierwszy zabieg daje po 1.2l betanal goltix i kosynier a na dwa kolejne  po litrze. Tylko ze z braku pierwszy zabieg byl zawsze opozniony i stad wieksze dawki.. Ale pozniej czysto do zbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chesterr87    6
30 minut temu, miwigos napisał:

Dawki podaj i cena natto takiej mikstury

to było na 2019 r  na 2020 mam juz przyszykowne inne opryski w dokładnie tych samych substancjach aktywnych i stężeniach wiec podam dawke i cene na 1ha
 

  1. Beetup Compact 160 SC   2L/ha   88,8zł/ha
  2. Kemiron koncentrat 500 SC  0,2L/ha   29,4zł/ha
  3. Domino 700 SC    1L/ha   122zł/ha
  4. Major 300 SL   0,25L/ha  36zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

@chesterr87 to w jednym zabiegu i ile razy? Nie ma problemu z zachwaszczeniem wtórnym w lecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chesterr87    6

1 dawka to bez majora stosowałem dopiero w 2 to juz te cztery opryski 3 dawki nie stosowałem do kopania przebiło sie dosłownie kilka roslin  komosy i rzepaku 

26 Czerwca

CLLB4758.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Z mojego doświadczenia robię tak,  zmniejszam ilość wszystkich środków, bo stosuję mieszaninę kilku w jednym zabiegu na ha ale dodaję aminokwasy.

Efekt jest taki, że chwasty są niszczone praktycznie w najwyższych dawkach, a w rzeczywistości są stosowane minimalne dawki w zabiegu i co za tym idzie  nakład jest mniejszy i w kieszeni zostaje więcej.

To stan z 11-06-2019

20190611_155326.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chesterr87    6

Ja to muszę jaką dobrą metodę poznać na zwiekszenię polaryzacji bo jest tragedia  dobrze ze chociaz ilosc w miare dobra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Możecie się zalogować na swoje konto na stronie liz.pl? Wpisuję wszystko poprawnie i lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3493

Pierwsze tam zajżalem ,bez logowania idzie wejść

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Mnie przyszła już kasa za buraki. Standardowo 30 dni po odstawieniu w KSC Krasnystaw. Przy plonie fizycznym, słabym w tym roku, 68 t/ha i cukrze 17.3 wyszło średnio do wypłaty po odliczeniu nasion transportu, załadunku i innych potrąceń ok 8150 zł/ha do tego dopłata bezpośrednia i buraczana i za sprzedane wysłodki ok 750 zł/ha.

Szału nie ma ale też nie tragedia jak na wyjątkowo suchy rok i wyjątkowy atak chwościka.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A w sudzucker za 70 ton z ha, 5540 mi wyszło. z wysłodkami Ale to pieniądze co na konto przyszły i dostałeł do ręki, nie faktura bo to całkiem inna bajka. Co innego  piszą a co innego przysyłają. 

Ale już wyleczyłem się z  buraka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831
58 minut temu, Alio napisał:

Mnie przyszła już kasa za buraki. Standardowo 30 dni po odstawieniu w KSC Krasnystaw. Przy plonie fizycznym, słabym w tym roku, 68 t/ha i cukrze 17.3 wyszło średnio do wypłaty po odliczeniu nasion transportu, załadunku i innych potrąceń ok 8150 zł/ha do tego dopłata bezpośrednia i buraczana i za sprzedane wysłodki ok 750 zł/ha.

Szału nie ma ale też nie tragedia jak na wyjątkowo suchy rok i wyjątkowy atak chwościka.

Coś Ci się kolego pomyliło, bo mi cukier wyszedł 17,4, i przy tym plonie co mówisz to mało co więcej wychodzi ale brutto z kosztami, minus koszty to podejrzewam że pomyliłeś 8 z 5 albo 6.

Wysłodki też drogo handlujesz, ja sobie policzyłem to wychodzi mi 450zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

tomek73 tylko żeby się nie okazało że trzeba jeszcze im coś zwrócić kasy bo za dużo policzyli jak to miało miejsce w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

Miejska Górka 6150zł/ha za buraka przy 58 t plus 1000 zł za wytłoki do ha doszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U nas w Wlkp po 2000 i wiecej  auto wychodzi. Moje w końcu wzięli do Gostynia P&L. Odbiór poniedziałek a nadal nie ma wyników, przed chwilą sprawdzałem.  Jedynie zanieczyszczenie od 8 do 9. Zawsze to tak długo trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
7 godzin temu, massei8 napisał:

Miejska Górka 6150zł/ha za buraka przy 58 t plus 1000 zł za wytłoki do ha doszło

Po ile u was wysłodki, mi odkupili po 35 a sam po 40 zł sprzedałem prze inspektora, oni po 45 sprzedali. Dają 1/4 tonażu to wychodzi po 45 wychodzi 785 zł/ha. Przy 70 tonach buraka z ha.  

  massei8 ty wysłodki sprzedałeś  po 70 zł że tak ci wychodzi??   a tyle kasy za te 58 ton to na konto ci przyszło po transporcie, nasionach i  opryskach.  i tyle kasy 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, PawelWlkp napisał:

U nas w Wlkp po 2000 i wiecej  auto wychodzi. Moje w końcu wzięli do Gostynia P&L. Odbiór poniedziałek a nadal nie ma wyników, przed chwilą sprawdzałem.  Jedynie zanieczyszczenie od 8 do 9. Zawsze to tak długo trwa?

Wyslodki spokojnie po 50 zl mozna sprzedac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135
tomek73 napisał:

7 godzin temu, massei8 napisał:

Miejska Górka 6150zł/ha za buraka przy 58 t plus 1000 zł za wytłoki do ha doszło

Po ile u was wysłodki, mi odkupili po 35 a sam po 40 zł sprzedałem prze inspektora, oni po 45 sprzedali. Dają 1/4 tonażu to wychodzi po 45 wychodzi 785 zł/ha. Przy 70 tonach buraka z ha.  

  massei8 ty wysłodki sprzedałeś  po 70 zł że tak ci wychodzi??   a tyle kasy za te 58 ton to na konto ci przyszło po transporcie, nasionach i  opryskach.  i tyle kasy 

Nie to bez odliczaniu, za auto tak 2500 liczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116
11 godzin temu, skywalker89 napisał:

Coś Ci się kolego pomyliło, bo mi cukier wyszedł 17,4, i przy tym plonie co mówisz to mało co więcej wychodzi ale brutto z kosztami, minus koszty to podejrzewam że pomyliłeś 8 z 5 albo 6.

Wysłodki też drogo handlujesz, ja sobie policzyłem to wychodzi mi 450zl/ha

Nie wiem co mogłem pomylić. Wziąłem kwotę brutto do wypłaty z faktury. Podzieliłem przez ilość obsianych ha z umowy i wyszło co wyszło. 

Trzeba brać pod uwagę, że przychód z ha pomimo równej ceny dla wszystkich zależy głownie od ilości kontraktowanych buraków czyli mówiąc krotko ile ton pójdzie po 127.89 brutto a ile po 40 zł. Mnie się udało w tym sezonie "wysępić" 73 t/ha do umowy i plan wykonałem w 100% - tylko 11t nadwyżki.

Za wysłodki to w tym sezonie standardowa cena była 1200-1400 brutto za auto a miałem 4 auta. Żadnych pomylek z mojej strony.

Oczywiście na konto przeszło 90% należności a pozostałe 10% do końca lutego zgodnie z umową.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj