MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Roxer    126
1 godzinę temu, ansu napisał:

Uprawiałem buraki co 3 lata z polnem około 80t/ha. Poplony nawet po 2m słoma zostawała, a gleba zniszczona bardziej jak po pszenicy ozimej w monokulturze

Po czym to zauważyłeś? W jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ziemia rozpływa się brak struktury. Po obfitym deszczu gdyby nie mulcz ze słomy i poplonu zrobiło by się lotnisko jeśli wcześniej by nie porwało.

Dlatego zaprzestałem orki, poplony, oraz buraki co 4lata

Buraki co 3 lata były ponad 40 lat

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

To co siać? Zobaczymy jaka cena pszenicy będzie za rok , dwa. Sporo zbóż szło na pasze, poglowie świń z roku na rok jest wyniszczane. Zobaczymy jak przyjdzie zboże sprzedać po cenie interwencyjnej. Wtedy każdy będzie gadał że buraki się opłacają. Ja sieje i narazie nie zrezygnuje, zawsze coś wyjdzie lepiej coś gorzej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Burak można użyć na cele energetyczne dużo szybciej fermentuje jak np kukurydza. Są odmiany które plonują o wiele więcej nie nadają się na cukier. Tylko problem narazie z oczyszczaniem z ziemi by nadawały się do biogazowni. Przy Cukrowni Krasnystaw miało coś powstać nawet grunt był gotowy, ale komuś przeszkadzało. Może bali się konkurencji o surowiec?

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3488

Burak co 3-4 lata to za czesto napewno ,u mnie co 6 lat,no ico to szarak to niewiemy naszczęście,pierwszy rok co pryskaem 3 razy na chwasty ,normalnie to dwa zabiegi,betanal z goltixem

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak buraki były po prawie 200złt, a pszenica po 400złt?? To był biznes.

U mnie szarka chyba jeszcze nie było (tak by zniszczyć plantację). Dwa lata temu coś opierdzieliło wykę 10cm w burakach które dopiero wschodziły. Buraki miały trochę podgryzione liście, ale nie było braków w obsadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Wydaje mi się że koncerny za bardzo są teraz zorientowane w kalkulacjach wszystkich upraw i czasy tak dużych zysków z danej uprawy, nie tylko buraków bezpowrotnie minęły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
5 godzin temu, miwigos napisał:

Burak co 3-4 lata to za czesto napewno ,u mnie co 6 lat,no ico to szarak to niewiemy naszczęście,pierwszy rok co pryskaem 3 razy na chwasty ,normalnie to dwa zabiegi,betanal z goltixem

Jak dawkujesz ten betanal z goltixem w 2 dawkach? Książkowo jak pisze czy większą dawkę dajesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

I 3 takie zabiegi dają radę? Czy coś dorzucasz? Też kupiłem Betanal na przyszły sezon, na wiosnę dokupię Goltix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3488

Na ogół starczają dwa zabiegi,jeśli ci przpuści rzepak ,to na trzeci betanal + safari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Ja też dziś zamówiłem betanal, u mnie standard 3zabiegi


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Ja tylko na jeden rok, dalej nie wiem jak będzie z burakami

I dursban w 5l opakowaniach jeszcze dostałem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Łee 20l mniejszymi nikt się nie interesuje

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
9 godzin temu, ansu napisał:

Jak buraki były po prawie 200złt, a pszenica po 400złt?? To był biznes.

U mnie szarka chyba jeszcze nie było (tak by zniszczyć plantację). Dwa lata temu coś opierdzieliło wykę 10cm w burakach które dopiero wschodziły. Buraki miały trochę podgryzione liście, ale nie było braków w obsadzie.

248zł za tonę było w 2012/13.I pszenica po 1000.To tak dla porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Akord 180 wychodzi taniej ale jak patrzę na skład to ma znacznie mniej substancji czynnej w litrze niż np kemifam 60g/l akord, 160g/l kemifam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Skoczek1994 napisał:

@monix Jak go dawkujesz i z czym łączysz? Bo sam będę zamawiał i jeszcze nie podjąłem decyzji który środek wybrać. 

08 belveder 1,3 goltix 700 i dotego atpolan. A do ostatniego zabiegu 0.2 venzar a goltix 1 l 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj