MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Alio    116

A betanal masz już kupiony? Przypominam, że zostaje z końcem roku wycofany z obrotu więc kup, bo na wiosnę już go nie będzie....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

wysos789 napisał:

Mam prośbę o informację - w burakach cukrowych do zwalczania chwastów będę stosował Betanal maxx pro 209 OD (w trzech dawkach dzielonych po 1,25 l/dawkę). Czy mogę do Betanlau w tej dawce dołożyć Kemiron Koncentrat 500SC w dawce 0,2l w celu skuteczniejszego zwalczenia większej komosy oraz większej przytulii?
 

Tylko jak masz zamiar stosować Betanal to lepiej kup w tym roku lub z początkiem nowego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Desmedifan, lmidachlopyrd, Tiachlopryd, Dimetoat wycofany i jest projekt rozporządzenia wycofującego: Fenmedifam, Cloropyrifos, Tiofanat metylowy.

 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kupimy od Niemca cukier z np z Ukrainy przez Litwę. Jak kasze ....

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391
8 godzin temu, ansu napisał:

Cloropyrifos

Chloropiryfos?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Wycofywanie niektórych środków nie ma nic wspólnego z ekologią. Tak jest w przypaddku środków na buraka. Są na rynku od lat, już sprawdzoone i posiadają wiele generyków więc koncerny dużo na nich nie zarabiają. Więc co się robi? Wykupuje firmy nasienne i tworzy nasiona z dedykowanym drogimi opryskami --  przyklad?

Buraki Conviso One. W zbożach i innych uprawach zaczyna się dziać podobnie. Kupując nasiona z góry będziemy wiedzieć na jakie chooroby bedą chorować i jakie środki trzeba kupić. Oczywiście środki tego samego producenta co nasiona...

Oczywiscie wcześniej wycofuje się stare "nieekoligiczne" środki.

Edytowano przez Alio
  • Like 2

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
1 minutę temu, Alio napisał:

Wycofywanie niektórych środków nie ma nic wspólnego z ekologią. Tak jest w przypaddku środków na buraka. Są na rynku od lat, już sprawdzoone i posiadają wiele generyków więc koncerny dużo na nich nie zarabiają. Więc co się robi? Wykupuje firmy nasienne i tworzy nasiona z dedykowanym drogimi opryskami --  przyklad?

Buraki Conviso One. W zbożach i innych uprawach zaczyna się dziać podobnie. Kupując nasiona z góry będziemy wiedzieć na jakie chooroby bedą chorować i jakie środki trzeba kupić. Oczywiście środki tego samego producenta co nasiona...

Dokładnie powiedziane  niszczy się w Polsce rolnictwo ,to tak samo że my trujemy , jest smog , jak Niemcy przejmą nasze kopalnie i zaczną nam sprzedawać własny węgiel to już nie będzie  smogu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

A co takiego wycofali czego nie można.zastapic dostępnymi na rynku innymi preparatami?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
9 godzin temu, Kris1976 napisał:

To czym będziemy pryskac

Motykolem... 😀😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88

Panowie jakie pryskanie. Motyka w dłonie i ogień!

A tak na poważnie to nie wiem co będzie. Na przyszły rok kupiłem betanal ale co będzie później to cholera wie. Zresztą mój tata mówi że dzisiejszy betanal nie równa się temu co wcześniej. Zeby wszystko zadziałało tak jak trzeba to większa dawka. Chyba że będzie jakiś dobry zamiennik ale osobiście szczerze w to wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Problem jest bo; albo sucho, albo zimno, albo jedno i drugie, a herbicydy działają najlepiej jak jest mokro i ciepło. 

Z Woźnica niby ma już jakiś nowy system mikrodawek bez wycofanych substancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
2 godziny temu, miwigos napisał:

Betanal i zamienniki,czyli na tą chwile niezastąpiona chemia

Wylatuje jedna substancja na 8-10 dostępnych w buraku. Desmedifan wypada a że wystepował tylko w mieszaninach to wyleci masa gotowych produktów. Trzeba kupić tego na 2- 3 lata albo chronic tym co jest a nie narzekać. Masz nadal fenmedifan, etofumesat, lenacyl, metamitron chlopyralid, s-metolachlor chlorydazon i pewnie jeszce cos by znalazł.  Trzeba robić tym co zostało i ne biadolić.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Ciekawe czym zwalczyć większą komose gdy nie ma jak zrobić w terminie pierwszego zabiegu. W tym roku miałem taki problem i gdyby nie zwiększona dawka kemifamu do 1.6 l/ ha plus oczywiście kemiron i goltix to nie wiem co bym zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Fenmedifan jest na liście do likwidacji również.  A za jakiś czas znowu coś wywalą. Nalistnie będzie problem bo te substancje działają synergicznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Niewiem czemu sie tak rajcujecie tym tematem. Przeciez wiekszosci z was sie buraki nie oplacaja to brak dostepnosci srodkow powinien wam dac jasna odpowiec czy siac czy nie. Ja sieje do poki nasiona + ochrona nie przekroczy 1600-1700zl. Bo przy tej cenie burakow wiecej placic nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Nikt nie mówił że bedzie łatwo. Trzeba  kombinować tym co jest i nie dopuszczać  by komosa była wieksza. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj