MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Buraki cukrowe do posiania

galeria
Gamma 5
tom50    69

Wielkie gó... z tych buraków w tym roku.W zeszłym byłem mega zadowolony bo super plon i polaryzacja była. W tym roku ani plonu ani polaryzacji.Jeszcze upierdliwość cukrowni się zwiększyła. Wraz z wymaganiami powinna iść cena ale z cenami to jesteśmy w latach 90-tych niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Moje buraki w tym roku z Hrubieszowa do Ropczyc jechały. Wie ktoś coś jakie koszty transportu będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3509
7 godzin temu, Andpol napisał:

Moje buraki w tym roku z Hrubieszowa do Ropczyc jechały. Wie ktoś coś jakie koszty transportu będą?

A to jest róznica gdzie jadą w KSC nieważne ile km,potrącają 3,00 netto za załadunek zabranie buraka i przywiezienie wysłotków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 28.11.2019 o 22:32, alvaroalvaro78 napisał:

Narzekać nie lubię bo źle nie jest ale KSC dywidendy już z 5 lat nie wypłacało...

a co to jest ta dywidenda i na czym to polega ? bo ja 1 rok buraki uprawialem dopiero wiec pytam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3509

Ci co sieją od dawna ,dostali akcje,było to 2005 roku

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Prawie zawsze odbiór był kilka dni po wyznaczonym terminie w tym sezonie miejscami jest już ponad 2 tygodnie do przodu KSC Krasnystaw. U nie miało być początek listopada, a odebrane 19 pażdziernik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoter    13

nie prawda u nas miał być odbiór koło 20 listopada na krasnystaw a teraz przenieśli na werbkowice  i buraki dalej leżą !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Moje buraki są w Sudzcukier nie w KSC i jakieś 200km. przejechały to jakie tam są stawki za dowóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Rolnik płaci 3zł. resztę dopłaca cukrownia w zależności od odległości im dalej tym niższy cukier i wyższe zanieczyszczenia bo cukrowa musi i tak nas kosztami obciążyć.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

a u nas w nordzucker to cukrownia ponosi koszt doczyszczenia i transportu, potrącane jest za przywóz wysłodków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wybiegając na przyszłość. Macie jakieś strategie w walce z szarkiem na przyszły rok ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
46 minut temu, ansu napisał:

Wybiegając na przyszłość. Macie jakieś strategie w walce z szarkiem na przyszły rok ??

 Ja rezygnuję z uprawy buraka i kończę z nim walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55
ansu napisał:

Wybiegając na przyszłość. Macie jakieś strategie w walce z szarkiem na przyszły rok ??

opryski te same ,natomiast w tym roku zauważyłem że nasilenie na nie których działkach było mniejsze a nawet znikomy procent ale były i takie działki totalnie oblegane przeważnie na glinkach ,dla mnie strategią jest wyjść z siewem jak najwcześniej ,tak zrobiłem w tym roku .co nie którzy śmiali się a później przesiewali bo sucho ,komośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja również kończę przygodę z burakami ile można na tego żyda robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Aby ograniczyć koszt trzeba uprawiać przynajmniej 3 gatunki roślin na które ma się zbyt. U nas większe gospodarstwa soję próbują, ale ledwo dopłata zostaje. Kukurydzę dziki zniszczą. Ja jeszcze 3 lata raczej buraki będę siał może mniej. Na wiosnę przed uprawą opryskam od między z miedzą włącznie może robaczek trochę zwolni. Potem do każdego herbicydu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
maniek20 napisał:

Ja również kończę przygodę z burakami ile można na tego żyda robić 

Kiedy masz odbiór? Czy już zabrane?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ansu nie jestes przypadkiem z okolic Rybczewic? U nas kolo Piask coraz wiecej ludzi sieje ziola moze to dobra alternatywa za buraka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, master20002 napisał:

Kiedy masz odbiór? Czy już zabrane?

Miał być 26 .12 ale będzie koło 20 bo na święta już będzie po kampanii 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj