MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

kris82    74

No i pojechały 🚛 plon 80 polaryzacja 17,9 i zanieczyszczenie uwaga tylko 6% cuk. Chełmża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

Pany planuje przenieść sie z Ropczyc do Krasnegostawu, jak to jest z papierologią, nasionami, odbiorem płatnoscą itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69
17 minut temu, kris82 napisał:

No i pojechały 🚛 plon 80 polaryzacja 17,9 i zanieczyszczenie uwaga tylko 6% cuk. Chełmża

Serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

nooo nawet 5 pojazdów miałem po 4% w porównaniu do poprzednich lat 12-14% to przepaść. Oddać 1,5 na samochodzie a 3 tony brudu to jest różnica.

@alvaro odmiana to sombrero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69
46 minut temu, kris82 napisał:

nooo nawet 5 pojazdów miałem po 4% w porównaniu do poprzednich lat 12-14% to przepaść. Oddać 1,5 na samochodzie a 3 tony brudu to jest różnica.

@alvaro odmiana to sombrero

Gratulacje.Ja też mam Sombrero ,zawsze miałem 11-13%. W tym roku wszyscy narzekają na zanieczyszczenia zdarzają się ponad 20% podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
2 godziny temu, e2visionamd napisał:

Pod koniec przyszłego tygodnia odbiór buraka i się zastanawiam bo zapowiadają w od poniedziałku w nocy -2 , a w dzień +2 stopnie czy kopać przed przymrozkami czy w przyszłym tygodniu ? Brak opadów ma być

Ja w tamtym roku czekałem do ostatniej chwili i kopalem w kilka dni po przymrozku. Tylko że był większy i zdąrzyło zrobić 2 cm warstwę. I te placki zamarznietej ziemi trafiły na pryzme a w efekcie czego średnie zanieczyszczenie wyszło mi prawie 25 procent. 

W tym roku mam również sombrero i szału nie ma. Tylko że kopane 24 września. Plon 49.5t. Cukier 15.9. Zanieczyszczenie 9 %. Ale to w znacznym stopniu wina pogody i robaka, także i tak jestem zadowolony jak na ten rok. Myślałem że całkiem na minusie bede a tu jeszcze nawet coś zostało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kopałem nie raz w zamarzniętym i najwyżej się nie dało, ale buraki czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Buraki czyste ale idą bryły ziemi które później nie skruszeją i mysz wałkami nic nie odczyści... Ewentualnie z miesiąc w pryźmie może by pomógł ale nigdy tyle nie zdążą poleżeć skoro w mrozy kopane to pod koniec kampanii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

@tom50 nie wiem jak u ciebie ale u mnie wyrosły dość mocno nad ziemią(nie wiem czy tak ma ta odmiana bo siałem ją pierwszy raz czy taki rok) i udało ładnie  się ogłowić ale to już bardziej od operatora zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

a co do późnego zbioru, to wolę prędzej kopać niż ryzykować. Dzisiaj miałem odbiór a czekały sobie przeszło dwa tygodnie. Wegetacja buraka trwa ok 180 dni i to mu wystarczy. Tyle na kupie nie obeschną a z tym późnym to różnie  bywa.

@alvaro ale ten grimek sam nie jeździ, widziałem kopanie jednego pola ropą i grimme i różnicy nie ma. Może mniej obite są buraki. I uwierz mi ten sam kombajn a dwaj operatorzy to można z podziwu nie wyjść co niektórzy potrafią odp💪lić byle hektary leciały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Z Sudzuker, na ha liczą chyba 1,3 jednostki.

cennik.jpg

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Panowie jak to jest z tymi buralami dużo rozmawiam z plantatorami KSC i w tym roku przy plonach około 80 ton z hektara mówią że zyskiem jest dopłata?

Aż tak źle jest z tą uprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Ilu rolników tyle zdań :P Mi po wstępnych przeliczeniach przy plonie około 70t/ha i polaryzacji 18,4% zostaje bez amortyzacji własnego sprzętu i liczenia roboczogodzin troszkę więcej niż w przypadku pszenicy ~7,2t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Każdy inaczej uprawia buraka i u każdego te koszty będą inne. Jednego roku wystarcza 2 zabiegi od chwastów a drugiego cztery nie pomaga. Tak samo z chwoscikiem jest. Rok, rokowi nierówny, jeden ma pole dalej od pryzmy i trzeba dowozic a drugi sypie bezpośrednio z holmera. U mnie 750 holmer, plus 1 ciągnik 150 dwa to 300, także jak wspomniałem na początku to u każdego te koszty będą inne ale trzeba sobie przyjąć że to będzie plus minus 5000 zł/ha. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

 4 tyś u mnie koszty netto,a zbiór 8 tyś ,czyli burak daje za 2-3 hektary pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

To jesli koszt plus minus 5 tys to jest kolo 45 ton buraka. Mowie o ksc krasnystaw.A przy tych 70 -80 tonach to napewno wiecej zostanie niz z pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj