MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

warchest    253

kiedys stosowalismy wapno posodowe bo tanie było i na tym sie konczylo bo te posodowe nic ziemi nie pomagalo nawet w ogromnych ilosciach , posodowe to zwykle smieci wapno bylo ja jestem zdania jak dac t ocos dobrego zeby podzialalo , a o defekacyjnym chce walsnie poznac tu opinie o tym wapnie 

a co robicie z tym (do osob ktore maja umowy w pfeifer langen ) faktem ataku hakerskiego na ich strone i wyciewku danych naszych czyli kontrahentów ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Żeby mieć wapnowy efekt to trzeba tego dać 7-10t/ha, to już się średnio kalkuluje w porównaniu do wapna tlenkowego którego dajemy 1-2t po 120-130zl/t, i można powiedzieć że efekt jest natychmiastowy bo już w następnym sezonie powinna być różnica. W defekacyjnym są jeszcze niby inne pierwiastki takie jak azot, potas, fosfor, magnes przy ilości 10t/ha trochę się tego wprowadzi, ale nigdy tego wapna nie badalem, to tylko wyczytane rzeczy z neta, jakiegoś farmera czy coś, więc nie wiem czy traktować to obiektywnie. Może wezmę z auto na nowe pole i zbadam próbkę tego wapna jako glebę i będzie wiadomo czy to prawda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Defekat nie jest złym wapnem na podtrzymanie pH, ale osobiście wolę dopłaci kilka stów i mieć węglan. Gdyby różnica w cenie była większa został bym przy defekacie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tlenkowe to jest tylko na najciezejsze ziemie , a na piaski to pewnie te defekacyjne byloby dobre ile mniej wiecej tego defekacyjnego kosztuje samochod i czy duzo ma magnezu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Kiedyś rozmawiałem z inspektorem na temat tego wapna to powiedział że żeby był efekt to powinno się go dać co najmniej 15- 30 ton na ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Właśnie że nie ma bo były robione badania przez cukrownię to miało poniżej 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

u nas w Chełmży są dwa rodzaje 07- wapna 30% i wody do 30% a drugie 08- wapna 25% i wody do 40 tak jest w ich deklaracji ale znając życie to bardzo wątpliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ja tam sypię średnio samochód na 2ha. Ma po przeliczeniu około 27% czyli 2x mniej jak kopane, ale widzę to nie wapno nawozowe tylko kruszywo więc co z tego że ma 2x tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
7 godzin temu, mano napisał:

Kiedyś rozmawiałem z inspektorem na temat tego wapna to powiedział że żeby był efekt to powinno się go dać co najmniej 15- 30 ton na ha. 

Cukrowniane wapno jest słabe jak na nim rośnie szczaw to ile ono ma % wapna a szczaw to roślina co na kwaśnym rośnie , jak dawać 30 ton wapna i nasiać dodatkowo szarłatu , dać 1 tonę wapna kredy granulowanej to koszt 370 zł a efekt od razu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to i tak drogo kreda granulowana cie wyjdzie , najlepiej dac kredy ale tej luzowej cena dobra i to njlepiej dziala 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Ja teraz na 2-3 sezony robię przerwę z wapnowaniem, bo trochę przedobrzyłem. Sypałem wannę na 2,5-3 ha tak co 3 lata i po trzech takich dawkach teraz w badaniach wyszło pH 6,9-7,1, a zaczynałem od 4,6-5,1. Mowa oczywiście o defekacyjnym. U mnie się sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Cukrownia Krasnystaw, cena ok 700 za wannę z dostawą ok 30 km. Składu nie badałem, w ulotkach było chyba 30 % CaO. Siane rozrzutnikiem do obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

zwyklym rozrzutnikiem tym np 4 tonowym ? czy takim juz przystosowanym do wapna co ma pionowe walki a na dole talerze ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego zwykłym rozrzutnikiem też rozwożę i daję jedną wannę na 2 ha i tak jak kolega wyżej pisał po 2 takich dawkach jest różnica w ph ziemi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Jak Koledzy wyżej piszą, też stosuje defekacyjne z cukrowni, rozrzutnikiem. Na jednej działce o pH 5,1 po zastosowaniu dwóch zestawów na 2,5ha, odczyn skoczył na pH 7,8 . Także dobrze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9
8 godzin temu, warchest napisał:

zwyklym rozrzutnikiem tym np 4 tonowym ? czy takim juz przystosowanym do wapna co ma pionowe walki a na dole talerze ? 

Zwykły rozrzutnik z adapterem, co rozrzuca trochę na boki (nie palcowy). Zmniejszyłem tylko posów i sypie lekko ponad burty i jest ok.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A z tym wyciekiem danych to jakaś grubsza sprawa.Ktoś mi mówił żeby mu radzili w biku i innych tego typu sprawdzać czy jakiego kredytu nie wziął ktoś na niego. Normalnie jaja jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj