MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

warchest    253
1 godzinę temu, chuck00 napisał:

Jak na pierwszy rok wydaje mi się wporzadku. Nie wiem jak było u Ciebie z opadami w tym roku. Odnośnie zanieczyszczeń - od 7-8% się zaczyna choćby nie wiadomo jakie czyste były, niższe wartości mają tylko kierownicy i znajomi ☺

opadów było bardzo mało ogolnie susza bardzo dała sie w znaki , ale plon był dobry w porownaniu do innych jeden obszarnik po sasiedzku co od lat uprawia buraki to plon mu wyszedł ponad 40 ton ha a ziemie podobne do mojej z tym ze u niego facka sie wdała i poddusiła troche je 

a ziemie mamy akurat w tym miejscu klasy 2 3 wiec na te klasy ziemi to plony mogly byc lepsze u nas w rejonie chyba co nie 

dobra a teraz akie pytanie inne skoro ogolnie plony buraków w tym roku sa słabe ze wzgledu na susze to i cukier bedzie pewnie drozszy ? to duzo sie to przelozy na zwyzke ceny buraków? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie licz na nagły skok cen cukru...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jak buraki teraz z ok Telatyna? Poprawia się polaryzacja?? Prawda to że cukrownia nie ma surowca i przyśpiesza odbiory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55
17 godzin temu, warchest napisał:

 

dobra a teraz akie pytanie inne skoro ogolnie plony buraków w tym roku sa słabe ze wzgledu na susze to i cukier bedzie pewnie drozszy ? to duzo sie to przelozy na zwyzke ceny buraków? 

Błędne myślenie, to się tak nie kręci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
5 godzin temu, damianXXL napisał:

Jak buraki teraz z ok Telatyna? Poprawia się polaryzacja?? Prawda to że cukrownia nie ma surowca i przyśpiesza odbiory?

Dziś rozmawiałam z babką z dyspozytorni w cukrowni Werbkowice to mówiła, że jest mało towaru i w tym roku kampania może się zakończyć już na mikołajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Werbkowice dziś inspektor dzwonił i kazał wcześniej kopać, bo terminy z planowania już nieaktualne. Jest 7 dni do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Werbkowice zabierają wszystko co jest wykopane. Grafik tak mają napięty że szok w sensie aby był towar do produkcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

U nas na 14 października,  a dzisiaj już zabierają, także kampania w listopadzie się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Wcześniej gdzieś koło lipca pytałem się czy jest możliwość na wczesny odbiór, inspektor powiedział że raczej nie, teraz nie wiem co zrobić jak może zadzwoni olać i czekać do swojego grafiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Moje wczoraj pojechały 70 tony z ha, polaryzacji nie znam bo zdałem  50-60 ton ponad limit z 6,5 ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

 Też dostałem.. ciekawe to, miałem na 20.12, to pewnie wyjdą n początku grudnia, z jednej strony może i lepiej że wcześniej pojadą a z drugiej już guzik tej dopłaty za grudzień dostanę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Sam burak guzik wart. Na początku ładnie rósł... poźniej leżały plackiem. Grzyb dobił i wsio a 3 x z opryskami jechane. Szkoda było palić paliwo, wydawać kase na środki... bo i tak efektu żadnego. Taka to opłacalność buraka. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Miałem spotkanie z KSC Krasnystaw. Termin niby na 21 listopada ale już zapowiadają, żeby były gotowe co najmniej 5 dni przed terminem. Potwierdzają,  że plony bardzo niskie.

Znajomy kopał na 20 września i z tej samej ilości 12 ha miał mniej o 300 ton jak rok temu. Czyli spadek o ok 25t/ha.

Ciekawe jak u mnie wyjdzie. W ubiegłym sezonie miałem 92t/ha przy bardzo kiepskiej obsadzie. W tym roku obsada wzorowa za to chwościk mocno zaatakował i były po raz pierwszy w mojej historii 3 zabiegi.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

niech cukrownie nie płaca za słabe buraki dopiero poczatek kampani

teraz pójdą deszcze i zobaczymy i jakie beda plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Jakie deszcze, to smarkanie tylko... u Nas ostatni porządny deszcz był pod koniec sierpnia, a teraz już październik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

za nim urośnie po takim smarkaniu deszczem to kampania będzie się chylić ku końcowi i średnią diabli wezmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Taka mżawka to tylko liście zaczną rosnąć i cukier spadnie. Może przymrozki zastopują liście i pójdzie trochę w korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

U mnie wykopane w piątek 3.30ha w niedziele zabrane 164 t brutto 115 netto 14% zabrudzenie 16.2% polaryzacja tragedia cukrownia Kruszwica  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj