MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

master20002    228

Będzie kaplica po całosci. Około połowa areału upalona i buraki jak kieliszki... Ostatni raz.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Ja w sobotę pryskałem 3 raz na chwościka (ksc werbkowice), to jak wcześniej przy sianiu rzepaku coś chodziłem patrzeć to nienapawało mnie to optymizmem jeśli miałbym na wczesny odbiór, ale pryskając całe pole to uważam że nie jest źle i koło 60t powinno być, tylko nie wiem kiedy bo mój inspektor też oczywiście nic nie wiedział czy i kiedy wczesny by wyszedł i narazie kazał pryskać.. bo na normalnie mam na grudzień, a część na pochyłej górce,no ale jak będzie, jak nie we wrześniu to może gdzie pod koniec października da się wykopać, ważne że mam już gdzie sypać na swoim.. 

Teraz tylko jeszcze trzeba będzie się przejść z kosą i wyciąć "ogniska" chwastów, bo tam gdzie wypłukało ziemię to naraslo dziadostwa..

Ta taka trawa z pałkami chyba nie przeszkadza za mocno jak jest dosyć żadko bo pryskać to już chyba nie ma sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Inspektor dzwonił i na 17 i 28 wrzesień bo 2 różne miejscowości i kicha po całości bo planu na pewno nie wykonam bo burak mały oby nie dołożyć do tego interesu? Strzyżów wywóz do Ropczyc.

Edytowano przez Andrju65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
4 godziny temu, gregor12841 napisał:

to i wysłodki drogie będą, oni wam jakąś działę tych wysłodek dają?

2 euro do ceny buraka 1 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 28.08.2019 o 15:26, Andrju65 napisał:

Inspektor dzwonił i na 17 i 28 wrzesień bo 2 różne miejscowości i kicha po całości bo planu na pewno nie wykonam bo burak mały oby nie dołożyć do tego interesu? Strzyżów wywóz do Ropczyc.

a co jeśli nie wykona sie planu są za to jakies kary czy co wtedy ? bo ja pierwszy raz buraki mam i dlatego pytam 

i 2 pytanie tez juz mieliscie kontraktacje na 2 rok ? i co jesli np zakontraktowalo sie np 4,10 ha a np zasieje i wyjdzie pola np tylko 4 ha to tak moze byc czy trzeba pozniej to zglaszac i przerabiac umowe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego warchest a jak podałeś do ARIMR podobnie czyli mniej zasiałeś a umowa na większy areał? bo jeśli tak to dostaniesz karę w agencji pewnie około 1 tys. zł nie wiem jak cukrownia się w tym roku odniesie do nie wykonania planu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 minutę temu, adamgaleon napisał:

kolego warchest a jak podałeś do ARIMR podobnie czyli mniej zasiałeś a umowa na większy areał? bo jeśli tak to dostaniesz karę w agencji pewnie około 1 tys. zł nie wiem jak cukrownia się w tym roku odniesie do nie wykonania planu

w tym roku to miałem akurat dobrze zaplanowane i zasiane , ale na nastepny rok juz kontraktowałem buraki teraz i w agencji to sami oni wyliczaja ile ha jest zasiane ale chodzi mi o cukrownie bo wiadomo pola jest niby tyle ale agencja i tak wylicza po swojemu i agencji do dopłat nieraz mniej wychodzi hektarów niz niby sie ma to co w takim przypadku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

jeśli będziesz miał zasiane mniej niż błąd jaki może być czyli 2% to dostaniesz karę  tak jak pisałem gdyż zobowiązujesz się do wykonania kontraktacji musisz podać tak aby się zgadzało stan faktyczny z tym co na papierze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
21 minut temu, adamgaleon napisał:

jeśli będziesz miał zasiane mniej niż błąd jaki może być czyli 2% to dostaniesz karę  tak jak pisałem gdyż zobowiązujesz się do wykonania kontraktacji musisz podać tak aby się zgadzało stan faktyczny z tym co na papierze

 

no to dla agencji zawsze sie bedzie zgadzało , a z cukrownia trzeba najwyzej umowy przerabiac w razie cos 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Dobrze że jestem w KSC ,to kar niema,zawsze plon powyżej 80 ton ,w tym roku może 40 jeśli jeszcze coś popada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Ja w tym roku to pewnie na 0 będę z burakami jak nie na minusie no może coś z dopłaty cukrowej zostanie? Ostatni rok zasiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
13 godzin temu, miwigos napisał:

Dobrze że jestem w KSC ,to kar niema,zawsze plon powyżej 80 ton ,w tym roku może 40 jeśli jeszcze coś popada

Za co kar?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Co do buraka to nie powala w tym roku zapewne są miejsca gdzie ludzie mają miejscami ładne jak trafiały się opady deszczu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
26 minut temu, Bartek933 napisał:

Za co kar?

Pewnie chodzi o niewywiazanie się z kontraktacji z powodu niskiego plonu.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kiedyś w ksc pisałem jakieś pismo aneks jak zabrakło z powodu suszy i odbioru we wrześniu. Kar nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nikogo karać nie będą, żadna cukrownia się nie odważy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U mnie wielu rolników zrezygnowało lub jak ja ogranicza. Nowi sieją bo mają zobowiązania w planie ale długo nie pociągną z tego co widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
2 godziny temu, Bartek933 napisał:

Nikogo karać nie będą, żadna cukrownia się nie odważy

Przecież zachodnie jak sie nie wywiążesz to obcinają kontraktacje,nieraz pisali że musieli dopłacać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
46 minut temu, miwigos napisał:

Przecież zachodnie jak sie nie wywiążesz to obcinają kontraktacje,nieraz pisali że musieli dopłacać

Oczywiscie, my za ubiegły rok w cukrowni Sudzcuker za nie wywiazanie się z umowy, bo nam szarnik wpierniczył sporą część buraków, mamy dopłacić (!) ponad 2 tys 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Macie umowę kontraktacyjną a nie umowę sprzedaży, nie dajcie się w wała robić


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, beata12596 napisał:

Oczywiscie, my za ubiegły rok w cukrowni Sudzcuker za nie wywiazanie się z umowy, bo nam szarnik wpierniczył sporą część buraków, mamy dopłacić (!) ponad 2 tys 

Jak nie miales burakow to zaco mieli ci zaplacic kar nie bylo za nie wywiazanie sie z umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj