MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Ulman    5574

Pewnie działa ale jak dasz odpowiednia dawkę to pewnie wyjdzie ponad 100 pln/ha. Tetrakonazol w pełnej dawce wyjdzie pewnie 65-70 pln i gorszy nie bedzie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Panowie jak sobie radzicie z gniazdami szarłata szorstkiego w burakach mam jedno pole buraki są siane tam co 4 lata i zawsze w tych samych miejscach wyskakują gniazda szarłata opryski jakie były stosowane to betanal Elite belvedere forte a na trzecią dawkę poszedł kemifam co 4 lata na jednym polu jest ten sam problem

Panowie jak sobie radzicie z gniazdami szarłata szorstkiego w burakach mam jedno pole buraki są siane tam co 4 lata i zawsze w tych samych miejscach wyskakują gniazda szarłata opryski jakie były stosowane to betanal Elite belvedere forte a na trzecią dawkę poszedł kemifam co 4 lata na jednym polu jest ten sam problem

Edytowano przez adamn999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Coś mi się o uszy obiło że ze Strzyżowa do Ropczyc buraki we wrześniu brać będą? Wie kto coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Witam 24 dni temu pryskałem Optanem po 1l na ha teraz w poniedziałek chcę dać 0,6 l na ha Armure na chwościka bo sie trafiają centki chwoscika nowe dobry to jest fungicyd da rade przytrzymać chorobę na 3 tygodnie?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kurcze a u mnie w burakach nawet jednej kropeczki nie znalazłem. Sucho, stare liście umarły. I te ..... dziki sarny łosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

ja za jakies 10 dni pewnie pojade 3 raz.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Czy chwoscik jest już nie rozłącznym elementem ma plantacji buraka cukrowego? Nie pamiętam już kiedy był rok w którym burak nie był dotknięty chwoscikiem, w ubiegłym roku jak i w tym mam po kawałku na którym nie było buraka ok.15 lat i są to kawałki na których już w sierpniu widać jak chwoscik robi robotę, rok temu kawałek na którym burak nie był uprawiany ok.15 wyglądał fatalnie brak liści. Jakie są wasze spostrzeżenia odnoście tej zarazy? Czy ktoś z was spotkał się już z Rizomania? Ile godzin przed deszczem robić zabieg na chwoscik, żeby nie osłabić działania środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U mnie chwościka brak. Opryskałem bo uszkodzenia po gradzie, mokro i ciepło, bardziej profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

na polu gdzie nie było buraków nigdy lub były dawno temu to nie ma potrzeby pryskac.ja nie pryskałem bo buraki tu były kiedyś 🤔 albo wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5393

U mnie w okolicy też nikt nie pryska, w tym roku


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
iron napisał:

na polu gdzie nie było buraków nigdy lub były dawno temu to nie ma potrzeby pryskac.ja nie pryskałem bo buraki tu były kiedyś 🤔 albo wcale

Zmierzałem do tego że presja chwoscika jest większa gdzie burak jest w poldozmianie np. co 3 rok. I tu bym się go spodziewał bardziej niż na kawałku gdzie był siany 15 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Siałem buraki co 3 rok  (burak pszenica pszenica burak) chwościka brak,sąsiad zasiał pierwszy rok po 20 latach 2x pryskał i gucio. To raczej braki w nawożeniu za dużo czegoś za mało czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
Jasio88 napisał:

iron napisał:

na polu gdzie nie było buraków nigdy lub były dawno temu to nie ma potrzeby pryskac.ja nie pryskałem bo buraki tu były kiedyś 🤔 albo wcale

Zmierzałem do tego że presja chwoscika jest większa gdzie burak jest w poldozmianie np. co 3 rok. I tu bym się go spodziewał bardziej niż na kawałku gdzie był siany 15 lat temu.

jest coś w tym . starzy plantatorzy to potwierdzają a u mnie była pryzma w tamtym roku na polu gdzie mam teraz buraki i w tym miejscu liście mocno porazone, u sąsiada tak samo a obok jak ręką odciął zero ,sama zieleń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dzisiaj wkońcu podłało buraki od czerwca. Spadło 30 litrów, ale na piaskach korzenie są jak kieliszki i mają po 2 jasnozielone listki. Może jeszcze trochę odbiją, przecież to przeleci przez kombajn albo doczyszczarke.... Kolejny rok będzie w pupcie...

  • Confused 1

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Ile warta jest rolka włókniny użytej 3 razy bez dziur? Mam na zbyciu bo ostatni rok buraki zasiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Co rok zmniejszam powierzchnię o około 20%, a to grad, a to ulewa, a to sucho, a to chwasty, a to odbiór w zimie. ŚOR coraz mniej i drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

 Słyszałem, że w Sudzcuker (Hrubieszowskie) były robione próby i wychodzi bidnie z cukrem i z plonem. A w Werbkowicach coś wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj