MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Panowie a jak ze smietka cwiklanka, jak narobił mi już szkód to pryskac czy już teraz zjadła co swoje i szkody nie bd już robić 

IMG_20190614_184015.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jak wygląda i was kwestia opłacania związków plantatorskich? Opłacie? Jak one działają w waszym rejonie? Ja chyba zrezygnuje z członkostwa dzisiaj zerkałem w umowe to pobierają 0.5% kwoty za buraki i tak szczerze to średnio mi się widzi utrzymanie nierobów. Co wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W zeszłym sezonie jadąc na śmietkę dodawałem mikro-nie ma przeciwwskazań. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55
maciekwariat9 napisał:

gąsienice gryzą mi buraki czy do pyrinex mogę dodać bor żeby dwa razy nie jeździć

oczywiście że można mieszać


pala92 napisał:

Jak wygląda i was kwestia opłacania związków plantatorskich? Opłacie? Jak one działają w waszym rejonie? Ja chyba zrezygnuje z członkostwa dzisiaj zerkałem w umowe to pobierają 0.5% kwoty za buraki i tak szczerze to średnio mi się widzi utrzymanie nierobów. Co wy o tym myślicie?

nie wiem jak to wygląda u Ciebie ale ja jestem zadowolony i płacić będę nadal ,miedzy innymi można korzystać z maszyn zakupionych poprzez związki a po za tym aby zrozumieć bliżej na czym to polega trzeba by się zbliżyć i przyjrzeć z bliska czyli iść na zebrania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

U nas nie ma możliwości korzystania z czegokolwiek. Raz w roku  zawiozą chłopów na dni pola i tyle😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Kiedy planujecie zabezpieczać przed chwościkiem?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Jak popada bo inaczej żal patrzeć na leżaki


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Jeśli pojawia się objawy, a jeśli do żniw nic się nie pokarze to oslonowo przed żniwami.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja zawsze daje przed rozpoczęciem zniw bo wtedy mam jeszcze trochę czasu. I całkiem fajnie to wychodzi bo chwoscika nie widac

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 17.06.2019 o 12:08, Andrju65 napisał:

Ponad 20 letnim

poznaniak 6 niebieski czy jaki konkretnie ? bo ja mialem niebieskiego 6 ale sprzedalem bo 2,7 a chce 3 metry zeby ze sciazkami i z agregatem odrazu siac 

Dnia 17.06.2019 o 14:05, pala92 napisał:

Nie lepiej siewką z pszenica przed ropą? U nas i takie widoki mozna zobaczyc😀

ja wole tradycyjna uprawe i precyzyjna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

chwoscik? Pojedyncze kilka takich liści na powierzchni 1ha. W tamtym roku na początku lipca zaobserwowałem już małe kropeczki nie zastanawiałem tylko odrazu Optan 1l mimo to bardzo się rozprzestrzenił na plantacji.

IMG_20190622_185239_6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3495

To suche to ma być chwościk,jeśli to zniszcył chwościk to byś miał pełno centków na liściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pewnie jutro cos będziemy wiedzieć.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzymaja w tajemnicy nawet na stronie zpbc sudzucker nic nie pisza trzeba bedzie zrezygnowac z tych skladek bo oni nic nie robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Dzwoniłem bezpośrednio do Wrocławia a w dziale rozliczeń automat się odzywa. Jaja sobie z nas robią?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Andrju65 napisał:

Dzwoniłem bezpośrednio do Wrocławia a w dziale rozliczeń automat się odzywa. Jaja sobie z nas robią?!

Jaja to beda jutro no kontach w banku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
3 godziny temu, monix napisał:

Jaja to beda jutro no kontach w banku

Bez jaj będzie:( dodzwoniłem się i nawet na zero nie jestem a na minusie choć niewielkim:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj