MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

warchest    253
17 minut temu, Bartek933 napisał:

Warchest, po jaką chol... pryskasz dursbanem na mszycę?

takie srodki mi sprzedali na mszyce chcialem dobre srodki i dali dursban plus cyperkil dokladnie to kazali 3 litry dursbanu dac plus cwiartke cyperkilu sam chcialem by dali lepsze srodki bo mszycy sporo i pozno pryskalem a buraki juz zakryte prawie miedzyrzedzia , ale moze ten dursban odstraszy na troche dziki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Człowieku za 20zł byś to załatwił, wszystko bierzesz co Ci wtykają?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Po samym pyretroidzie mszyce spod liści mogą nie pospadać. Ale czy jest aż takie nasilenie mszycy u Was? Ja mam od miedz pojedyncze buraki zaatakowane ale na każdym siedzi biedronka albo kilka i działa + mrówki ,które wynoszą po sztuce. Uważam , że należy patrzeć na progi szkodliwości bo jak pryszczemy to kładziemy wszystko. Pożyteczne czy też nie stworzenia. Ale to tak na marginesie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

U mnie od mszycy czysto ale z kolei na chwasta lecę z poprawką


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Niektóre buraki placowo nie chcą rosnąć, zatrzymały się na fazie 4 liści. Po wyrwaniu korzeń jest taki sieciowato-nitkowaty, niektóre trafiają się trochę czarne. Spotkaliście się z czymś takim? Czy to może być zgorzel? Były siane na początku kwietnia, pogoda była już dosyć stabilna. Nasiona polskie, odmiana Sobieski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
20 godzin temu, Pivot napisał:

Po samym pyretroidzie mszyce spod liści mogą nie pospadać. Ale czy jest aż takie nasilenie mszycy u Was? Ja mam od miedz pojedyncze buraki zaatakowane ale na każdym siedzi biedronka albo kilka i działa + mrówki ,które wynoszą po sztuce. Uważam , że należy patrzeć na progi szkodliwości bo jak pryszczemy to kładziemy wszystko. Pożyteczne czy też nie stworzenia. Ale to tak na marginesie.

u mnie akurat duzo tych mszyc było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2

Mam buraki po ziemnakach no i wiadomo ziemniaki puściły łodygi zostawić to stonce czy graczka? bo niestety większych okazów oprysk nie chwycił 😕 miał ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
11 godzin temu, Michu13 napisał:

Mam buraki po ziemnakach no i wiadomo ziemniaki puściły łodygi zostawić to stonce czy graczka? bo niestety większych okazów oprysk nie chwycił 😕 miał ktoś taki problem?

Ja licze na stonke☺ a po drugie nie widzi mi sie gracowac burakow nadwyzkowych😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Całe pole takie? Wygląda na jakies poparzenie. Co robiles w ostatnim czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Właśnie napisz  historię jaka była przed takim stanem do momentu obecnego !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2

Standardowo 3 zabiegi herbicydowe,  a po nich odżywka z siarczanu , bor , jakiś ekolist etc.

Mi to wygląda na pstrokacizne lisci buraków

Edytowano przez Barbatoos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
7 minut temu, Barbatoos napisał:

Na całym polu tylko pojedyncze sztuki, ale jest kilka miejsc gdzie całymi placami tak jest

Może sąsiad pomógł zza miedzy albo zimna woda, albo pozostałości po opryskiwaczu  jest tyle albo ze nam ciężko określić. Nakieruj nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2

Najpierw zabiegi herbicydowe na dwuliscienne + dodawane aminokwasy, odstęp między zabiegami ponad 10 dni, po herbicydach odżywka z siarczanem 10kg/ha + 1,5 mono bor, po jakimś tygodniu maximus extra pk + bor i to wszytko. Herbicydy to : betanal, goltix, kemiron i kemifan.

Liście robią się jasnozielone albo białe

Edytowano przez Barbatoos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem to kiedyś. Podobno to był szkodnik w liściu.

Pryskalem bi 58 lub czymś podobnym, problem znikł po  oprysku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

jeśli to szkodnik śmietka to liść w tym miejscu jest rozwarstwiony i w środku siedzi gąsienica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

To są oparzenia słoneczne a występują placowo lub na pojedynczych roślinach gdy rośliny mają problem z potasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2
1 godzinę temu, tommmek napisał:

To są oparzenia słoneczne a występują placowo lub na pojedynczych roślinach gdy rośliny mają problem z potasem.

To by może nawet się zgadzało bo z próbek wynika, że potasu jest nisko, b.nisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wie ktos po ile wyjda buraki w sudzucker za ubiegly rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2

To co spróbować im teraz podać żeby je wzmocnić? Czy czekać cierpliwie? Trochę popadało to może się ruszy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj