MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

JozB    181
3 godziny temu, iron napisał:

ja dałem cały azot w rsm przed siewem 300l.rsm32

I jak buraki rosną po takiej dawce. Jaki odstęp miedzy nawozem a siewem? Ja dałem 85 n rsm 26, a ojciec i tak napominał, że za dużo😁. Mi na razie elegancko rosną, ale martwią mnie nastepne opady. Trzeba chyba leciec ostatni zabieg, bo jak zastoiska zrobią się w dołkach, to pozniej 2 tygodnie się nie wjedzie. Gdzieś słyszałem, że po 2020 dopłat ma nie być, wiecie coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

z pewnego zródła wiem ze narazie niema decyzji odnosnie dopłat do buraków po 2020 r

10 godzin temu, Jasio88 napisał:

jak jest z tym azotem? jedni mówią żeby smarować aż burak będzie niebieski, a z tego co mi wiadomo niema co przesadzać bo obniża Cukier. Jakie stosujecie dawki? Dałem przed siewem ok 50kg/N waham się przed kolejną dawką w jakiej ilości.

miałem w tamtym roku łączenie z gosciem co niedał grama azotu pogłównie tylko odżywki ja dałem 200kg w maju umnie cukier średni 17 a uniego ponad 18 pola o podobnej klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

zrobię fotkę to wrzucę .pierwszy raz mam buraki i był dylemat z azotem ale u nas dają wszyscy ok. 120kg N i cukier jaki i plon jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U nas gościu mówił że daje tylko 100kg N po wschodach i ma plony rewelacyjne. Ale później się dowiedziałem że daje on też 30t kurczaka przed orką wiosenną.

Ja w tym roku mam 3 różne typy nawożenia powschodowego z ssletrą i kizerytem. Zobaczymy co wyjdzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

W ubiegłym roku po raz pierwszy siałem buraki. Zastosowałem azot przed siewem i dwie dawki powschodowo. Ostatnia poszła 2 czerwca. Jak na ubiegłoroczne warunki pogodowe byłem zadowolony z plonu i polaryzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Mam kolegę co daje przed siewem saletrzak i później zależnie od potrzeb saletre 100 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

U mnie stosuje sie azot przedsiewnie w ilosci 100 kg i plon nigdy nie spadł ponizej 85t/ha  a i polaryzacja  wychodzi wysoka. Szkoda ładować więcej azotu w liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julas1990    12

Ja daje pomiot kurzy na jesień 12t/h.Przedsiewnie 70kg N.I koniec z nawozeniem azotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

I nie masz problemu z chwastami? 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Po deszczach ponownie kiełkują chwasty i trzeba je zwalczyć. Co polecacie po taniości? Było 2 zabiegi belvedere 1,2lha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Po jakim czasie od zastosowania betanalu z goltixem mogę zrobić zabieg na jednoliścienne? Wywaliło mi perzu w paru miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98
Krzysiek89 napisał:

Po jakim czasie od zastosowania betanalu z goltixem mogę zrobić zabieg na jednoliścienne? Wywaliło mi perzu w paru miejscach.

Niby trzy dni ale w tym roku na jednym małym kawałku do 1.25betanalu ,1l goltixu i 100ml cyperkil dodałem 0,6 agilu i nic się nie stało A ziele ładnie spalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Na etykiecie betanalu wyczytałem właśnie, że można go łączyć z Agilem więc dobrze zrobiłeś. Ja na spokojnie pojadę w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

A betanal max pro ok1.3l

Safari 20g i gdybym dodal ze dwie litry jakiegoś eleganta na jednoliscienne ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98
rogerr33 napisał:

A betanal max pro ok1.3l

Safari 20g i gdybym dodal ze dwie litry jakiegoś eleganta na jednoliscienne ? 

z safari jeszcze 20g to strach chyba że Perenal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

20 stopni w cieniu bedzie wiecej a chce na chwasty pryskac ,mogę czy czekać do wieczora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
jacek37 napisał:

Buraki to tylko wieczorem 

dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
8 godzin temu, jacek37 napisał:

Buraki to tylko wieczorem 

Mało jeszcze widziałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

o 19 opryskane temperatura 19 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Chce wysiać azot przed deszczem 300kg/ha saletry czy nie za duża dawka na raz? Może rozdzielić na 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37
17 godzin temu, Adam86 napisał:

Mało jeszcze widziałeś. 

To może wyjasnisz dokładniej jeśli taka mądrość z ciebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj