MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

adamgaleon    7

w Ropczycach też cały plac leży balotów z tamtego roku za wysoka cena i nie sprzedali balot około 1400 kg po 140 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Plon 68 ton cukier 16.22% choć z dobrego pola były samochody po 18.7%😊😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, pala92 napisał:

Plon 68 ton cukier 16.22% choć z dobrego pola były samochody po 18.7%😊😊

jaki rejon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Okolice Włocławka

 

Po ile sprzedajecie wysłodki?

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cz ktoś siał  buraki  systemu conviso smart   sudzucker to proponuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

To jest cos jak clearfeld w rzepaku? Żeby później nie wyszło że posieje ktos jakies gmo pod przykrywką postępu hodowlanego...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Obawiam się, że jak buraki ConvisoSmart pokrzyżują się z dzikim burakiem i RundupReady to będzie koniec tej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
No tak... Niemcy...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Każdy kto śledzi dluzszy czas temat wie że byłem sceptykiem wysokich plonów.. muszę dzisiaj Was przeprosić, gdyż sam się przekonałem.. jeden kawałek zabrany, z 6ha średni plon na czysto 83t/ha... Przy cukrze 17,5.. jestem w mega szoku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578
2 godziny temu, skywalker89 napisał:

Każdy kto śledzi dluzszy czas temat wie że byłem sceptykiem wysokich plonów.. muszę dzisiaj Was przeprosić, gdyż sam się przekonałem.. jeden kawałek zabrany, z 6ha średni plon na czysto 83t/ha... Przy cukrze 17,5.. jestem w mega szoku!

jestem w mega szoku!

Cukier po 0,99 zł piękna sprawa a był już po 5 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

JA z uwagi na konieczność wypełnienia zobowiązań rolnośrodowiskowych fuksem wykopałem 6 ha 13 września. Zabrane były 18 września. Średni cukier 16,6, Plon netto II 89t/ha przy mojej średniej wieloletniej ok. 73. Zanieczyszczenia też rekordowe bo 5,6%. Nigdy nie miałem mniejszych jak 8,5. 

Zostało jeszcze 4 ha do kopania w "planowym terminie czyli koniec listopada. Jest okazja porównać. Tak czy siak zapowiada się 30% nadwyżki.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
1 godzinę temu, Alio napisał:

JA z uwagi na konieczność wypełnienia zobowiązań rolnośrodowiskowych fuksem wykopałem 6 ha 13 września. Zabrane były 18 września. Średni cukier 16,6, Plon netto II 89t/ha przy mojej średniej wieloletniej ok. 73. Zanieczyszczenia też rekordowe bo 5,6%. Nigdy nie miałem mniejszych jak 8,5. 

Zostało jeszcze 4 ha do kopania w "planowym terminie czyli koniec listopada. Jest okazja porównać. Tak czy siak zapowiada się 30% nadwyżki.

Piękny plon 30% nadwyżki, ja mogę pomarzyć o takim. Tylko kto się cieszy bardziej Ty czy Cukrownia że dostanie 30% surowca za darmo odliczając koszt kopania, załadunku i transportu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Satysfakcja z nadwyżki jest ale finansowo masz rację, klapa zupełna. Co zrobić.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Kurde a myślałem, że będę miał na tą chwilę najlepszy plon na af 😃 

No i burak swoje wyciągnął przy tym plonie.. ja będę miał też pewnie z 300t nadwyżki a jeszcze mój fajny inspektor nie chciał mi dać całego mojego limitu na to co posialem i mam -100t, ale już wiem jak te sprawy załatwiać na przyszłość..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
7 godzin temu, skywalker89 napisał:

Kurde a myślałem, że będę miał na tą chwilę najlepszy plon na af 😃 

No i burak swoje wyciągnął przy tym plonie.. ja będę miał też pewnie z 300t nadwyżki a jeszcze mój fajny inspektor nie chciał mi dać całego mojego limitu na to co posialem i mam -100t, ale już wiem jak te sprawy załatwiać na przyszłość..

300T nadwyżki to chyba 30h+ przy takim areale to może coś ugrasz z inspektorem aczkolwiek w KSC Krasnystaw nie liczyłbym na zbyt wiele taką mają polityke, moja średnia z 5 lat 65-67T/ha a oni i tak wyliczają ci 55t/ha jak chcesz więcej i mówisz że przy takim limicie jest to mało opłacalne to Ci odpowie "to nie siej" krótka piłka.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

No słuchaj, ja średnią też mam niską, w zeszłym roku mi zabrakło tych 100t i nie mialem argumentów teraz, ale już wiem jak to trzeba załatwiać, oni walą w ciula to i z nimi trzeba. A nadwyżka z ha niech będzie średnio 20t, ale jak utrzyma się taki średni cukier 17-17,5, to będzie te 30wtedy... Z 14ha, troszkę naleci.. 😐 ale coś będę próbował załatwiać, jak nie ze swoim inspektorem gadżetem to może z innymi, chociaż część jakby się udało za lepsze pieniądze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Wiecie jaka w tym roku jest cena wysłodkow w ksc? Po ile mozna od cukrowni kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W tym roku na 6ha buraka mam zakontraktowane 400t, choć nie wiadomo czy tyle będzie ale odbiór na koniec listopada. W zeszłym roku plony rekordowe, a na przyszły rok już mam 30-40t mniej, bo jak cukrownia wyliczyła musiałbym siać 8ha (robią wszystko aby mieć interes naszym kosztem). Przez ostatnie lata zawsze plon jest ponad plan, ale cukrownia swoje... P&L.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
Dnia 30.09.2018 o 12:49, chuck00 napisał:

W tym roku na 6ha buraka mam zakontraktowane 400t, choć nie wiadomo czy tyle będzie ale odbiór na koniec listopada. W zeszłym roku plony rekordowe, a na przyszły rok już mam 30-40t mniej, bo jak cukrownia wyliczyła musiałbym siać 8ha (robią wszystko aby mieć interes naszym kosztem). Przez ostatnie lata zawsze plon jest ponad plan, ale cukrownia swoje... P&L.

Dla tego ja zrezygnowałem z uprawy buraka (a jeszcze parę lat temu planowałem zwiększyć areał). Jak niedawno rozmawiałem z naszym inspektorem to sam przyznał, że jak patrzy na średnie plony i na to co proponują w umowach to są duże rozbieżności... Ale jak mówił to co nam proponują na umowie to nie jest średnia arytmetyczna tylko stosują jakiś swój "magiczny" współczynnik....  Jedyne wyjście kontraktować więcej niż się faktycznie sieje...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

zakontraktowalismy teraz 4 ha buraka udalo sie w koncu jak myslicie dobra decyzja ? ale trzeba cos siac wszystkiego po trochu jak z oplacalnoscia w tym roku duze pieniadze na plus wyszliscie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, warchest napisał:

zakontraktowalismy teraz 4 ha buraka udalo sie w koncu jak myslicie dobra decyzja ? ale trzeba cos siac wszystkiego po trochu jak z oplacalnoscia w tym roku duze pieniadze na plus wyszliscie ? 

super decyzja napewno bedziesz zadowolony  napisz za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj