MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

skywalker89    832
3 godziny temu, miwigos napisał:

Sprzedałem po 27 zł przeliczeniowe netto II razy 48 ton =1296 zł za hektar ,bo buraki dały 96 ton,

pozazdrościć plonu...

3 godziny temu, Renault85-15TX napisał:

Lubelskie 300 - 400zł 25 ton a można było wcześniej wyrwać jak tylko ruszyły wysłodki za 200zł cały samochód cena oczywiście z transportem już. 

 

3 godziny temu, przemekhodowca napisał:

u mnie 10 zł za netto 2 chetnych brak więc biorę granulkę

u nas właśnie jest lipa ze zbytem i dlatego niskie ceny.. w zeszlym roku sprzedawalem po 15zł netto 1 czyli ok 750zł auto, jakby ktoś mi płacił 1-1,5tys zł za auto wysłodek to bym w życiu na uprawę tego buraka złego słowa nie powiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dlatego w buraku głównym determinantem sukcesu jest położenie geograficzne tak wychodzi :)

Żeby jeszcze za te pozakwotowe dopłacili z 40 zł na te 70 to w centrum kraju to bardzo dobra uprawa.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Znajomy oddał buraków tyle ile miał zakontraktowane, a resztę zostawia dla siebie na paszę dla bydła (ma 60-70 krów + młodzież). Stwierdził że buraki pozaklasowe są tańsze od wysłodek. Cukrownia P&L.

Mi przy ponad 500t buraka przyznali ok 100t wysłodek.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Hmm, kiedys mówili żeby krowom nie dawać buraków cukrowych bo się zadławią, co innego koniom.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

tylko, ze np u mnie bydlo od wyslodek nigdy nie bylo wzdete a od burakow cukrowych wielokrotnie i potem sa padniecia. wiadomo duzo bardziej wartosciowy jest burak ale trzeba naprawde uwazac, zeby za duzo nie dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
16 godzin temu, koczas napisał:

Dlatego w buraku głównym determinantem sukcesu jest położenie geograficzne tak wychodzi :)

Żeby jeszcze za te pozakwotowe dopłacili z 40 zł na te 70 to w centrum kraju to bardzo dobra uprawa.

 

 

ja jestem z centrum kraju i chce zasiac pare ha buraka by zrobic plodozmian i zamiast rzepaku . to w centrum najlepiej do jakiej cukrowni sie pisac ? glinojeck ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520
Przed chwilą, skywalker89 napisał:

pozazdrościć plonu..

W zeszłym roku było lepiej ponad 104,ale nie narzekam,tym bardziej że polaryzacja 16,6 % ,jak naten rok w naszym rejenie to super,bo mało kto przekracz 16

 

Przed chwilą, warchest napisał:

ja jestem z centrum kraju i chce zasiac pare ha buraka by zrobic plodozmian i zamiast rzepaku . to w centrum najlepiej do jakiej cukrowni sie pisac ? glinojeck ?

Najlepsze warunki w KSC,

 

Przed chwilą, chuck00 napisał:

 

Mi przy ponad 500t buraka przyznali ok 100t wysłodek.

W KSC należy się 50% odstawionych buraków ,wysłodki o zawartośći 10 % suchej masy ,na ogół mają 21-22 % czyli na samochodzie 25 ton,a po przeliczeniuprzy 22 % jest 55 ton,w KSC Nakło można sprzedać wysłodki do cukrowni,ale trzeba zdecydować się już na wiosne przy kotraktacji płacą 24 netto za tone,a  sprzedają po 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
5 godzin temu, chuck00 napisał:

Znajomy oddał buraków tyle ile miał zakontraktowane, a resztę zostawia dla siebie na paszę dla bydła (ma 60-70 krów + młodzież). Stwierdził że buraki pozaklasowe są tańsze od wysłodek. Cukrownia P&L.

Mi przy ponad 500t buraka przyznali ok 100t wysłodek.

No   niech  nie przesadzi bo  będzie miał bardzo poważny problem z cukrzycą u krów. 

Sąsiad tak dawał krowy na śpiączkę   zachorowały, zaspały i tyle było z nich,  ile na  weterynarza wydał to jego,  ale krowy uratował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80
2 godziny temu, warchest napisał:

ja jestem z centrum kraju i chce zasiac pare ha buraka by zrobic plodozmian i zamiast rzepaku . to w centrum najlepiej do jakiej cukrowni sie pisac ? glinojeck ?

Dobrzelin, Kruszwica ewentualnie Nakło ale to takie średnie centrum;) jak Ci się uda zakontraktowac to powiedz jak to zrobiłeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Warchest musisz męczyć instruktora który odpowiada za Twój teren. Ja swojego urabialem pół roku zanim podpisaliśmy umowę.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tzn jak meczyc zeby do dobrej cukrowni isc . ja to i tak bym sial dopiero w nmastepnym roku bo na teraz za pozno zadzwonilem i juz nie mogl zakontraktowac .zreszta jak ja bd mogl np zasiac 2,5 ha burakow to inspektora nie pomecze bo bede za maly o jakbym z 30 ha sial to juz by rozmowa byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Cukrownia P&L. W zeszłym roku były 3 klasy buraków, a w tym widzę że 2 (tak mam na fakturze do wystawienia). Przy polaryzacji 17,5% za kontraktowe cena to 113zł, a nadwyżka po 50zł. Ceny netto.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

sasiad chcial w tym roku zapisac sie, dzwonil do inspektora, byl na zebraniu kontraktacyjnym i nie dostal, wiec jedynie probowac u prezesow- Kruszwica. bez skrzynki sie chyba nie obedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Jak ma byc dobrze na rynku cukru jak juz szału nie ma a ,,nowi,, sie pchaja pełną gebą a koncerny to doskonale widzą i wykorzystują. Pozniej narzekanania ze cena słaba , ze na procentach okradaja itd a dlaczego te koncerny maja sie szczypac z nami jak widza ze na miejsce jedengo jest dziesieciu chetnych to kroja nas ile wlezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

kazdy chce zyc, zarabiac i sie rozwijac. jak zlikwiduja doplaty do burakow to ludzie na pewno siac tyle nie beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

5 tys z ha buraków , ale interes ja piernicze ! Coś czuje sezon 2018 ostatni raz sieje buraki. Mój limit przejmią obszarowcy którzy będą uprawiać dla 1000 zł + jak pszenica bo 1 k x 50 ha to 50 k + płodozmian , a te naciągane wyliczenia to robią chyba surowcowi bo takich nowych łatwiej ustawić do pionu i... zejść z opłacalności.. eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

U mnie plon też lipny.  Odbiór 14,15 i 20 grudnia kopane 14 listopada dały  70t/ha , cukier 16, procent 17 z hakiem. Pola po kombajnie wyglądają jak po poligonie ale ciężkie brony i jazda w poprzek załatwiają sprawę. Oczywiście zabieg wykonywany podczas przymrozku.

Edytowano przez alvaroalvaro78
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7
12 godzin temu, lukasz493 napisał:

Ile od rozliczenia czekaliście na kasę ? Dwa tygodnie, krócej ? KSC, dajcie znać :)

30 dni od wystawienia faktury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

jak wyglada dostawa od 2 rolnikow na jednym aucie (koniec pryzmy) trzeba zglosic operatorowi chec laczenia i zeby wlaczyl wage czy sie patrzy na oko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Ładowarka waży przy załadunku buraki od każdego plantatora a ty się podpisujesz na kwicie że nie będziesz sobie rościł z tego tytułu żadnych zastrzeżeń. Brane są tylko do badań z łączonego samochodu zanieczyszczenia. Tak jest przynajmniej w P & L Glinojeck.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu1694    18

Panowie wiecie jak wygląda sytuacja w kujawsko pomorskim z kampania? Gdzie teraz biorą buraki? Cukrownia Nakło firma Nowak głównie interesuje mnie powiat Żniński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj