MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
e2visionamd    18

Witam 1 raz zostawiłem po ropie liście same sobie.. zgniły na ziemi jak zaorze teraz to coś składników pokarmowych i masy organiczej będzie z nich dla gleby ? A jak bym orał na wiosne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Napewno nie wyparują lepiej wymieszać  talerzówką niż za głęboko zaorać ,jesli orka to 18-20 cm,nie głębiej,przecież jeszcze możesz zaorać w czym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Gdyby w rolnictwie wszystko było takie proste ;) jedno pole w zaniżeniu murszato-torfowe , a drugnie nowe co nigdy nie było buraków będą buraki po burakach ( zalecana głęboka orka pod buraki ) a co najlepsze była wczesna odstawa we wrześniu taką mieliśmy pogode u nas wieczne deszcze 

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1
Dnia 19.11.2017 o 10:51, e2visionamd napisał:

Gdyby w rolnictwie wszystko było takie proste ;) jedno pole w zaniżeniu murszato-torfowe , a drugnie nowe co nigdy nie było buraków będą buraki po burakach ( zalecana głęboka orka pod buraki ) a co najlepsze była wczesna odstawa we wrześniu taką mieliśmy pogode u nas wieczne deszcze 

ja sieje bezorkowo buraki i sa jak wiadra, na co ta orka wedlug ciebie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ale do tego trzeba specjalny siewnik, prawda? Sam chciałem siać w tym roku rzepak strip-tilem ale nie ma takiej maszyny w promieniu 100 km. Z dalsza na niecałe 5 ha nikomu nie opłacało się jechać.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18
4 godziny temu, szymoluk napisał:

ja sieje bezorkowo buraki i sa jak wiadra, na co ta orka wedlug ciebie ?

 

Miałem w tym roku i nie chce wiecej dużo dużo więcej wydałem na cherbicydy nie wiem może się myle , ale nie chce ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja od 6 lat tylko sieję buraka bez użycia pługu.  Sije starą gamą  a   w tym roku teściu mi posiał  Beckerem, ale w  przyszłym roku powrót do Gamy. Średnia w cukrowni mam 68,  Przeważnie 2 razy stosowałem herbicyd, ale w tym roku porażka  stosowałem 5 razy, sam byłem w  szoku i nie wierzyłem że tak można. Po prostu taki rok mam.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1
7 godzin temu, master20002 napisał:

Ale do tego trzeba specjalny siewnik, prawda? Sam chciałem siać w tym roku rzepak strip-tilem ale nie ma takiej maszyny w promieniu 100 km. Z dalsza na niecałe 5 ha nikomu nie opłacało się jechać.

to ja bezorkowo kopane 13 wrzesnia 81 ton, ja tez nie mam sprzetu i sieje w gruber i brone wirnikowa, a rzepak sieje zwyklym famarolem stopkowy, tylko siciernie mam po ziemi scieta i nic nie zapycha orze juz bardzo malo jedynie jak jest problem z duzymi ilosciami resztek pozniwnych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Na portalu plantator.polski-cukier.pl nie mam podane ile bylo burakow,  tylko polaryzacje i zanieczyszczenia, czy to zaczy ze to nie moje wyniki? Polaryacja 16,8... celowalem raczej w 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    53

Jeśli siejecie bez orkowo to czym robicie ,gruber,głębosz ,jaka głębokość ? Ja mam zostawioną słomę i wystarczy ją wymieszać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    53

To w moim przypadku chyba odrazu nawozy i gruber we wrześniu bo później się nie da ze względu na rolnośrodowiskowe ,byłoby tak dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nawozy po żniwach i płytko gruber.  Koniec sierpnia drugi raz gruber głębiej, siew poplonów . Wiosną glfosat, azot,  płyta uprawa,  siew buraków zwykłym siewnikiem. Poplony spulchniają glebę dość głęboko więc......  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

z tego co się orientuję to głęboszowanie nie jest zalecane tuż przed uprawą buraka a najlepiej przed przedplonem, więc nie wiem czym kierujecie się wykonując ten zabieg w sezonie buraka, że tak to nazwę.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

W następnym sezonie muszę zasadzić buraki na działce po rzepaku oz. czy muszę wykonać jakieś dodatkowe opryski zawsze stosowałem 2-3xbetanal +goltix .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buraki wczoraj zabrane netto 2 53t/ha cukier średnio 15.7 .Kontraktacja na 187 ton a zabrane netto 2 187.01 tony po przeliczeniu na 16% cukru brakuje 5 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj