MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja mam rozliczenie, przy wydajności 80 t/ha i polaryzacji 17% po odliczeniu herbicydów, nasion i kompleksowej obsługi kampanii średnio hektar wyszedł mi 4300 zł. Teraz muszę od tego odliczyć 750 zł na kopanie, 2x fungicyd, 350kg Polifoski 6, 500kg Saletry, 2x Insektycyd, paliwo czyli z jednego hektara zostaje mi ok 2000zł.... Także d*py nie urywa, siałem dla zmianowania i dostępu do wapna. Do zmianowania mam już inne rośliny a za wapno liczą już tyle (1800zł za samochód) że w tych pieniądzach mogę sobie kupić wapno magnezowe z JKSM

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W KSC jest podobnie Z dużych gospodarstw kopane i odbierane jest w najdogodniejszym czasie i warunkach. Potrafią nawet porzucić małe gospodarstwa i pędzą kilkadziesiąt km bo ktoś chce już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Powiedzcie tylko gdzie byliście jak cukrownie Niemcom sprzedawali jadnak w KSC jest w miarę dobrze jednak swój złodziej to swój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A co człowiek miał do gadania jak to wszystko było robione po cichu w białych rękawiczkach. Przykład to cukrownia Przeworsk. Dzień przed podpisaniem porozumienia żeby cukrownia weszła w skład KSC sprzedali łapówkarze, co lepsze tak kręcili że konserwator zabytków nie wpisał jej do rejestru i dzis mamy w najstarszym budynku majstra, a resztę placu wykupił niemiec i wyburzył budynki. Cos tam stawia i klei jakies zbiorniki z nierdzewki polskimi rękami za najniższą. Rok przed zamknięciem zmienili całą linię produkcyjną na jedną z nowoczesniejszych w kraju, a może i w europie. Po zamknięciu wydzierali maszyny przez dach dzwigami i pojechały do kabana bo tam jakąs cukrownie stawiali.

  • Like 1

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162
Co roku jakieś zagrywki P&L robi w tym roku komuś nie pasowało kopanie bo mokro to u nas 2 tygodnie przed planowanym terminem się wpakowali na pole zryli jak krety ledwie zabrali brak słów. Nie wiem co tam posieje i cokolwiek tam urośnie przez najbliższe 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
3 godziny temu, piotr4255 napisał:

Powiedzcie tylko gdzie byliście jak cukrownie Niemcom sprzedawali jadnak w KSC jest w miarę dobrze jednak swój złodziej to swój

Mieliśmy do powiedzenia tylko tyle co Gabriel Janowski, mogliśmy krzyczeć a oni zrobili swoje. Dzisiaj w nagrodę za to między innymi dzięki głosom wsi od 10 lat rządzą Polską (najpierw PO a teraz PiS czyli partie które tworzyły AWS) Tylko nie wiem czy ty to widzisz ale to jest polityka mająca na celu wykończyć KSC. "Niemieckie" cukrownie zaleją rynek tanim cukrem wyprodukowanym z tanich buraków i KSC pójdzie z  torbami.... Innymi słowami wykończą KSC rękami polskich rolników.... A wtedy zobaczymy ile będzie kosztował cukier importowany z zachodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

doplata do burakow jeszcze przez 2 lata ma byc a potem... jak nie bedzie doplaty ja siac nie bede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
30 minut temu, ENDRIUROL napisał:

doplata do burakow jeszcze przez 2 lata ma byc a potem... jak nie bedzie doplaty ja siac nie bede

Tak wielu powiada co maja powiedzieć co sieją pszenicę rzepak dopłat dodatkowej nie mają , po zniesieniu limitu wielu nowych posiało buraki dlatego że jest dopłat cukrowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
Dnia 1.11.2017 o 19:55, lukejro napisał:

Nie przejmuj się, P&L niby płaci coś koło 110zł za kontraktowane, za to ponad limitowe płacą 40zł minus koszty transportu... W moim przypadku 40-17zł= 23zł.... Żeby było ciekawiej nie chcą starym plantatorom zakontraktować więcej niż 50-55 t/ha a nowi dostali z automatu 60t/ha.... U mnie w tym roku wydajność 80t/ha przy polaryzacji 17%...  Także budujemy potęgę P&L a u siebie garba na plecach...

W zeszłym roku były 3 klasy buraków, w tym roku pewnie podobnie. W przyszłym roku wychodzi mi ok 70t/ha podstawy (chciałem więcej i się udało dostać). Od lat mamy buraka ponad kontrakt, więc większego problemu nie robili, a sieje 6ha. Do zbioru biorę prywatną firmę i płacę 650zł/ha. Cukrownia P&L. Na razie będę siał buraki, bo co w to miejsce dam rzepak? Nic lepszy interes niż na burakach.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
13 godzin temu, galan99 napisał:

Tak się zapytam bo na buraku  dobre pieniądze się skończyły.

To co będziecie siać pszenicę , kukurydze  i tak tania jest jak się zwiększy zasiew to jeszcze będzie taniej ? 

Chodzi o to, że rentowność uprawy buraka spadła mocno w krótkim czasie. Argument: co będziecie siać używają przedstawiciele cukrowni przy każdej okazji oraz że buraki są super rośliną w zmianowaniu. Biorąc pod uwagę obecny rok to konkurencyjna jest nawet kukurydza, gdzie nakład pracy, ilość oprysków itp. w porównaniu do buraków jest minimalny. A czy wzrost zasiewów powoduje od razu spadek cen to nigdy nie wiadomo, wpływa na to bardzo wiele czynników, ceny giełdowe, sytuacja na świecie itd. Nawet w sytuacji gdyby zmniejszył się zasiew buraków np. o 1/4, a zwiększył zbóż, czy kukurydzy to nie spowoduje to istotnego wzrostu podaży zbóż w naszym kraju.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja jeszcze najbliższe dwa lata na pewno będę siał ze względu na zobowiązania z prow, chyba narazie już nie będę się starał o tą łaskę, w tym naborze nie dostałem w przyszłym może i bym już wziął bo wiadomo na co i jak składać, ale piernicze iść w kredyty bardziej przy tym co się dzieje.. 

Nie wiem czy słyszeliście ale rosja mocno pcha kasę w rolnictwo i podobno od 2020r mają być samowystarczalni.. już mają w ciul nadprodukcji zboża, z cukrem chyba podobnie.. Rosja-ukraina, jeśli oni naprodukują cukru to zapomnijcie o dobrych cenach u nas, będzie może tfutfu tak, że niemiec kupi ksc a buraki z ukrainy będą przyjeżdżać, bo do werbkowic stosunkowo blisko i cukrownia dobrze rozwinięta, a że na ukrainie mają w ciul niższe koszty produkcji (przykład safari) to i po 50-70zł to dla nich będzie super biznes na ich ziemiach.. :)

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Witam. Czy uprawiał ktoś buraki po zbożu opryskanym środkiem lancet? Czy pozostałości nie wpływaja szkodliwie na buraki?dodam że słoma została przyorana.

 

Buraki zebrane ale nie sprzedane plon super obawiam sie tylko o cukier☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mam w tym roku po lancecie, rosną i wyglądają normalnie. Jeszcze nie kopane to nic więcej nie mogę powiedzieć.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

W KSC nie jest jeszcze źle w porównaniu z zachodnimi cukrowniami, ja w tym roku jestem zadowolony, ale rok był bardzo sprzyjający, u mnie plon 89t/ha netto - polaryzacja słabe 16, plus wysłodki sprzedane. Jedyne co smuci to limit 60t/ha, reszta ponadlimitowa. Ale jak zniosą dopłatę to wiadomo, że rentowność marna wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Odnośnie wczesnego odbioru - Dostałem Ponad 18% premii przy plonie 61t/ha czyli tak jakby 72t/ha po 2 października bez premii i normalnie w terminie pszenica zasiana, opryskana. Więc nie jest tragicznie, tylko %% cukru zawalił i dopłaty będą mniejsze bo ludzie więcej ha zasiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Wiecie może jaka jest cena cukru w cukrowni KSC? słyszałem że po 1,6 zł/ kg , jak to prawda to w przyszłym roku buraki za bezcen! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Cukier a'1kg  netto: 1 770,00zł/t       VAT8%:  1 911,60zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin16245    1
Dnia 15.11.2017 o 07:34, Chmielo napisał:

te 1,58 brutto tylko plantatorzy buraka cukrowego którzy sie zapisali na cukier

nieprawda, wszyscy po tyle mają, cukier na giełdzie 360 eur, ciezkie czasy dla cukrownictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Sudzucker cukrownia Ropczyce buraki kopane 31 października zabrane 14 listopada  plon na czysto 79t/ha cukier 17.65 zanieczyszczenia 9 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357
a u mojego sasiada ropa polegla .taka ziemia wszystko oblepilo i buraki na pół z ziemia

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

u mojego sąsiada natomiast ropa odjechała bo samochody nie były w stanie na pusto podstawić się pod załadunek, ciągniki też nie dawały rady aby wyciągnąć te samochody na polach woda stoi i nie zapowiada się że będzie lepiej, drugi rok z rzędu gdzie mamy bardzo mokrą jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj