MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

szymoluk    1

witam dostal juz ktos zapłate za buraki oddane w polowie wrzesnia, do kiedy te pieniadze wplyna ? cukrownia ropczyce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Jak oddałeś we wrześniu to mają czas  do 10 grudnia aby zapłacić. Tak wynika z umowy. 

Ja też jeszcze czekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak wzięli do 20 października to dziś powinna być kasa na koncie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Pszenica bo burakach w zeszłym roku siana 30 listopada Julius 8.5t/ha i od dwunastu lat co roku siana pszenica po burakach lub pszenżyto i nalepsze że to późno siane nigdy nie wymarzlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Czy ktos odstawial burak w ostatnim czasie do cukrowni dobrzelin i moze powiedziec jaki mial cukier? U nas maja na dniach zabierac a chodza plotki ze cukier maks 13 14%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Koniec września między 14-15%. Kopane tydzień temu to ok 16% odstawianie teraz.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1
4 godziny temu, maniek20 napisał:

jak wzięli do 20 października to dziś powinna być kasa na koncie 

jeden kolega pisze ze do 10 grudnia a drugi do 27 pazdziernika to ja juz nie wiem jak to w koncu jest, kasy ciagle nie ma, faktura wystawiona 10 pazdziernika, do poprawki nic nie przyszlo ty chyba dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego u mnie zabrali 18 dziś kasa jest tylko trochę masakra bo tylko 65 .50 zł za tonę nie sieję już dla tych rabusi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hub555    4

KSC Dobrzelin netto II 1320,65t, średnia polaryzację 17,10%, zanieczyszczenia 8,01% , średni plon 76t/ha odmiany:  Panorama, Jagger, Gelert 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andez    2

KSC Kruszwica 

Buraki kopane 18.10 zabierane 24.10

Plon netto II 85,6 tony z hektara, zanieczyszczenie średnie 8,6%, polaryzacja 16,3%, odmiany Melodia i Tapir.

W mojej okolicy są też plony po 60 ton z hektara przy polaryzacji 14%,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Sudzucker Cerekiew, kopane 14.10.2017 odbiór 26.10. Plon netto nie zbyt jak na nasze gleby 68 t/ha ,zanieczyszczenie 10% , uratowała mnie poloryzacja 17,5 %.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23
Dnia 24.12.2010 o 09:52, Petekw napisał:

Buraki w tym roku to paranoja.
U nas wlkp wzieli z zeszły piątek. Kierowcy sie jacys pazerni zrobili. Chciałem jednemu dać 20zł na flaszke zeby procent miec mniejszy to mnie wyśmiał!! Znajomy dawał każdemy po 50zł!! To jego procent nie przekroczył 14.
Tak to jest w Polsce jak nie posmarujesz to nie pojedziesz.

Co do opłacalności to któryś tu kolega twierdzi że jemu sie buraki opłacaja! Ja powiem tak mam 2ha buraków na czysto miałem 105 ton. Bo odliczeniu wszystkiego, nasion, balotowanie wysłodków itd wyszedłem 9545zł na czysto.
Kolega który obok mnie ma seler tez 2ha skasował 80 tys zł. Po odlczeniu wszystkiego 63.000 zł na czysto.
Czy buraki sie opłacaja powiedzcie sami???

 

2 ha selera to koszty 17 tysiecy .....  jeszcze przy takim plonie? I cena wskazuje ze musial byc ladnie przygotowany ... Może lepiej nie pisac bajek albo sasiadowi za duzo nie wierzyc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 19.10.2017 o 00:00, e2visionamd napisał:

mega słabo ! po interesie na burakach 60 ton / ha do tego polaryzacja bo wiecznie padało 15,12 %  odbiór 03.10 . Lepiej było zasiać kukurydze mniej roboty i stresu.

mowisz kukurydze bylo lepiej zasiac u nas zasialismy sypala 14 ton mokrej 40 % na najleposzej ziemi to teraz placa 370 netto 30 % a zbijaja 12 zł kazdy tonoprocent to 370 - (10 * 12 ) = 370 - 120 = 250    250 x 14 = 3500 to niewiem czy duzo a warunki itd lux poszly wszystko i po burakach masz lepszy plodozmian . tyle ze u nas kuk suszymy i czekamy na lepsza cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

W kukurydze można się bawić jak ma się suszarnię albo możliwość taniej usługi. Sprzedaż mokrej to nie interes. Sialiśmy z ojcem 2 lata i zaprzestaliśmy bo suszarni nie mieliśmy, brak przystawki do koszenia no i dziki.. Ale to już trzeba iść na większą skalę a nie parę ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831
3 godziny temu, Plagrafi napisał:

 

2 ha selera to koszty 17 tysiecy .....  jeszcze przy takim plonie? I cena wskazuje ze musial byc ladnie przygotowany ... Może lepiej nie pisac bajek albo sasiadowi za duzo nie wierzyc? 

w tym roku zainkasował 63tys, dwa następne może być w plecy, bo sąsiedzi się rzucą, będzie nadmiar towaru i d*pa.. tak to jest u nas z warzywami, chociaż sam się nie bawiłem w żadne to chętnie bym czegoś popróbował po kilka ha, tak jak kolega pisze, żeby z mniejszej ilości jakiś lepszy pieniądz uzyskać.. no ale to już inny temat. Zresztą z tym gadaniem sąsiadów to już się przekonałem, że mimo szczerych rozmów niektórzy na pewno koloryzują... może na czysto z tego selera mu 17 tysięcy zostało :D

u mnie buraki wyszły ok 6,7tys brutto/ha - kopanie, nawozy, środki.. ze 4 może zostanie na czysto, i co mam płakać? 

Edytowano przez skywalker89
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 godziny temu, melon10641 napisał:

W kukurydze można się bawić jak ma się suszarnię albo możliwość taniej usługi. Sprzedaż mokrej to nie interes. Sialiśmy z ojcem 2 lata i zaprzestaliśmy bo suszarni nie mieliśmy, brak przystawki do koszenia no i dziki.. Ale to już trzeba iść na większą skalę a nie parę ha. 

to czym plodozmian robisz buraki pszenica i rzepak ? u nas chce troche w buraki isc ze wzgledu tego ze rzepak kiepsko wypada i jest bardzo ryzykowany susza niepowschodzi , czesto nieprzezimuje , albo grad najgorsze a ubezpieczac sie nie oplaci bo nie chca wyplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 godziny temu, skywalker89 napisał:

w tym roku zainkasował 63tys, dwa następne może być w plecy, bo sąsiedzi się rzucą, będzie nadmiar towaru i d*pa.. tak to jest u nas z warzywami, chociaż sam się nie bawiłem w żadne to chętnie bym czegoś popróbował po kilka ha, tak jak kolega pisze, żeby z mniejszej ilości jakiś lepszy pieniądz uzyskać.. no ale to już inny temat. Zresztą z tym gadaniem sąsiadów to już się przekonałem, że mimo szczerych rozmów niektórzy na pewno koloryzują... może na czysto z tego selera mu 17 tysięcy zostało :D

u mnie buraki wyszły ok 6,7tys brutto/ha - kopanie, nawozy, środki.. ze 4 może zostanie na czysto, i co mam płakać? 

4 tys na czysto miec z hektara to jest super nwm co wy narzekacie . to ktora inna uprawa daje jeszcze taki zysk chyba zadna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj