MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Alio    116

Rok temu każdy piał z zachwytu nad swoimi plonami. W tym większość narzeka. Taki nasz los. Sam jestem ciekaw co u mnie będzie. Zaczynamy kopać gdzieś za tydzień. Mam nadzieję, że te 10 dni słonecznych nieco podciągnęło cukier. Na plony z tamtego rekordowego sezonu nie ma co liczyć ale też źle być nie powinno. Stawiam u siebie na 65-70 ton netto. Cukier na razie zagadka. Ale fakt że opłacalność buraka spada mocno. Ciągną w dół ceny nasion i ceny środków chwastobójczych. Wiadomo nawozy też. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nakata5555    16

Tak czytam te komentarze o wydajność buraków po 100t i zboża 10t z hektara i się zastanawiam czy ja dobrze widzę. Jestem z lubelskiego okolice Zamościa w najlepszych latach wydajność to  ok 60t burak a zboże 7t. Co prawda w okolicy są tacy, co się chwalą, że mają po 8t zboża.  Nawet jeden się pomylił w tym roku i powiedział prawdę, że sypie między 6 a 7. Odnoszę wrażeni, że chłopy zachowują się jak na licytacji, kto ma więcej. A potem szok, że roczny dochód z hektara taki wysoki, ale jak jeden z drugim nagada głupot ankieterom to się nie ma, co dziwić a GUS się cieszy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Również kiedyś wręcz nie wierzyłem dopóki nie zebrałem. Kontraktuję około 75t/ha i wychodziło +, - 5t/ha Ale w ubiegłym i w tym kontraktacja 80t/ha . W ubiegłym przekroczyłem bo po przeliczeniu wyszło ponad 100t i przekroczyłem 20t/ha. W tym ponad 60/ha i zabrakło 20t/ha zysku zero. Pszenicę w całości sprzedaję dzielę przez ha i wychodzi około 8t w jednym miejscu 4t w innym 10t. W tym roku widzę, że na oko pszenicy jest sporo więcej i dobrej jakości, a z burakiem kicha i średnio ze wszystkiego w sumie będę do przodu.

 

GUS podał, że realne dochody rolników wzrosły o 6% głownie dzięki pracy zawodowej poza rolnictwem, a dochód z hektara przeliczeniowego wzrósł  o 30%. Dochód do świadczeń rodzinnych jest inny, do stypendium inny do kredytu inny. Więc realny dochód niema nic wspólnego z dochodem z ha przeliczeniowego.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Tak czytam te komentarze o wydajność buraków po 100t i zboża 10t z hektara i się zastanawiam czy ja dobrze widzę. Jestem z lubelskiego okolice Zamościa w najlepszych latach wydajność to  ok 60t burak a zboże 7t. Co prawda w okolicy są tacy, co się chwalą, że mają po 8t zboża.  Nawet jeden się pomylił w tym roku i powiedział prawdę, że sypie między 6 a 7. Odnoszę wrażeni, że chłopy zachowują się jak na licytacji, kto ma więcej. A potem szok, że roczny dochód z hektara taki wysoki, ale jak jeden z drugim nagada głupot ankieterom to się nie ma, co dziwić a GUS się cieszy.  

Wszystko zależy od ziemi i nawożenia .Ja też jestem z okolic Zamościa ( Jarosławiec ziemia 2a-3b) i przez ostatnie 4 lata miałem średni plon buraka 75-77 t/ha a pszenica jak schodzi poniżej 8 ton przy moim nakładzie uważam za słaby plon także uważam że nie są to jakies liczby z kosmosu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

czy ktos z ropczyc wie juz za ile oddal buraki ?, tzn dostal jakies rozliczenie, faktury itd, buraki zabrane 20 wrzesnia i do teraz cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dostaniesz 17 euro zaliczki do 10 grudnia a reszta do 30 czerwca 2018 zalezy od ceny cukru na giełdach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

A cena cukru na giełdzie  jest taka,że skończy się na 17 euro.Tak nas szwaby wyprostowały.

https://www.kaack-terminhandel.de/en/liffe-sugar.html

A jak ktoś coś to proszę co podpisaliśmy

 

 http://www.agrofoto.pl/multimedia/pliki/62599.html

 

Gdzieś tam jest ile jest za 360 euro.

Edytowano przez pawel177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale 17 euro dają i nie odcinają od tego oprysków ani nasion czyli 70 ton razy 17 euro to daje nam około 5 tys plus 2 co mają zapłaci oni to wychodzi około 23 euro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

No trzeba dodać ok 1000 kopanie i ok 1500-2000 nawozy.

I co zostaje? Lepiej chyba zasiać jęczmień jary ,bez nakładu i pracy więcej się wyciągnie.

Jeszcze chyba tylko te dopłaty trzymają ludzi przy tych burakach.Ale też się kiedyś skończą.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zawsze kopałem sam w tym roku jeden kawałek Stoll reszta Ropa 1000zł/ha i więcej się nie zdecyduję na usługę.

 

[galleryimg=707871]

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Po wykopaniu nic nie widać jak i u sąsiadów po głębokiej orce To jest po gruberze Wifo na 30cm i siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro55nt    0

Sprzedam mokre wysłodki, cukrownia Dobrzelin, ilość ok 80t przeliczeniowych.

Edytowano przez Jaro55nt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

wczoraj zabrane KSC Krasnystaw

plon                    62 t/ha

zanieczyszczenia  8,4

polaryzacja        15,6

wydajność w miarę ale polaryzacja masakra , nigdy nie była na takim poziomie nawet przy wcześniejszych dostawach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

A jaką agrowłókninę polecacie do okrycia pryzmy odbiór mam po 15 grudnia i trzeba przykryc

Najlepszy jest śnieg i równo usypany kopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Jak przykryjesz i włóknina przymarznie to będzie dopiero jazda. Już to przerabiałem. Ciągnikiem trzeba było ściągać. Oczywiście włóknina cała porwana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

wczoraj zabrane KSC Krasnystaw

plon                    62 t/ha

zanieczyszczenia  8,4

polaryzacja        15,6

wydajność w miarę ale polaryzacja masakra , nigdy nie była na takim poziomie nawet przy wcześniejszych dostawach

 

wierzysz w te ich próby bo już dawno przestałem na to patrzeć rąbią nas na wszystkim koleżka wozi buraki do werbkowic to mówił że słaby cukier w tym roku ale nawet poprzednie kampanie za duże rozbierzności w próbach mimo że buraki z jednego pola a różnica na samochodach kolosalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Tak tylko inspektor naciska że musi byc okryta a pierwszy rok mam buraki znajomi plantatoży mówia to samo zeby olac tylko oni maja zabierane buraki dwa tygodnie przwdemna i nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Odpuść sobie, bo potem tak jak koledzy mówią, będzie potrzebny ciągnik do ściągnięcia. A 2 tygodnie nie robią żadnej różnicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj