MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

kuba24051    470

w naszych rejonach 4-5 dawek to jest standard w burakach... a dawki typu 1L Betanalu to sobie mozna darowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

U nas 3 zabiegi i pozamiatane ostatni zabieg belvedere +burakomitron+safari a betanalu to sie lało 1,35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

@kuba24051

 

Tyle zabiegów to raczej coś dziwnego, chyba że masz glebę o dużej zawartości próchnicy i doglebówka słabo działa, jeśli jest inaczej problem pewnie w wodzie do oprysku tkwi

 

 

Ja tez mam problem z fiołkiem po trzech zabiegach liści popalone a jeszcze niektóre się trzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekMFLD    0

fenmedifan + desmedifan + etofumesat + lenacyl można do tego dodać agil jak odnosicie się do łączenia dwu z jednoliściennymi środkami w jednym zabiegu ? Z tego co wiem takie łączenie osłabia działanie środka na jednoliścienne.. porównywał ktoś kiedyś?

fenmedifan + desmedifan + etofumesat + lenacyl można do tego dodać agil jak odnosicie się do łączenia dwu z jednoliściennymi środkami w jednym zabiegu ? Z tego co wiem takie łączenie osłabia działanie środka na jednoliścienne.. porównywał ktoś kiedyś?

Na ulotce Betanalu jest napisane że można łączyć agil... Ja osobiście od 2 zabiegu dodaje Targe 0,3-0,4 ale schodzę z dawki Betanalu i goltixu max 0,8 efekty są zadowalajace. Testowałem też w 2 zabiegu dodatek efigo 0.2 na ha efekt fajny ostow nie ma i buraki nie różnią się od tych nie pryskanych efigo.

Po trzech zabiegach Betanalu i goltixu po 0,8l na ha w 2 zabiegu dodawałem targi 0,4l a w 3 zabiegu efigo 0,2l nie zauważyłem żeby bardzo wstrzymalo buraki rosa jak szalone załączam zdjęcie z przed 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

powiem tak, wszystko zalezy od warunkow pogodowych. w zeszlym roku robilem ostatni 4 zabieg venzarem na poczatku maja, buraki juz zakrywaly prawie miedzyrzedzia. w tym roku bylo zimno a presja chwastow byla ogromna. trzeba bylo zastosowac duze dawki oprysku bo inaczej zamiast rzepaku w burakach mialbym buraki w rzepaku... problem ten wystepuje w okolicy praktycznie u kazdego kto uprawia buraki. byc moze macie racje i problem tkwi w wodzie hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

nie wolno pryskac b58

 

Oczywiście można kupić tańszy Danadim (to samo co bi58) który ma rejestrację w burakach i opryskać legalnie....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98

Panowie pytanie czy taka mieszanka jest ok na pierwsze zasilenie dolisttne Bor2l z cukrowni, megafol1,5, mocznik 2,5kg i siarczan 2,5kg czy za mało siarki i mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

U mnie poszło w tym roku na polu gdzie był rzepak siany: I elite 1l + goltyx1,5l. II kemiron 1l +goltix 1,5 l. III kemiron 0,5 l +goltix 1,5 l +safari 20g.

kemiron ze w/u na presje przytulii, rzepaki ładnie paliło,niektore przetrwały podziurawione, ale jest super, na innych polach zamiast kemironu szedł max pro 1,5l+ kemiron 0,2. i po zawodach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

A co na chabry bo tylko to zostało a nic tego nie ruszyło ani goltix betanal max pro belvedere i venzar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Trochę popadało dziś 2-3 l muszę dać fenmedifam desmedifam etofumesat lenacyl jutro lecz na wtorek zapowiadają burze 18l w ciągu 8 godzin nie zmyje kontaktowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Panowie wiecie może co może być powodem tego co jest na załączonym obrazku ? Zdjęcie zrobione ponad tydzień temu ale chciałbym dowiedzieć się co było przyczyną bo efekt nadal jest taki sam .

Sporadycznie się trafi taki burak  , pomożecie ? post-49659-0-71481300-1496664540_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Zgadza się posklejane , czekam na deszcz w takim razie ...

Po herbicydach ? A czemu tak zaczęły sie sklejać ?Co im zaszkodziło ? Nigdy wcześniej nie zaobserwowałem takie czegoś , pierwszy raz tak przytrafiło się . Może być że po herbicydach bo na każdym prawie kawałku trafi się gdzieś taki .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Safari z lontrelem można mieszać?
U mnie też się trafiają posklejane ale to przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Mszyca odpada , dzwoniłem dziś do znajomego i u niego tak samo było . Prawdopodobnie to po Betanalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Panowie Szarek Komośnik ?! Jak zwalczyć ? Nurella już poszła , teraz Bi 58 , ale nic go nie rusza ;/. udało się komuś go pozbyć ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

Safari z lontrelem można mieszać?

U mnie też się trafiają posklejane ale to przechodzi

no walsnie tez mam takie pytanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Na szarka u mnie podziałał dursban w dawce 2,5 litra na wilgotna glebę.


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Panowie Szarek Komośnik ?! Jak zwalczyć ? Nurella już poszła , teraz Bi 58 , ale nic go nie rusza ;/. udało się komuś go pozbyć ? 

 

2l Pyrinexu lub Neptuna-tańszy zamiennik, najlepiej pryskać późnym wieczorem albo w nocy, wtedy robaki wyłażą z ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Próbował ktoś stosować ochronę herbicydową bazując na samych substancjach działających doglebowo ? w tamtym roku z kontaktowych zużyłem jedynie fenmedifanu 160 g  i desmedifamu 160 g  po równo, co prawda było to na wyjątkowo czystym polu co roku.

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Safari z lontrelem pomieszałem ppdobno można, szarka pryskałem 1litr dursbanu i 0,05 setki cyperkilu max to go bieże tylko potrzebuje trochę czasu jakieś 15 godz aby padł. U nas jest duże nasilenie tego paskudztwa plaga ,pryskamy już 4-5 raz z rzędu dużo już leży padłych a nowe przychodzą a tu trzeba je wykarmić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ile praktykujecie odstępu czasowego między zastosowaniem odzywek, a poprawką herbicydową. Na jednym polu dziki mi zryły i muszę kurna poprawić, bo chwasty odbijają.

Na dolistne dokarmianie idzie

5 kg mocznika

5 kg siarczanu

2 l bormaxu

1,5 l manganu

1 l cynku

0,5 l optysilu

0,2 tytanitu

plus danadim na latające paskudztwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj