MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

pchelka była ale poszedł pyrinex 480 tydzien temu. owado nie widać .liscienie w srodku sa czarne na co drugim braku
buraku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po mojemu cos im zaczyna brakować ja dziś jade z asahi i borem ale dopiero koło wieczora bo teraz wieje za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bor lub iny mikro  element albo oprysk jakiś go załatwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Liście sercowe czarne to azot wypalił, samo odrośnie, a jak rozcinales buraka i środek brązowy to bor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Co moze byc przyczyna ze liscie buraka sa jakos dziwnie posklejane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wczoraj spadł szybki deszcz. Na oranym woda płynęła całą powierzchnią porywając znaczne ilości gleby, a w zagłębieniach powstały jeziorka. Na nieoranym popłynęło tylko śladami po opryskiwaczu bez zastoisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Co moze byc przyczyna ze liscie buraka sa jakos dziwnie posklejane?

 

Nie ma zdjecia wiec albo zwójka albo przypalenie np. Betanal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
Napisano (edytowany)

Byl betup trio 1,5l + venzar 0,2l czyli taki betanal tylko z wiekszą iloscia lancylu. Pozniej dodam fotkę

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manko    7

Targa Super 0.8l + Safari 15g stosował ktoś?


we wszystkim trzeba zachować umiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

ja tez powtarzam zapytanie czy mozna zmieszac safri lontrel i cos na jednoliscienne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Według tej tabeli do betanalu max pro mogę dodać 100% dawkę np.supero. ale bez adiuwanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Napisane też jest że nie wolno mieszać herbicydu z graminicydem w przypadku dawki na perz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie wczoraj poszedł Belvedere Forte 1.2L/ha + Agil 1L/ha ciekawe czy nie po przepalam buraków. Agil taka duża dawka bo perz mi wylazł w niektórych miejscach. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

U mnie wczoraj poszedł Belvedere Forte 1.2L/ha + Agil 1L/ha ciekawe czy nie po przepalam buraków. Agil taka duża dawka bo perz mi wylazł w niektórych mi

nic nie przypali, roilem tak juz ie raz a wczoraj poszla u mnie mieszanina lontrel 0,3 pilot 1,3, bi 58 0,6 i rsm jakies 150 liter na 3,5 ha az sie boje tam isc popatrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Witam,pojawił mi się w burakach taki chwast podpowiedzcie co to jest i czym to zwalczyć zrobiłem zaplanowany trzeci komplet herbicydów metamitron 1l, betanal maxxpro 1,12l, wenzar o,3l.

 

post-57200-0-71260600-1495958450_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na pewno jednoliścień podejrzewam chwastnicę jednostronną, oprysk gramicydem tylko pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekMFLD    0

Witam,pojawił mi się w burakach taki chwast podpowiedzcie co to jest i czym to zwalczyć zrobiłem zaplanowany trzeci komplet herbicydów metamitron 1l, betanal maxxpro 1,12l, wenzar o,3l.

Metamitron trochę go wstrzyma ale nie spali pojedź elegantem lub targa w dawce 0,3 l na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj