MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

milanreal1    319

Środki na dwuliścienne delikatnie osłabiają działanie graminicydów. Jak jednoliscienne dobrze zwalczyło to znaczy że dałeś za wysoką dawkę graminicydu która delikatnie podrożyła koszt zabiegu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

W burakach przeważnie przypalenia są przez adiuwanty. Wg mnie lepiej jest dać mniej wody np 150l/ha niż stosować te wynalazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

czy mozna mieszać lontrel, safari, i jakis srodek na jedoliscienne ?


Poszedl RSM 32 % 150l/ha ciekawe jaki będzie efekt pierwszy raz stosowalem w burakach.Buraki w fazie 7 lisci

i jak nie przypalilo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Dajecie bydłu(byki)kiszonkę z liści po oprysku betanal 1.25+safari 20g.Pytam bo ludziska różnie gadają i etykieta niby ostrzega żeby nie dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

U mnie po trzech zabiegach czysto, tylko znowu gdzie nie gdzie wyłazi rzepak, ma już po 3 liście. Zostało mi jeszcze Safari które miałem dodać do 2 i 3 zabiegu ale nie było takiej potrzeby, czy mogę pojechać teraz samym Safari na ten rzepak i w jakiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak tam Panowie wyglądają Wasze buraki, że już z azotem lecicie?

 attachicon.gif20170523_173610.jpg

 

Straty erozyjne masz konkretne Ciekawe do kogo trafiły te składniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

jak dasz 30g powinno spokojnie go załatwić i burakom nic nie powinno być.. 

 

Myślałem raczej o dawce 15-20 żeby nie pchać się w koszty, tym bardziej że jest go na razie mało, zobaczymy jak po tych deszczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Po RSM brak przypalen ale 6godz po zastosowaniu spadlo 8mm deszczu myśl ze to zmylo z liści .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Myślałem raczej o dawce 15-20 żeby nie pchać się w koszty, tym bardziej że jest go na razie mało, zobaczymy jak po tych deszczach

Dobry adiuwant i będzie aż nadto /Adpolan Bio, Olstick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

panowie a jak u was z opielaniem burakow? praktykujecie jeszcze ten zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Ile boru dajecie w fazie 4-6 liści? 2l/h będzie za bogato?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

panowie a jak u was z opielaniem burakow? praktykujecie jeszcze ten zabieg?

u nas niektórzy ''mniejsi'' jeszcze praktykują ale po to oby "dać powietrza burakom" a nie od  chwastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Jeśli w glebie jest dużo nasion chwastów to bez opielania czy to maszynowego czy ręcznego się nie obejdzie. Wszystkie opryski działają pięknie na dobrze utrzymanych polach. Na pałygach nic się tak nie sprawdza jak opielanie lub mazacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Jeśli chcesz spalić ten rzepak a nie przypalic to zalecam większą dawkę, tymabardziej, że z tego co pisałeś to to już nie jest w fazie liścieni.. Chybaze na prawdę mało jest, mnie w sobotę miną dwa tygodnie od oprysku, ale jutro zadecyduje czy pryskac teraz czy po niedzieli bo burak trochę oberwal od gradu.. Na dniach wrzucę zdjęcia jak u mnie erozja wygląda, dobrze że nie dałem drugiej dawki n.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toras82    1

panowie a jak u was z opielaniem burakow? praktykujecie jeszcze ten zabieg?

W mojej okolicy już się tego nie robi od dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale opilacze wracają i to jakie. Sterowane komputerem. Był wczoraj pokaz u nas, niestety nie pojechałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Jak stosowałem saletrę tydzień temu a była ulewa akurat tydzień po zastosowaniu to dużo mogło spłukać ?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

panowie a jak u was z opielaniem burakow? praktykujecie jeszcze ten zabieg?

 

Od wielu lat nie wykonujemy tego zabiegu (czasami gdzieś kogoś widać, ale baaaaaardzo rzadko). Mi się udało sprzedać w tym roku opyłacz, stał wiele lat nie używany pod dachem, ogłosiłem i pojechał :D  Ktoś do warzywek potrzebował.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

czy mozna pomieszac lontrel z safari ? do tego jeszcze jakis na jednoliscienne buraki w fazie 3 par lisci 4 idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Jak wygląda u Was praktyka mieszania Betanalu z Agilem w 2/3 zabiegu. Jakie dawki, przy ilości par liści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

mszyca się pokazała decis czy cyperkil  zwalczy czy cos lepszego tszeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wygląda u Was praktyka mieszania Betanalu z Agilem w 2/3 zabiegu. Jakie dawki, przy ilości par liści

 

Dużo zbóż sie pojawiło i troszkę perzu więc wczoraj na jednoliścienne poszła Targa 05(2L) z adiuwantem i Asahi (0,5L). Po 7 dniach idzie kolejna dawka Betanolu Max teraz z dodatkiem Lontrelu. Buraki w fazie 4 liści. Jak będą miały 3 pary to lecimy mikro, bor i siarczan mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj