MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamgaleon    7

www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/suedzucker-nie-chce-plantacji-buraka-w-polsce,69369.html

macie tutaj skrót do farmera gdzie jest opisany problem ale po lewej stronie jest wstępna umowa w PDF trzeba ją pobrać i poczytać wówczas zobaczycie jakie warunki mogą być tylko że Ropczyce jeszcze nie podpisały z porozumienia z plantatorami

Ropczyce rozliczenie wysyłają na portal jak masz dostęp to możesz sprawdzić w przeciwnym razie dostaniesz pewnie wydruk przed podpisaniem nowej umowy, najważniejsze że kasa wczoraj wpłynęła za buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

podpiszecie te umowy, buraki na dzień dzisiejszy to i tak jedna z najbardziej dochodowych upraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ty co german że tak namawiasz sam sobie możesz siać za te kasę ja na german nie będę robił


www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/suedzucker-nie-chce-plantacji-buraka-w-polsce,69369.html

macie tutaj skrót do farmera gdzie jest opisany problem ale po lewej stronie jest wstępna umowa w PDF trzeba ją pobrać i poczytać wówczas zobaczycie jakie warunki mogą być tylko że Ropczyce jeszcze nie podpisały z porozumienia z plantatorami

Ropczyce rozliczenie wysyłają na portal jak masz dostęp to możesz sprawdzić w przeciwnym razie dostaniesz pewnie wydruk przed podpisaniem nowej umowy, najważniejsze że kasa wczoraj wpłynęła za buraki

kolego ale pod tym nic niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Czy to to??

http://www.agrofoto.pl/multimedia/pliki/62599.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

masakra i tyle już lepiej będzie posiać QQ lub co ine i tyle samo zostanie w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy25    1

No co ty przecież i tak pan Pawełek z koncernu sudzuker wyliczy że burak jest najbardziej opłacalny. Tylko że on zawsze wylicza bardzo optymistyczny wariant którego chyba nikt nie osiąga.Oni po prostu sprawdzają do jakiej ceny mogą zejść aby jak najmniej nam zapłacić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

http://www.agrofoto.pl/pl/12,55,21451,0,1,czy_produkcja_buraka_cukrowego_sie_oplaca_kalkulacja_styczen_2017.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Mam pytanie odnosnie nawozenia, przyszly mi wyniki glebowe i z nich wynika ze potasu jest malo a fosforu bardzo duzo. Ile moge dać maks soli potasowej na wiosne pod burak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja daję 200 kg/ha jako uzupełnienie jesiennej dawki. Myślę że i 300 nie zaszkodzi pod warunkiem że rozsiejesz co najmniej 3-4 tyg przed siewem żeby zdążył się chlor z nawozu ulotnić. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Dochodzi jeszcze zasolenie
Indeks solny: saletra sodowa - 6,1; saletra wapniowa - 4,4; siarczan amonu - 3,3; saletra amonowa - 3,0;
MOCZNIK - 1,6; superfosfat pojedynczy - 0,4; superfosfat potrójny - 0,2; kainit - 8,5; sól
potasowa - 2,2; siarczan potasu - 0,9; fosforan amonu - 0,5. Im wyższa wartość wskaźnika,
tym taka sama ilość wprowadzonego składnika powoduje wyższe zasolenie. Zasolenie
szkodliwe jest w fazie kiełkowania i wschodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

ja buraki też siałem dla tych wysłodków bo mam bydło więc nie musiałem się martwić o paszę ale jak będę musiał jeszcze im płacić za to że odbiorę wysłodki to wolę zasiać kukurydzę i przynajmniej nie będę się martwił tym że mam późne odstawy i że jesień jest deszczowa jak to mieliśmy w ostatniej kampanii

ale jak przestaniemy siać buraki to i producenci środków ochrony nie zarobią bo przecież na tego buraka sporo pryskamy, człowiek może zdrowszy będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie no jak mam płaci za to że przywiozą wysłodki to po moim trupie  to   lepiej zasiać kawałek QQ na kiszonkę i bez tych nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

no właśnie o te nerwy też chodzi zdążysz wykopać czy nie a jak ci przywiozą wysłodki jak pada jak masz utwardzone to w porządku w przeciwnym razie kombinuj gdzie to wysypać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Oj z tymi wysłodkami to nieraz jest wyciagania jak jest błotko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy25    1

Tak jak albert napisał każdy narzeka a i tak wszyscy chcą siać i to jeszcze więcej niż do tej pory.No cóż każdy ma swój rozum i wie co się opłaca a co nie.

Wiem tylko tyle że niemiec po prostu sonduje do ilu może zejść z ceny bur.aka abyśmy siali dalej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Za 100zł ja siać buraka nie ,będę a nadwyżka po 40zł. wyczyścić chcą takich co sieją mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Za 100zł ja siać buraka nie ,będę a nadwyżka po 40zł. wyczyścić chcą takich co sieją mało.

 

W tym roku ile siejesz buraków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

5ha na około 400t.  a na farmerze już artykuł , że cukru za dużo i do ceny podstawowej (26,29 E) w KSC najprawdopodobniej będą korekty. także cena i tak słaba , a jeszcze spadnie. za rok  burak bez dopłaty i raczej dużo zrezygnuje z uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Z tego co wiem to dopłaty cukrowe maja być do 2020.


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Dopłata będzie ale jaka, skoro naliczają ją na zasadzie koperty finansowej? Moim zdaniem nie przekroczy 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

5ha na około 400t. a na farmerze już artykuł , że cukru za dużo i do ceny podstawowej (26,29 E) w KSC najprawdopodobniej będą korekty. także cena i tak słaba , a jeszcze spadnie. za rok burak bez dopłaty i raczej dużo zrezygnuje z uprawy.

Podaj link do farmera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj