MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

szymoluk    1

kurde odwazni jestescie z tym glifosatem u mnie dzis pokrapywalo mokro w polu ogolenie dzis 6 dzien po siewie tez mialem ochote na glifosat ale chyba nic z tego nie bedzie bo jutro deszcz mozliwy i po jutrze ...  

a tak pozatym ma oblix 500 mc w skaladzie swoim ma 150 etofumesatu 350 metamitronu co moge dodac do pierwszego zabiegu zeby pozbyc sie komosy i przytuli ? (che go zrobic jeszcze przed wschodami burakow pewnie gdzies pod koniec tygodnia jak sie pogoda troche uspokoi, a co dodawac do 2 i 3 zabiegu ? )

aha zaczyna sie takze pojawiac ostrozen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja glifosat stosuję juz koło 10 lat i wszyscy we wsi uczyli się tego ode mnie. Nie jest to kwestia odwagi tyko precyzyjnego, równego siewu i dokładnej obserwacji pola. Trzeba odgrzebywać nasionka i patrzeć. Moim zdaniem optymalny ternim zabiegu to od pękania nasionek do max centymetrowego korzonka w dół. Jak pojawia się kiełek w górę to jest już za późno. Dawka (przynajmniej u mnie ) to 1.5 - 2 l na ha. Glofosat szybko się rozkłada i działa tylko to co spadnie na zielone części roślin. Nie ma niebezpieczeństwa oddziaływania go przez glebę na wschodzące buraki.  A niszczy jak wiadomo wszystko co zielone przy smiesznie nisskiej cenie. Na dziś za 2 litry to ok 24 zł/ha.  Dzięki temu zabiegowi mogę opóźnić pierwszy właściwy zabieg na chwasty o dobrych kilka dni a jednocześnie niszczę często występujące stare chwasty zimujące.

Dla przedmówcy: ja też jestem zwolennikiem metamitronu na pierwszy zabieg a dodaję do niego 1 litr betup trio albo coś podobnego (głownie komosa). Na drugi i trzeci idzie już max pro zwykle z dodatkiem safari (rzepak) a do ostatniego idzie lontrel/cliophar właśnie na ostrzenie niezastąpiony. Może nie tanio ale zawsze skutecznie i czysto bez poprawek. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2130

Jaka substancja/ oprysk najlepiej sobie poradzi z żółtlica w burakach? Mam buraki posiane na polu gdzie jest duzo tego chwastu, zaraz po zasiewie poszedl pyramin 3l/ha, teraz planuje dac torero.
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

fenmedifan, metamitron, triflusulfuron metylowy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Mam pytanie odnośnie siewki chwastu na załączonym zdjęciu. Jaki to chwast? Czy jest to gorczyca? I jaką substancją to zwalczyć? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

post-71396-0-33313000-1460900957_thumb.jpg


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

To jaką dawkę dać na pierwszy zabieg buraki dopiero wychodzą a od tej gorczycy zielono? 

 


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 gram wystarczy 

a jak z goltixem to mniej np. 10gram i goltix 1-1,5l ale to zalezy jak na polu

Tylko pamietaj o adiuwancie!! I jedz najlepiej poznym wieczorem lub bardzo rano.

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Jak będę pryskał to mogę dać na ten rzepak T1  1 l kemifanu,0,2 Kemironu ,15 gram safari i 0,1 venzaru. Spali taki rzepak? I czy burakom nic nie będzie?

Edytowano przez kozik251

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam zakupiony betanal max i safari buraki już wychodzą i czy w pierwszym zabiegu zastosować betanal z safari czy safari dorzucić do drugiego zabiegu jak chwasty będą większe bo safari działa tylko nalistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam zakupiony betanal max i safari buraki już wychodzą i czy w pierwszym zabiegu zastosować betanal z safari czy safari dorzucić do drugiego zabiegu jak chwasty będą większe bo safari działa tylko nalistnie

Jak dla mnie masz dwie drogi:

Pierwsza dawka łączona czyli betanal lekko pomniejszona dawka od zalecanej i symbolicznie safari ok. 8gram

lub tylko sam betanal.

Safari w swoim portfolio ma chwasty później pojawiające się(rdesty), ponadto świetnie sobie radzi (30gram) z chwastami w późniejszych fazach rozwoju.

Osobiście safari idzie u mnie w 2 i 3 zabiegu 15 i 20 gram w połączeniu z innymi.

Jednak zlustruj najpierw pole jakie chwasty przeważają, lub jakie pojawiają się tam zawsze (poprzednie lata), i to jest podstawa planowania zabiegu.

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i tak chyba zrobię safari zostawie jak wyjdzie więcej chwastów a czy w drugim zabiegu do 1.2 betanalu i 30 g safari będę mógł dodać agila bo mi strasznie perz wywalilo miejscami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodać zawsze możesz.

Jednak proponuje rozbić te dwa zabiegi aby efekt był pożądany.

Nigdy zabiegu gramicydowego nie łącze ze zwykłym zabiegiem herbicydowym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego kozik251 u ciebie to nie jest rzepak tylko rzodkiew świrzepa u mnie ona też występuje i jest jej nieraz całkiem sporo do drugiego zabiegu dodaj safari i będziesz miał posprzątane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Dzięki za info tak własnie mi się zdawało ,że to nie jest rzepak bo nigdy tam rzepaku nie było. 

 

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masterek24    0

Siałem buraki 5 kwietnia, wschody na dzień dzisiejszy około 40% (chłodne noce). Wczoraj zdecydowałem się na pierwszy zabieg herbicydowy ponieważ było sporo samosiewów rzepaku i mnóstwo liścieni. Na pierwszy zabieg poszedł : Kemifam 0.5l/ha + Goltix 1l/ha + Venzar 500SC 50ml/ha.

Jak zachwaszczenie na Waszych plantacjach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

mam wrażenie ze w tym roku jest duża presja rzepaku innych chwastów też ale szczególnie rzepaku, na próbe posiałem 0,6ha buraków bezorkowo i bez motyki się chyba nie obejdzie masakra jesli chodzi o chwasty ;/ też siałem 5 kwietnia i wschody mam też około 40% moze toszkę mniej. Tak jak mówisz zimno jest i nie chcą z ziemi wychodzić

Edytowano przez matek1810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A ja siałem 31 marca wschody 99% , a z 2 kwietnia około 70%. panowie kemiron + pyramin  turbo wezmą rzepak??? niby na etykiecie biorą , a jak w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

część może weźmie, ale tylko ten mniejszy. Raczej nastaw sie na safari w późniejszych zabiegach


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

kemifan + kemiron + goltix ew. lontrel do tego na kawałku... można popryskać dziś wieczór ? nad ranem ma być +3  jak nie to jaka minimum temperatura ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

rzepak w fazie liścieni powschodził razem z burakami więc może weżmie. Safari odpada bo liście zbieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W dzień poniżej 10C w nocy prawie do zera aż końce liścieni zżółkły a 17-04 ponad 20C było. Czekam bo czym w tych warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj