MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

kozik251    9

Witam. Chciałbym jutro rozsiać kiezeryt i saletrosan pod buraki. I mam pytanie czy nic się niestanie jak nie wymieszam tych nawozów ? jak np musiały by leżeć z tydzień?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

temp ziemi 4,5 stopnia, a ja miałem jutro siac, pole wyrobione, jak zwykle dylemat :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

400 kg korn-cali

200kg super fosfat

300kg saletrzak z borem

dobrze czy coś zmienić ?

 jutro mam zamiar wysiać tak

500 kornkali

 

Witam. Chciałbym jutro rozsiać kiezeryt i saletrosan pod buraki. I mam pytanie czy nic się niestanie jak nie wymieszam tych nawozów ? jak np musiały by leżeć z tydzień?

jak przemieszasz ograniczysz straty azotu

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

Chciałbym zastosować RSM w burakach , nie stosowałem go wcześniej i chciałbym się dowiedzieć  czy przedsiewnie czy powschodowo w jakiej dawce ? Na jesień został dany obornik . Pod uprawę pójdzie Polidap 200 kg/ha + Sól Potasowa 200kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

przy nawozeniu npk jesiennym, rsm daje przed lub po siewie, dla mnie po, bardziej mi sie podoba, u mnie ok 90 N, zasiał juz ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Jak to wygląda z stratami nawozów ze względu na nie wymieszanie z glebą przedsiewnie ? Ma ktoś jakieś dane ? Chodzi konkretnie o fosfor i azot.. pewnie 1-2 dni popada i nie wymieszam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Który herbicyd ma lepsze działanie betanal maxpro czy belvedere bo belwedere jeszcze nigdy nie pryskałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jak to wygląda z stratami nawozów ze względu na nie wymieszanie z glebą przedsiewnie ? Ma ktoś jakieś dane ? Chodzi konkretnie o fosfor i azot.. pewnie 1-2 dni popada i nie wymieszam..

konkretnych danych nie mam ale strata jest w przypadku azotu i to tylko w przypadku formy amonowej (mowa o ulatnianiu) Stosujac np. saletrzak połowa azotu jest narażona na ulatnianie.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kombinuje KSC, zakontraktowałem 25% więcej hektarów jak zasieje, a i tak będzie ponad plan. Koniec z ze sprzedawaniem tym którym nie urosło no chyba, że przez miedzę odbiór tylko z zaplanowanego miejsca. Ten komu urośnie za dużo poza kwotowe zapłacą taniej, a temu któremu zabraknie kara umowna.

Jak nie będzie padać zasieje jutro. Ciągnik rozstawiłem na 180cm do siewnika 6 rzędowego by pracował na środku i oba koła szły po śladach, zobaczymy czy będzie lepiej.

Siał ktoś LIBERATA KWS odbiór przed Bożym Narodzeniem. Czyli w ziemi ponad 200dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie kiedy dodać do betanalu max pro i goltixu na zachwaszczenie wtórne np safari i w jakiej dawce  tylko niewiem czy go dostanę jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

panowie kiedy dodać do betanalu max pro i goltixu na zachwaszczenie wtórne np safari i w jakiej dawce  tylko niewiem czy go dostanę jeszcze 

 

już do pierwszego zabiegu możesz dać 8 gram na ha sprawdzone wielo krotnie a tak ogólnie to do trzech zabiegów daje po 8 gram na ha  safari :)

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no to teraz mnie zatkało to safari nie jest na wtórne to znaczy ze ktos mnie zrobił w konia jak mi powiedział tak 


już do pierwszego zabiegu możesz dać 8 gram na ha sprawdzone wielo krotnie a tak ogólnie to do trzech zabiegów daje po 8 gram na ha  safari :)

pierwszy to będzie sam goltix sam bo potem nie wyrobie z rzepakiem i rumiankiem polnym  a potem dopiero zupę robię jak bedą mieć chyba liścienie  to do tej zupy dodawać safari bo mi bardziej chodzi oto żeby po 3 oprysku było czysto juz potem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

U nas siewy już ruszyły a zakończą się w tym tygodniu, ja sieję dziś lub jutro.Burak wymaga 6-8 stopni na głębokości 10 cm, ale lepsze są siewy wcześniejsze jeżeli tylko można uprawić glebę.Jeżeli warunki są idealne to pierwsze wschody ok. 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Potrzebuję opinii na temat środka Belvedere Fort 400SE. Stosował ktoś z was ten środek i może powiedzieć coś na temat jego działania? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj