MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alio    116

@Alio cena na przyszły rok 120 zł netto a nie 115. Cukier drozeje wiec cena moze jeszcze podskoczyc

Oby podskoczyła. Ja znałem cenę jeszcze z okresu negocjacji a nowej umowy z pewną ceną jeszcze nie podpisywałem. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

planuje jutro wybrać sie po nawozy pod buraki i pojutrze rozsiać jakie wybrać i jakie dawki stosować buraki bedą uprawiane bez obornika na 3 klasie zawsze stosowałem

150 kg fosfatu +300 kg soli potasowej +300kg saletrzaku na ha może jakieś lepsze nawożenie mi ktoś ułoży z innych nawozów  lub inne dawki przed siewni z 3 tygodnie celuje w plony 70 ton z ha ?

albo dawki korn kali +polidap i saletrzak przedsiewnie  ?

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

Panowie co dajecie jak macie powój polny w burakach cukrowych,jaki oprysk co robić????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

ja dałem jesienią pod pług 200kg fosdar +200kg soli potasowej i na wiosne 100kg polifoski+ 250 saletrzaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

a co myslicie o rozlaniu gnojówki przed uprawa pod buraki ?na jesien byl dany pomiot indyczy ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

planuje jutro wybrać sie po nawozy pod buraki i pojutrze rozsiać jakie wybrać i jakie dawki stosować buraki bedą uprawiane bez obornika na 3 klasie zawsze stosowałem

150 kg fosfatu +300 kg soli potasowej +300kg saletrzaku na ha może jakieś lepsze nawożenie mi ktoś ułoży z innych nawozów  lub inne dawki przed siewni z 3 tygodnie celuje w plony 70 ton z ha ?

albo dawki korn kali +polidap i saletrzak przedsiewnie  ?

jeżeli na jesieni nie dawałeś PK to wybieraj coś z Yary - najszybsza przyswajalność. Ewentualnie Polidap i Sól lub Polifoska


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

Panowie mam trochę zapasu polifoski 6 i chcę rzucić ją pod buraki i moje pytanie czy takie dawki będą dobre,ewentualnie prosze o skorygowanie dawek plon jaki chce uzyskac to 50-60 ton

400kg/ha polifoski 6

250kg/ha saletrzaku +250kg/ha saletry pogłównie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U mnie najlepiej sprawdza się NPK po żniwach pod poplon, na wiosnę tylko N. W tym roku dam dodatkowo trochę siarczanu magnezu 21-30 (200kg/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Czy po wymarzniętej pszenicy opryskanej na jesień Expert met 0,35kg/ha można posiać łubin lub buraki bo nic o tym nie ma na etykietach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Łubin raczej na bank można, pryska się go też ekspert met-em powschodowo. Przedwschodowo ludzie dają sencor także o łubin bym się nie martwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie czym dobrze jest załatwić rumianek polny bo wiem ze na tym polu bedzię z nim problem i pławatki też 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

panowie czym dobrze jest załatwić rumianek polny bo wiem ze na tym polu bedzię z nim problem i pławatki też 

Rumian i chaber? 

Po ich wschodach jak będziesz pryskać np kemiron+kamifam lub betanalem to dodaj kosyniera lub lontrel.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie mam trochę zapasu polifoski 6 i chcę rzucić ją pod buraki i moje pytanie czy takie dawki będą dobre,ewentualnie prosze o skorygowanie dawek plon jaki chce uzyskac to 50-60 ton

400kg/ha polifoski 6

250kg/ha saletrzaku +250kg/ha saletry pogłównie

trochę mało potasu. Dołożyłbym 150 kg soli.

Azot ok. Ewentualnie, przedsiewnie 300 saletrzaku a później 200 saletry


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

ma ktoś doswiadczenie w uprawie buraków bez orkowej ? jaki i kiedy uprawia i kiedy i czym podaje nawóz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ok. 11 też jeszcze wydawał :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

ok. 11 też jeszcze wydawał :)

 

400 kg korn-cali

200kg super fosfat

300kg saletrzak z borem

dobrze czy coś zmienić ?

 jutro mam zamiar wysiać tak

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Dzięki za info. , ale i tak nie ma tego co trzeba, połowy odmian z listy na ten rok nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

ma ktoś doswiadczenie w uprawie buraków bez orkowej ? jaki i kiedy uprawia i kiedy i czym podaje nawóz ?

 

PK po żniwach mieszam gruberem, a N na wiosnę. Nawożę całą powierzchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

uprawiacie buraki po pszenicy ? jakie stosujecie herbicydy w pszenicy ozimej , aby nie było fitotoksyczności po roku na wschody buraka ? czy występują w ogóle środki na perz w pszenicy które nie mają wpływu po roku na uprawę buraka  ?

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj