MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

lukasz493    90

Po ilu dniach mieliście zazwyczaj (bądż w tym roku) rozliczenie i wyplate kaski z buraków w danej cukrowni? U nas odbiór był 17.10 - 140 ton z 2,2 ha , cukier 17 , zanieczyszczenie 6,8 ... No i orientujecie się jaka cena obecnie w Krasnystawie za tone ? :D

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego z tego co pamiętam to kasa jest po 30 dniach od dostawy buraków ale jest tylko część kasy przynajmniej w Sudzucker

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Buraki dziś pojechały do cukrowni Sudzucker w Ropczycach średni plon 73 t/ha zanieczyszczenie 8% co do cukru to jeszcze nie wiem próby pobrane pewnie jutro powinienem wiedzieć to podam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

U mnie plon mizerny, chociaż o tyle dobrze że na 2,2 hektara nie było ani jednego chwastu widocznego i nikt nie gracował nawet ara. Plon 51 ton na czysto, cukier 16,5 zanieczyszczenie 9%.

Nie wiecie po ile śpiewają za wysłodki w cukrowni Dobrzelin?(Bo cukrownia niby liczy te przeliczeniowe za 3,8 złotego ale dla mnie trochę mało, tylko hodowcy bydła nie denerwujcie się na mnie:) )

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie też 51 może więcej, i to u nas norma, Od 30 nawet do 60 kopią, przeważnie 50-60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Czy ktoś się orientuje jaka w tej chwili wychodzi polaryzacja i jakie wysokie zanieczyszczenia w Kruszwicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

U mnie plon mizerny, chociaż o tyle dobrze że na 2,2 hektara nie było ani jednego chwastu widocznego i nikt nie gracował nawet ara. Plon 51 ton na czysto, cukier 16,5 zanieczyszczenie 9%.

Nie wiecie po ile śpiewają za wysłodki w cukrowni Dobrzelin?(Bo cukrownia niby liczy te przeliczeniowe za 3,8 złotego ale dla mnie trochę mało, tylko hodowcy bydła nie denerwujcie się na mnie:) )

 

Kolego kierowca mowil ze ok 4,5 - 5 zeta chodzi w cukrowni, ponoc......

Tez mam na sprzedaz, jak cos sie dowiesz z innego zrodla daj znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

51 t/ha polaryzacja 17,8 zanieczyszczenie 9,75  :( cukrownia Nakło

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pojechały KSC Krasnystaw

Średnia polaryzacja indywidualna: 17,20 %  (16,21-17,74%)
Średnie zanieczyszczenie indywidualne: 7,68 %  (6,64-9,28)

Kopiec sypany kilka razy w długość z kombajnu więc buraki wymieszane z całego pola, skąd takie rozbieżności ponad 17% na jednej zmianie, poniżej 17% na drugiej. Na szczęście na drugiej poszło tylko kilka samochodów.

Plon o około 5-10% mniejszy niż średnio przez ostatnie 5 lat Kontraktacja wykonana w 95%

Pisać jakieś podanie o umorzenie kary umownej z powodu dzików, łosi i suszy?? Zawsze miałem kilka -kilkadziesiąt ton ponad plan.

 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na umowie jest zazwyczaj art. z kara za niewywiazanie się z umowy, więc lepiej zadzwonić dowiedzieć się lub napisać bo, np jak u mnie 40 euro do tony nie chcialbym płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zadzwoniłem brakuje mi 3,5%  aneksy do umowy po niedzieli. Kiedyś było +,- 10% teraz co do kilograma. Ma być audyt i koniecznie muszę oddać kartę pola.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Do standardowych kwot za % polaryzacji dodają jeszcze jakieś dodatki oprócz vatu ? Czy tylko te dwie rzeczy robią cenę przy kontraktowanych burakach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1819

w pfaifer langen, jak i pewnie u wszystkich jest jeszcze platnosc za okrywanie oraz za pozna dostawe, ktora jest proporcjonalna za każdy dzien po 1 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jest jeszcze dodatek za wczesne dostawy (do końca września) oraz za późne (w grudniu) Dodatkowo dolicza się podział zysku ze sprzedaży buraków (ryczałtowo albo faktyczny zysk) jednak to zależy wyłącznie od cen cukru na światowych rynkach... Aha jeszcze chyba jest jeszcze paremia za niską zawartość bodajże azotu (albo potasu) w korzeniach buraków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Werbkowice plon 69,7t/ha przy polaryzacji 17,9. Jeszcze trochę zostało na polu ale odbiór dopiero w grudniu.
@ansu W Twojej galerii widziałem, że siałeś buraki bez orki. Możesz podzielić się wrażeniami z takiej uprawy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Rekordowe plony uzyskuje się przy orce wiosennej -rekordowo wysokie i rekordowo niskie szczególnie w tym roku. Bez orki siew w mulcz ze słomy i poplonu plony raczej średnie, ale stabilne i bezpieczne, nie zapłynie na wiosnę,  brak skorupy po ulewnych deszczach, susza występuje później, chwościk później i w mniejszym nasileniu, większa nośność gleby, mniejsze straty składników. Ogólne mniejsze ryzyko. Z chwastami niema problemu pod warunkiem zastosowania glifosatu. Pierwszy raz zasiałem tak buraki 2007. Nie wrócę już do tradycyjnej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Dzięki za odpowiedź ;) u siebie tak zostawiłem, dwa razy gruberem przejechane i gorczyca zasiana. Ciekaw jestem co z tego wyjdzie i czy nie orać tego. A glifosat kiedy stosujesz przed siewem czy po? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Przeważnie po siewie gdy buraki zaczynają kiełkować przed wschodami oczywiście. Zabieg konieczny bez niego duży problem jak przegapisz. Jak nie masz wprawy to przed siewem bezpieczniej dla buraków.

Gdzieś był artykuł o tym że buraki wbrew potocznym opiniom dobrze znoszą brak głębokiego spulchniania lepiej jak rzepak czy pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja zawsze na jesieni pryskam glifosatem, z chwastami  nie mam żadnego problemu, do tego stopnia że w   tym roku tylko 2 razy pryskałem na chwasta i starczyło, niestety  późno wyszedł mi rzepak i musiałem tylko  na niego jechać.

Bez pługa już 5 rok sieje i nie zamierzam do niego wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ja zawsze na jesieni pryskam glifosatem,

Uprawiasz po żniwach, czy ścierń do wiosny? Poplony jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po skoszeniu zboża podorywka, i poplon, Akurat z tydzień temu pryskałem glifosatem, za tydzień agregat Cros na 25-30 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj