MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

losktos    356

do betanalu max nie dodawałbym venzaru


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Witam wiecie może kiedy zamierzają wkońcu wypłacić kase za ponadkwotowe buraki w ksc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30
Napisano (edytowany)

dzisiaj rozmawiałem z inspektorem to mówił że jeszcze w maju

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, na etykiecie Betanalu maxxpro jest napisane, że stosować do fazy 8 liści właściwych. Co może stać jak zastosuje się go odrobinę później?? Spadnie skuteczność jedynie ze względu  na zakrycie międzyrzędzi czy może uszkodzić burak. Dziś dopiero prysnąłem drugi raz na chwasty powschodowo(po siewie poszedł pyramin) i  myślę że w piątek może być tak na granicy tego terminu.

Ewentualnie myślałem dać Beetup Compact/Kemifam i trochę Goltixu, czy lepiej nie kombinować i jechać Betanal+Goltix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie czym zwalczyć przytulię czepną w burakach i co dać od robaka bo liście zaczyna skręcać??


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Kemiron w dawce 0,5l\ha powinien się z nią poradzić. A czym zwalczyć w burakach chwast o nazwie,,Psianka czarna,,jak dojrzeje to ma mnóstwo czrnnych jagód i dopiero teraz zaczyna wschodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

możesz użyć kilku środków które biorą psiankę czarną : AKORD, GOLTIX, LONTREL, TORERO, KEMIRON, BETANAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ale przecież było już pryskane betanalem i dwa tygodnie temu betanalem +goltix . Może trzeba zwiekrzyć 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przecież pryskałem już Betanalem i dwa tygodnie temu Betanalem 1,25/ha + Goltix 1l\ha .Może za małe dawki ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego a jakie masz odstępy między zabiegami może 14 dni to za dużo może trzeba było po 10 dniach powtórzyć no i w jakim stadium był chwast jaki duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Kemiron w dawce 0,5l\ha powinien się z nią poradzić. A czym zwalczyć w burakach chwast o nazwie,,Psianka czarna,,jak dojrzeje to ma mnóstwo czrnnych jagód i dopiero teraz zaczyna wschodzić.

na psianke najskuteczniejszy jest metamitron (Gotix) i triflusulfuron metylowy (Safari)

z betanalu fenmedifan ją zwalcza ale z niższą skutecznością


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

A czy mieszanka Betanal maxx pro 1,25l/ha +0,2 Kemiron uporają się z ,,Psianką,, bo na razie tylko to mam na Goltix  musiałbym czekać do wtorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

panowie siejecie już saletre na buraki,jeśli tak to w jakiej dawce na ha?u mnie straszna susza i nie wiem co robić a buraki już mają 4 pary liści,co byście radzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Kolego u mnie poszła już druga dawka azotu 1 i 2 po 130 kg/ha i więcej nie daję a buraki w przyszłym tygodniu całkiem zakryją międzyrzędzia siane były 26 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

ja sypełem już po 200kg na hektar z tydzień temu wtedy jeszcze było po deszczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja sypałem jakiś tydzień temu, buraki miały 2-3 pary liści, 250 kg saletry


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Od około dziesięciu lat nie nawożę buraków azotem po wschodach plony mam zadowalające .

W fazie liścieni korzeń buraka sięga głębokości 20 cm, w fazie pierwszej pary liści 30 cm, w fazie dwóch pary liści do 40 cm, a ostatecznie pojedyncze korzenie nawet na głębokość przekraczającą 2 m.

Więc gdzie powinien byś ten nawóz?? Na powierzchni czy głębiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

napewno większość dawki powinna być stosowana przedsiewnie, ale... Nie zapominaj o tym że forma azotanowa jest bardzo mobilna w glebie a korzenie buraka nie znajdują się tylko w np. 50 cm w glebie tylko w warstwie od - do.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Miejscami mam słabe buraki (gorsza gleba i susza zrobiły swoje) i planuje je opryskać asahi sl. Parę lat wstecz pomogło (wtedy pryskałem samym asahi), teraz chciałbym opryskać z mocznikiem i siarczanem magnezu z mikroelementami (mikrokompleks z intermagu). Sprzedawca powiedział że dla lepszego działania asahi lepiej nie mieszać. Macie jakieś swoje doświadczenia w tym temacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie co polecacie na mszycę w buraku? Tylko coś z tańszych rzeczy bo to burak pastewny i nie chce zbytnio pchać się w koszty.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Rogor 400ec na mszyce 0.5,cena 140zl.5litry.

 

... lub Danadim.

Dziwna sprawa.

Rogor jak i Danamin pochodzą od Cheminowy. W pierwszym i drugim przypadku subst. czynna to dimetoat 400 g, a wg. etykiety dawka Rogoru to 0,8 l/ha, Danadim 0,5 l/ha? Ceny porównywalne

O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

rogor ma tylko rejestrację w buraku i tam podane są dawki buraczane


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj