MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Alio    116

Przy zabiegach w burakach nie patrzę na fazę rozwojową buraka tylko na fazę rozwoju chwastów. Tym niemniej drugi zabieg to zwykle ok 25 dzień po siewie czyli 2-4 liście buraka. Dawki gramanicydu biorą się z faktu, że pryskam praktycznie siewki roślin jednoliściennych a nie już rozwinięte rośliny. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

W tamtym roku jako poplon wysiana była gorczyca.Teraz mam jej pełno w buraku.Pryskany był wenzarem ,teraz chce dać beetup trio i nie jestem pewny czy podziała sam.W etykiecie beetup compakt gorczyca jest jako wrażliwe.Co lepiej zastosować by jej się pozbyć.

jeżeli beetup nie załatwi sprawy to safari. Ewentualnie możesz dodać Goltix do beetupa ale to raczej jako zabezpieczenie przed następnymi wschodzącymi roslinami


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dzisiaj po południu padał deszcz czy wieczorem mogę opryskać buraki mieszanką betanal maxx pro + goltix czy buraki nie będą w ,,stresie,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Betalan maxx pro 1.25l/ha + Goltix 1l/ha + Agil 0,1l/ha - co o tym myslicie w niektorych miejscach przebijaja sie male jednoliscienie pryskac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

witam kolegów

dziś pryskałem buraki 2 zabieg i nie widziałem wcześniej że na jednym kawałku pola mam plac na którym wysypał się mi rumnik i teraz pytanie czym mam go zwalczyć Lontrel czy może coś innego też da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Najlepiej lontrel, mieszając np z betanalem maxx pro wystarczy 0,2l lonrelu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

też tak myślałem tylko nie wiem czy jeden przejazd wystarczy czy nie będę musiał ponowić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Chliopar jest tańszy a to to samo co lontrel.A co do działania to uwierz mi,że potrafi zwalić okazy nawet 30-40 centymetrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfl    2

Chcialbym zasilic buraki saletra, lecz tez w tym samym czasie powinienem opryskac na chwasty.Co najpierw? opryskac czy nawoz .Jaki powinien byc odstep czasowy miedzy tymi zabiegami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Rzepak w burakach mam dość spory ma 4 liście jest dość duży pryskałem 1,25 betanal, 1 L goltix, 20 g safari. Oprysk wykonałem w sobotę trochę kręci ten rzepak tylko nie wiem czy spali go . Po ilu dniach widać całkowite działanie środka?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

1 dałem 2 l bettup 160, rzepak pożółkł, a było  cholernie dużo.

Po 7 dniach

2 raz dałem 2 l Bettup 160 , 0,2 kemiron , dokładnie jakiś zamiennik, 15 g safari i 0,5 Venzaru, dobry adiuwant i 300 l wody/ha, dzisiaj 8 dzień po oprysku wszystko spalone, pustynia na polu, tylko burak jest zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Jaki adiuwant dajesz?i w jakiej dawce? Na trzeci raz jakie środki będziesz dawał?
 


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dokładnie to samo co 2 razem dawałem, może gramicydu dołożę bo troszkę perzu wyszło, i na połwe Lontrel wleje bo ostrożeń  się pokazał, mały jest spalony częściowo duży niezbyt.

Adiuwant kupiłem Prewentor od Osadkoskiego jakoś przypadkowo, przy okazji wciśneli w tamtym roku i jego stosuję  http://osadkowski.pl/pl/srodki-ochrony-roslin/preventor-konieczny-w-zabiegach-fungicydowych   rozrabiam w  ciepłej wodzie i dopiero wtedy dolewam, daje 1 litr na 1200 litrów wody to 4 ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Nigdy taka mieszanina Cię nie zawiodła? Liczyłem to wychodzi taka ochrona dużo taniej niż moja. Ja daje 1 Zabieg : 1l Powertwin i 1 l Gotix. t2 1,25 betanal max pro , 1 l Goltix , 15 g safari. T3 To samo.


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

koledzy ile dodać Leoparda do T2i  T3 razem z betanalem i kosynierem żeby buraki nie ucierpiały i zlikwidowało samosiewy zbóż?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja robie w ten sposob i daje 0.3 do T2 i 0.4 do T3


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)

A co to T1 T2 T3 ?????
Ile dajecie mocznika 10% będzie OK.?

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nigdy taka mieszanina Cię nie zawiodła? Liczyłem to wychodzi taka ochrona dużo taniej niż moja. Ja daje 1 Zabieg : 1l Powertwin i 1 l Gotix. t2 1,25 betanal max pro , 1 l Goltix , 15 g safari. T3 To samo.

 

4 rok tak pryskam i nie mam żadnych problemów z  chwastami. Podstawa to nie ma że boli, do 8 dni  następny zabieg. Teraz 3 zabieg będzie na 10 dzień bo czysto jest.

Kiedyś miałem problemy z chwastami  jak stosowałem Betanale. A tem Max Pro to dla mnie porażka., widziałem poletka po nim w KWS  super czyste, po rozmowie  z pracownikami okazało się że  czyste po chaczce a nie po środku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam jutro planuję prysnąć burak betanal maxxpro i goltix, ale na jutrzejszą noc zapowiadają u mnie tylko 1 stopień w nocy. Chyba lepiej będzie poczekać, żeby czasem nie było przymrozku, czy jechać na całego nic się nie przejmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W czasie zabiegu 12-20°C i w nocy nie powinna spaść poniżej 5°C. Poczekać, a jak nagli to podzielić na dwa zabiegi co 3-5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13
Napisano (edytowany)

witam koledzy doradźcie czy robić poprawkę jeżeli przy t 2 spadł deszcz  w ilości 4 litry na m2 po 3 godzinach od zabiegu a pryskane było 1 litr betanal max pro + 15 gram safari +0,6 l asahi sl ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

żadnych poprawek, chyba że chcesz spalić buraki.

Okoliczny rolnik 2 lata temu tak zrobił. Po godzinie od oprysku spadł deszcz, na drugi dzień poprawił i buraki praktycznie w 70-80 % spalił


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

żadnych poprawek, chyba że chcesz spalić buraki.

Okoliczny rolnik 2 lata temu tak zrobił. Po godzinie od oprysku spadł deszcz, na drugi dzień poprawił i buraki praktycznie w 70-80 % spalił

 

ok dzięki za rade za tydzień zobaczymy czy działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiatm jestem nowy na forum i chciałbym zaczerpac waszych porad ba fachowych porad a wiec:

1 czy zabieg t3moge zrobic po tygodniu od t2 czy nie bedzie za wczesno????

2: czy betanal maxx pro 1,25+safari 50wp 30g+venzar 80wg o,35l wystarczy na t3 i czy ochroni przed zachwaszczeniem wtórnym dodam ze t1 był sam betanal maxx pro 1,4l+safari 15g

i t2 to samo tydzien po tygodniu pozdrawiam i czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj