MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alio    116

dzis 2 tyg po siewie i niektore buraki na wierzchu... pryskalem dzis betanalem + safari + trend... stosowal juz ktos taka mieszanke? jak sie sprawdza??

Uuu... mnie uczyli że do betanalu nie można dodawać wspomagaczy bo sam je już zawiera. Dokładniej safari z trendem jak najbardziej ale w mieszance z betanalem koniecznie bez trendu. Tak mi radził mój doradca i sprzedawca środków.No ale mogli mi źle mówić. Napisz po niedzieli jak ten zabieg wpłynąl na buraki. Sam jestem ciekaw.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na betanalu jest podane ze mozna tak stosowac i tak mi tez doradca radzil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Alio ma racje ,istnieje mozliwość przypalenia buraków lub ich przychamowanie,ja mieszam safari ,kemiron, kemifam to już trendu nie daję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Istnieje możliość.! A spradziłeś? Ja do każdej saszetki safari daję saszetkę trendu,i chwasty pali a buraka niie przypala.Ktoś bajek naopowiadał ,że safari hamuje buraki.Stosuję co rok i też nie zauważyłem.Reszte można sobie dopowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Witam co myślicie o takim programie w czterech zabiegach hamerykanie podobnie testują???

Ma być taniej skuteczniej i buraki mniej chorują

 

+ Betanal Progress AM 180 EC /podobny -0,5 l
+ Safari 50 WG  -10 g
+ Lontrel 300 SL /Faworyt -0,1 l
+ Venzar 80 WP /Azotop New -0,2 kg
+ Atpolan BIO 80 EC /Olstick 90 EC -1,5 l

 

Bez Venzaru wtórne zachwaszczenie komosą się pojawiało.
 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

U mnie w przy pojawieniu sie pierwszych chwastow w fazie liscieni betanal max pro 0,6+goltix 0,8+ kosynier 0,8. za 2 tygonie wszystko po 1 litr i za kolejne 2 tygodnie jeszcze raz po 1l i czyściutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Istnieje możliość.! A spradziłeś? Ja do każdej saszetki safari daję saszetkę trendu,i chwasty pali a buraka niie przypala.Ktoś bajek naopowiadał ,że safari hamuje buraki.Stosuję co rok i też nie zauważyłem.Reszte można sobie dopowiedzieć.

 

to nie żadne bajki,nie od dziś sieje buraki i wiem co mówię ,jeśli dajesz samo safari bez betanalu to ok. wtedy trend wskazany ale jeśli razem i do tego pełną dawkę safari to raczej nie powinnosię trendu dawać,jeśli uważasz że sprawdziłeś i jest dobrze nikt Ci nie zabroni ,każdy robi jak uważa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Uuu... mnie uczyli że do betanalu nie można dodawać wspomagaczy bo sam je już zawiera. Dokładniej safari z trendem jak najbardziej ale w mieszance z betanalem koniecznie bez trendu. Tak mi radził mój doradca i sprzedawca środków.No ale mogli mi źle mówić. Napisz po niedzieli jak ten zabieg wpłynąl na buraki. Sam jestem ciekaw.

 

mówili Ci bardzo dobrze nie dodaje się gdyż betanal jest na bazie olejowej i nie trzeba dodawać adiuwanta


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzis 5 dzien po oprysku bettanal max pro + safari + trend powtorka bo bardzo slabo pali rzepak a jest tego ze cho cho tym razem bettanal max pro 1,20l + goltix 1,30l zobaczymy co bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ile można trzymać roztwór betanalu maxx pro w opryskiwaczu wczoraj ok godz. 16 opryskałem jedną działkę i za 5 min. spadł deszcz i zostało mi pół beczki i dzisiaj też padało do godz. 12 prawdopodobnie dopiero jutro będę mógł wypryskać pozostały roztwór czy po dwóch dobach będzie się on nadawał do użytku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sam bettanal czy z czyms?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Sam betanal ale co zrobić z tymi burakami  na które spadł deszcz zaraz po zabiegu powtórzyć czy odczekać parę dni i wtedy opryskać jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja bym nie ryzykowal i odczekal kilka dni... dlaczego pryskales przed deszczem? nie zanosilo sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

panowie co byśćie mi doradzili,zawsze pryskałem betupem trio w dawce 1,5lna ha a w trzecim zabiegu dokładałem 0.8lna ha goltiksu,a dzisiaj był inspektor i mi radził tak

t1  betup trio 1,5l/ha

t2  betup trio 1,5l/ha + kosyniera 1l/ha

t3  betup trio 1,5l/ha + kosyniera 1l/ha     co o tym myślicie'?,bo tak myslałem może żeby do t1 oprócz betupy dodać jeszcze 0,5l/ha tego kosyniera,pytam o doradztwo bo nigdy nie pryskałem kosynierem i chciałby poznać wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Mam takie pytanie. Buraki były pryskane już raz, teraz zamierzam pojechać T2 bo chwasty są już spore. Tylko jutro na popołudnie zapowiadają burze i chciałbym opryskać je rano tylko temperatura niska rano jest. Czy te środki będą dobrze działały? 1,25 L betanal max pro , 1 L gotixu, 15 g Safari?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wg instrukcji w czasie zabiegu powinni być powyżej 12°C i nie więcej niż 20°C temperatura nie powinna też spaść poniżej 5°C po. Dodatkowo nie stosować w czasie silnego nasłonecznienia. Przy mieszankach w pełnych dawkach można dodać antydepresanta. Powodzenia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Pogoda jest nie pewna trzeba  czekać. Rzepak rośnie jak głupi. Herbicydem goltix 1L i 15 g Safari spali taki podrośnięty?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13
Napisano (edytowany)

Pogoda jest nie pewna trzeba  czekać. Rzepak rośnie jak głupi. Herbicydem goltix 1L i 15 g Safari spali taki podrośnięty?

 

spali mi spaliło rzepak który miał 2 serduszka i dwa młode liście po oprysku 1l betanal max pro+1lgoltix+ 10g safari

a pryskane było równe 3 tygodnie po siewie

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, burak siany 10 kwiecień opryskany po siewie pyramin turbo 3,6 litra na hektar+dual gold 1,2. Zwlekam z opryskiem na chwasty, bo raz że jest całkiem czysto jak na doświadczenia z poprzednich lat.  Druga sprawa to niektóre buraki tak z 5-10% pola ma skręcony jeden listek, a z 5-10% dopiero wschodzi. Mam w planie prysnąć beetup trio 1,5 litra na hektar pierwszy raz i nie wiem czy jechać jutro czy poczekać jescze do piątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja na 1raz  dałem Bettup 160  2l/ha i dobry adiuwant, dużo było rzepaku, przypaliło go trochę. po 10 minutach po oprysku poszedł gruby deszcz, z  10 minut padało, po godzinie wlało. Chwasty ładnie spaliło rzepak dość przypaliło.

Dzisiaj 7 dni po 1 oprysku   Bettup 160, 2 l/ha  , 0,2 kemiron, 15 gram safari, 0,5 l Venzar adiuwant. Burak ma już początek liścia właściwego,

3 oprysk do 9 dniach to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Po ilu dniach po zabiegu na dwuliścienne ,można pryskać na jednoliścienne agilem? 


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

W tamtym roku jako poplon wysiana była gorczyca.Teraz mam jej pełno w buraku.Pryskany był wenzarem ,teraz chce dać beetup trio i nie jestem pewny czy podziała sam.W etykiecie beetup compakt gorczyca jest jako wrażliwe.Co lepiej zastosować by jej się pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Po ilu dniach po zabiegu na dwuliścienne ,można pryskać na jednoliścienne agilem? 

Ja ze znajomym od kilku lat zamiast jechać osobno gramanicydem dajemy go do drugiego i trzeciego zabiegu herbicydowego w dawce odpowiednio 0.3 i 0.4 l/ha i wszystko pięknie usycha i żadnych negatywnych objawów na burakach. Tyle że na moich polach praktycznie nie ma perzu a niszczę w zasadzie samosiewy zbóż i owies głuchy Ale i perz jak się trafi to też ginie przy tej dawce.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

A w jakiej fazie jest wtedy burak? Ja pryskałem w sobotę drugi raz to były tylko liścienie i raczej bym nie ryzykował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj