MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

jest to nic innego jak wzmocniony betanal elite

troochę sporo etofumestu w litrze oby nie przypalał


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

Właśnie dlatego się zastanawiam stosuje się go 3x1 litrze ale ma dużą zawartość tych substancji nawet w porównaniu z betanalem elite którego też można stosować 3x1l. Różnica też jest w tym że betanal to koncetrat a belvedere suspoemulsja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Stosujecie Pyramin przedwschodowo? Chciałbym spróbować pierwszy raz bo zabiegi powschodowe nie zawsze u mnie przynoszą zamierzony skutek. Czy mogę zastosować Pyramin turbo 520 sc przedwschodowo i w jakiej dawce (słyszałem o trzech litrach na ha), bo nie ma on rejestracji na zabiegi przedwschodowe - Pyramin 65 wg ma rejestrację ale kupić go nie nigdzie nie mogę, a sustancje czynne te same. Burak posiany w piątek. No i czy ma to sens bo koszt niemały, gleba raczej z tych lżejszych. Dzisiaj w sklepie z ŚOR usłyszałem że można go zastosować nawet do sześciu dni po siewie i to nie od sprzedawcy tylko od rolnika. Interesuje mnie Wasza opinia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kiedyś stosowałem, ale  ma duży wpływ na roślinę  następczą, po burakach, np pszenicę, sypie o 30-40 % mniej.

Ja stosuję Venzar do każdego oprysku po 0,5 l/ha.

A podstawa to dobry adiuwand do każdego oprysku herbicydowego i terminowość, nie ma że boli, czy jest chwast czy  nie ma do 10 dni oprysk, a przeważnie 7-8 dzień. Jak tak zaczełem robić to problem z  chwastem znikł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

pyramin powschodowo można stosować ,robiłem swego czasu mieszankę na chwasty i dawałem tam pyramin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Kiedyś stosowałem, ale  ma duży wpływ na roślinę  następczą, po burakach, np pszenicę, sypie o 30-40 % mniej.

Ja stosuję Venzar do każdego oprysku po 0,5 l/ha.

A podstawa to dobry adiuwand do każdego oprysku herbicydowego i terminowość, nie ma że boli, czy jest chwast czy  nie ma do 10 dni oprysk, a przeważnie 7-8 dzień. Jak tak zaczełem robić to problem z  chwastem znikł.

 

Z tą pszenicą po burakach pryskanych Pyraminem to tylko Twoje spostrzeżenia czy są na to bardziej "naukowe" uzasadnienia. Jeśli tak ma być to ja dziękuję za Pyramin. Z tym Venzarem też nie jest tak "różowo" jeśli chodzi o rośliny następcze. Ozimych zbóż nie można siać ( w sumie nie taki problem bo jeszcze nigdy nie zasiałem po buraku pszenicy ozimej), a jeśli w czasie wegetacji buraka jest sucho (a przeważnie jest) to pod zboża jare orkę przedzimową należy wykonać na ponad 20cm - u mnie na niektórych kawałkach 20cm to jest max. Z tego wynika że Venzar też może mieć duży wpływ na plonowanie zbóż następczych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

powiedziałbym ,że venzar czy buracyl będzie gorszy od pyraminu ,ja stosuję na trzeci oprysk venzar-buracyl oczywiście w rozsądnych dawkach i po burakach sieję zawsze pszenice i jest wszystko wporządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pop pyraminie to moje spostrzeżenia, dlatego przestałem go stosować.Raz tak miałem siałem połowę działki , reszta pszenica po pszenicy i taki efekt był.Venzar stosuję połowę dawki, 3 X0,5 l/ha, a może i mniej.

Przeważnie pszenicę ozimą sieje po burakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Kiedyś stosowałem, ale  ma duży wpływ na roślinę  następczą, po burakach, np pszenicę, sypie o 30-40 % mniej.

Ja stosuję Venzar do każdego oprysku po 0,5 l/ha.

A podstawa to dobry adiuwand do każdego oprysku herbicydowego i terminowość, nie ma że boli, czy jest chwast czy  nie ma do 10 dni oprysk, a przeważnie 7-8 dzień. Jak tak zaczełem robić to problem z  chwastem znikł.

 

stosujesz venzar do każdego oprysku tzn do jakiego oprysku ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko na chwasty, przeważnie pryskam 3 razy, ale i 4 zdarza się, zależy od roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kemiron, kemifarm,  zamienniki w dawkach zalecanych, może lekko zaniżonych, safari 8g/ha, Venzar, i dobry adiuwant. wszystko co 7 max 9 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja dziś patrzyłem na pole. 8 dzień po siewie.  Tak w miarę czysto ale już się trafiają pojedyńcze nowe chwasty i oczywiście sporo nowego rzepaku. Większość ziaren ma już korzonki więc za 2-3 dni zaczną puszczać kiełki do góry. Więc najwyższy czas na stosowanie najtańszego i najskuteczniejszego oprysku - glifosatu. Od wielu lat tak praktykuję i to potwierdza swoją skuteczność. Potem pierwszy "normalny" zabieg nieco opóźniam a do drugiego idzie safari, czasem i do trzeciego bo rzepak długo potrafi wschodzić, zwłaszcza większy deszcz potrafi wypłukać nasionka. Po takiej serii graczka nigdy nie jest potrzebna.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Ja dziś patrzyłem na pole. 8 dzień po siewie.  Tak w miarę czysto ale już się trafiają pojedyńcze nowe chwasty i oczywiście sporo nowego rzepaku. Większość ziaren ma już korzonki więc za 2-3 dni zaczną puszczać kiełki do góry. Więc najwyższy czas na stosowanie najtańszego i najskuteczniejszego oprysku - glifosatu. Od wielu lat tak praktykuję i to potwierdza swoją skuteczność. Potem pierwszy "normalny" zabieg nieco opóźniam a do drugiego idzie safari, czasem i do trzeciego bo rzepak długo potrafi wschodzić, zwłaszcza większy deszcz potrafi wypłukać nasionka. Po takiej serii graczka nigdy nie jest potrzebna.

Jaką dawkę glifosatu stosujesz i w jakiej fazie są buraki ,żeby ich nie uszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja dzisiaj byłem 9 dzień po sianiu, i znalazłem 3 buraczki na wierzchu,a 80 %  z nasion dopiero ma z 2 cm korzonka,  więc już po oprysku glifosatem. Nie ma prawa żadnego buraczka być na wierzchu, nic kompletnie bo spali,  wszystko co zielone  spali, a dawkę  starczy z 1,5 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, czy takie coś jest w stanie odłożyć graczkę na półkę?? Z chwastów jedynie troszkę więcej może być fiołka polnego.

1.Beetup Trio 1,4 l+ Goltix 0,5l

2. Beetup Trio 1,5 l + Goltix 1 l

3 Betanal MaXXpro 1,25 + Goltix 0,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja bym dawał do każdego zabiegu po 1 l goltixu, a beetup w obu zabiegach po 1,5 l


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Hmmm, o ile nie mam oporów by na pszenicę wlać trochę więcej boxera lub w rzepaku dodać metazanexu tak w burakach strasznie się boję spalenia roślin. No ale skoro tak twierdzisz to zwiększe dawki tak jak mówisz. Jedynie pierwszy zabieg może zrobię 1,5+0,8:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja dzis opryskałem roundupem 8 dzień po siewie 2 l\ ha ale mam jeszcze trochę nasion jak by trzeba było przesiewać.  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

ja bym dawał do każdego zabiegu po 1 l goltixu, a beetup w obu zabiegach po 1,5 l

 

po co tyle beetupu? zeby desmedifam wstrzymywał buraki? u mnie 0,4 l to max oczywiscie plus inne suplementy. goltixu moze byc choc w zaleznosci od chwastów wystatrczy czasami 0,6 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zalecana dawka beetupu to 1,5 l/ha a Ty dajesz 0,4 i mówisz ze jest ok? Stosowałem 3 zabiegi po 1,5 i nic z burakami się nie działo.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

no i jaki plon na ulhowieckiej ziemi miales? powtarzam desmedifam to wróg buraków. ja dodaje inne suplementy i dlatego mam czysto. jak dajesz sam betup to moze i buraki nie odczuwają chodz watpie. ale co z innymi chwastami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzis 2 tyg po siewie i niektore buraki na wierzchu... pryskalem dzis betanalem + safari + trend... stosowal juz ktos taka mieszanke? jak sie sprawdza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja pierwszy raz pryskam Betup  2l/ha, za drugim robię mieszanki. Safari przy drugim zaczynam. Do wszystkich oprysków porządny adiuwant i 300 l wody/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj