MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

mds212    2133

To poczekaj z tydzien jak nasiona skielkuja i wtedy mozesz przesiewac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Możesz też wsiać nowe przynajmniej 5-7 dni po tamtych i tak 10 dni po siewie pojechać ten kawałek glifosatem. Te stare wschodzące spali a nowym nic nie będzie. Przy okazji pozbędziesz się i niektórych chwastów.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka96    0

www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=core&module=search&do=followed

Tutaj założyłem temat dotyczący uprawy buraka w 2014r.

 

www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=core&module=search&do=followed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Panowie, planuje opryskać buraki przedwschodowo round*pem tylko nie praktykowałem tego wczesniej, stad mam pytanie:

 

kiedy najlepiej wykonać oprysk?

uprawa 2.04

siew planowany jutro tj. 4.04

oprysk 7-8.04 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

chyba troszke za krótki odstęp, roundap weźmie to co nad ziemią a w 3 dni nie wiele wyjdzie, chyba że masz sporo wilgoci


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

dziś zakończyłem siew ,uprawa pod buraki była przeszło 3 tygodnie temu ,na działkach zielono od chwastu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Camry i czym się teraz tych chwastów pozbędziesz??

u mnie buraki zaczęły schodzić, siane 2 tygodnie temu i pasował o nie zadbać jeśli możecie to zaproponujcie mi w miarę dobre i tanie rozwiązane do zastosowania dodam że nie sieję buraków na stanowisku po rzepaku , główne chwasty to komosa, rdesty i jednoliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

hmm ja na twoim miejscu jak nie masz rzepaku i fiołka tylko rdesty i komose zastosowałbym 0,25 burakosatu + 1 safenu compact + 0,8-1 kosyniera, cena burakosatu to okolo 91 zł za litr w większych opakowaniach, safen mozna kupic nawet około 25zł/litr no i kosynier jego cena była chyba około 66zł za litr ale trudno go kupić, czyli koszt zabiegu wyjdzie około 115 zł/ha

mozesz też zastąpić kosyniera pyraminem

Edytowano przez emo87

aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Camry i czym się teraz tych chwastów pozbędziesz??

u mnie buraki zaczęły schodzić, siane 2 tygodnie temu i pasował o nie zadbać jeśli możecie to zaproponujcie mi w miarę dobre i tanie rozwiązane do zastosowania dodam że nie sieję buraków na stanowisku po rzepaku , główne chwasty to komosa, rdesty i jednoliścienne

 

przed wschodami pojadę Roundup lub jego pochodne, tanie i dobre rozwiązanie ? ja u siebie mam podobnie - rdesty, szarłat,przytulia,komosa,łoboda i jednoliścienne oczywiście są,stosuję safari ,kemifam z kemironem lub betanal max pro,wenzar-buracyl czasem trzeba dorzucić goltix i coś tam na jednoliścienne, efekt jest zadawalający

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

może zamiast kemironu zastosuj burakosat, to jest to samo a tańszy, a zamiast kemifamu safen compact lub beetup compact to jest to samo tylko polowe slabsze ale wychodzi taniej....

 

jakie macie ceny na opryski?

w glinojecku w cukrowni nastepujace

 

beetup compact 160 ec 20l 508,14 zł wychodzi tylko 25,4zł/litr wg mnie to tanio

kemifam kon 320 ec 15l 1260.36zł czyli za litr 84,02 więc drogawo, wystarczy dać dwa razy więcej beetupu compact 2*25,4=50,8 mamy ponad 30zł mniej za litr

burakosat 500sc 5l 453,60 zł

kemiron 500 sc 1l 130.68 zł

kemiron 500sc 5l 564,84 zł wychodzi 111,24zł na 5 litrach drożej niż burakosat

goltix 700sc 5l 603,72 zł

kosynier 420 ec 1l 65,88 zł

kosynier 420 ec 5l 333,72zł czyli za litr 66,74 zł czyli drożej niż w litrówkach

venzar 500 sc 1l 119,88 zł

 

pozostałe środki które mają w ofercie tzn. beetup trio 180 sc, belveder forte 400 se, betanal max pro 209 od, torero 500sc wychodzą drożej niż mieszaniny podanych wyżej srodków

 

a wy jakie macie ceny?

Edytowano przez emo87

aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Kupione w Agrosimexie pod buraki:

 

Betanal Max Pro 5l - 536.16 zł

 

Betup TRIO 5L - 208.32 ZŁ

 

GOLTIX 700 SC 5L - 597.22 ZŁ

 

LEOPRAD EXTRA 5L - 188.93 ZŁ

 

SAFARI 50WG 120 G - 504.38 ZŁ

 

TAJFUN 360 SL 20L -304.32 ZŁ

 

WSZYSTKIE CENY BRUTTO PO RABACIE INDYWIDUALNYM STĄD TAKIE DZIWNE KOŃCÓWKI. RABAT Z UWAGI NA WIELOLETNIĄ WSPÓŁPRACĘ I ZAMÓWIENIE NA OK 20 TYS.

Eksperymentowałem kiedyś z tańszymi zamiennikami ale efekt nie zawsze był idealny i często musiałem stosować dodatkowo Gracyl :)

Odkąd stosuję powyższe środki Gracyl i chwasty znikły z mojej plantacji.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

ja też podałem ceny brutto, betanal max pro w piątkach mają 535,68 czyli parę groszy tanszy :), ale 15 l jest za 1482,30 czyli za litr wychodzi sporo taniej, beetup trio za 5l 225,72zł, safari 120g+ trend 505,44 zł, maja też klinik 20l za 367,20. Są to ceny brutto w rozliczeniu za buraki na jesieni. Beetup trio mozna zrobić dając 0,75l beetupu compact i 0,12 burakosatu i mamy wtedy ilość substancji aktywnych odpowiadająca litrowi beetupu trio a wyjdzie 11-12 zł taniej na litrze

 

nie wiem co uważasz za "zamiennik"? beetup trio a beetup compact są tego samego producenta więc są podobnej jakości. betanal max pro tez można zastąpić mieszając fenmendifam desmendifam etofumestat i leancyl w odpowiednich ilościach ale efekt może nie być już taki sam bo tu jest ta formulacja OD i chyba trzeba dać większe stężenie substancji aktywnych aby uzyskać taki sam efekt ale i tak wyjdzie taniej. a co do beetupu trio to nie ma co przepłacać, my zawsze wybieramy środki w których dana substancja aktywna wychodzi najtaniej i efekty są super. całkowity koszt ochrony od chwastów dwuliściennych to około 730-750 po dzisiejszych cenach i chwastu na polu nie znajdziesz a mamy pola z fiołkiem, rzepakiem i niektóre z przytulia i szarłatem, no i oczywiście komosa ale to wszędzie jest....

Ps. stosujesz Leopard a to jest "zamiennik" Targi super która jest dwa razy droższa :) my też go stosujemy albo labladora i efektu są dobre bo w sumie tragę tylko chyba raz stosowaliśmy w rzepaku wiec nawet nie mogę porównać, tak samo jak tajfun to randup tylko ze sporo tańszy...

Edytowano przez emo87

aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Koledzy w jakich dawkach i ewentualnie z czym stosujecie Beetup trio? Pytam bo do tej pory stosowałem Akord z Metamitronem a w tym roku będzie właśnie Beetup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

hehe a porównywałeś składy tych dwóch środków? mają dokładnie tyle samo substancji aktywnych wiec dawki powinny być podobne, co prawda jest inna formulacja w akordzie jest of a w beetupie ec ale składy te same możesz beetupu dać trochę więcej.


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Koledzy w jakich dawkach i ewentualnie z czym stosujecie Beetup trio? Pytam bo do tej pory stosowałem Akord z Metamitronem a w tym roku będzie właśnie Beetup.

dawki po 1,5 l/ha, do jednego zabiegu dodaje Safari


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

koledzy stosujecie w ochronie buraków łącznie Pyramin Turbo 1.5l/ha + Kemifam Super 1l/ha i jakie są efekty czy zastosować coś innego doradźcie bo jutro mam wybierać z hurtowni środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

zależy jakie masz chwasty na polu. jak masz np przytulie to musisz wziąć jakiś etofumesat, jak masz fiołka lub rzepak to musisz wziąć jakis metamitron. Zamiast Kemifamu weź jakiś tańszy środek zawierający desmendifam i finmedifam


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

rzepaku nie mam raczej większość chwastów jakie są u mnie co roku to rzodkiew świrzepa, szarłat, rdesty, przytulia czepna no i komosa

a co proponujesz wsiąść? podaj jakieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

u mnie w zeszłym roku było tak

 

T1 Safen Compact 1,5l + Burakosat 0,25 + Goltix 1,5

T2 Safen Compact 1,5l + Burakosat 0,25 + Goltix 1,5 + Kosynier 1

T3 Safen Compact 1,5l + Burakosat 0,25 + Goltix 1,5 + Kosynier 1 + Venzar 500sc 0,3

 

w tym roku zamiast safenu bedzie chyba Beetup Compact bo taki ma cukrownia, i Goltixu bedzie mniej bo na tych polach dlużej nie było rzepaku i kosyniera planuje dać na T2 0,8 a na t3 0,9 bo ziemia na tych kawałkach słabsza jest niż w zeszłym roku (glina), koszt całej ochrony od chwastów dwuliściennych wyniesie mnie około 730zł/ha

i jeszcze okolo 50zł/ha od jednoliściennych....


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

moze byc kemiron ale jest drozszy od burakosatu lub ethosat, ethofol, oblix ale nie wiem jak one wychodza cenowo


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Może ktoś mi doradzi.Zostało mi z poprzedniego roku 5 litrów betanalu max pro.W tym roku chciałbym go wykorzystać na 2.70 ha. 3 litry +0,15 safari pójdzie na drugi rzut.

Zostaje 2 litry,-Jak to zagospodarować?

Czy może wszystko wylać na pierwsze pryskanie? Dawka będzie prawie 2l/ha. -?

 

Poradźcie coś Proszę.

Nie wiem czy do końca zrozumiałem ale Betanal max pro w dawce 1,25 na pirwszy zabieg to jest czasami z dużo i się dzieli a jak zamierzasz dać prawie 2l to może być to zabójcza dawka dla buraka

 

Witam kolegów poczytałem troszeczkę postów i popstanowiłem podizelićsię swoją informacją o odchwaszczaniu;

 

1.Kemiron 0,2 + kemifam 1l (beet up compact 2l bo jest sporo tańszy) + Goltix 1l

2.Kemiron 0,2 + kemifam 1l (beet up compact 2l bo jest sporo tańszy) + Goltix 1l

3.Wrazie potrzeby jak na razie sprawszało się aczkolwiek sugeruję obserwację chwastów i ewentualne korekty w drugim zabiegu zależnie od gatunku chwastów.

 

Mam przy okazji pytanie do kolegów czy stosujecie przy opryskach na chwasty asahi w dawce 0,2 l słyszałem że burak nie ma takiego stresu i mniej go hamuje a podobno i działanie na chwasty jest też dobre

Edytowano przez Strazak76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja stosowałem asashi do 2 i 3 zabiegu. Teraz stosuję Basfoliar activ. Trudno powiedzieć czy ma to większy sens, ale z moich obserwacji wydaje mi się że troszkę to pomaga młodym burakom.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Ja stosowałem asashi do 2 i 3 zabiegu. Teraz stosuję Basfoliar activ. Trudno powiedzieć czy ma to większy sens, ale z moich obserwacji wydaje mi się że troszkę to pomaga młodym burakom.

Dzięki za odp. spróbuję i ja w tym roku zastosować asahi

 

Dzięki za odp. spróbuję i ja w tym roku zastosować asahi

A tak z innej beczki ja też z lubelskiego gm.Konopnica a ty?

 

Betanal Elite 1l + Goltix 1l/ha na 1 zabieg co myślicie?

Kiedyś stosowałem i efekty nizłe były ale nie zawsze , dużo zależy od warunków pogodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj