MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

losktos    356

ja po siewie daje Forte i później 3 x Beetup (Substancje takie jak Kemifan tylko w innych proporcjach) i do jednego zabiegu Safari i czyściutko


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Ja nie mam pól po rzepaku i na razie tylko miejscami zdarzy się samosiewka. kiedyś mówiono żeby dzielić te 30 g na dwa razy i że niby lepiej działa w małych ale częstszych dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

dzisiaj sprzedawca zaproponował mi zamiast betanalu max pro srodek o nazwie Belvedere ze to niby jest bezpieczniejszy i w ogóle lepszy czy miał ktoś do czynienia z Belvedere i czy naprawdę jest lepszy i bezpieczniejszy od Betanalu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam! Mam takie pytanie . Czy w drugim i trzecim zabiegu cherbicydowym Można stosować w Betanal max pro1,25l + GoltiX 1l+ 10 g safari? A w trzecim zabiegu tak samo tylko 15 g safari??


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie standardem jest

T1 powertwin 1l + Goltix 1l

T2 goltix 1l + Betanal max pro 1,25 + safari 15g

T3 w zależnosci jakie są chwasty to napewno safari 15g + (goltix lub betanal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Jak sądzicie możliwy jest wysoki plon buraka cukrowego na glebie klasa 4a,4b?? I czy w ogóle warto siać buraki na takiej ziemi??


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Kopał ktoś buraki holmerem na polu ,które jest pod górkę z dużym nachyleniem bocznym? Chodzi mi głównie o to czy dużo buraków gubi?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

tak było kopane u mnie ,działka pod górę i dość dużym nachyleniu na jedną stronę, jak sieję buraki to trzeba się dobrze nagimnastykować aby zachowac odległość 45 cm między jednym siewnikiem a następnym ,kopanie holmerem zależy dużo od operatora i maszyny,u mnie straty są dość duże ale na pewno mniejsze jakbym kopał zajeżdżając w jedną stronę jednorzędówką lub dwurzędówką stollem V , jednego roku przyjechali kopać holmerem w nocy wykopali bardzo szybko ale wtedy zostało ponad 60% korzeni w ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

A czy ktos zamawial jakies produkty typu nawoz ŚOR na stronie e-plantator KSC jezeli tak to jak odbywa sie dostawa i ile tzreba czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

u mnie w zeszłym roku było tak

 

T1 Safen Compact 1,5l + Burakosat 0,25 + Goltix 1,5

T2 Safen Compact 1,5l + Burakosat 0,25 + Goltix 1,5 + Kosynier 1

T3 Safen Compact 1,5l + Burakosat 0,25 + Goltix 1,5 + Kosynier 1 + Venzar 500sc 0,3

 

efekt super w tej kombinacji chwasty nie mają szans, jeszcze był dawany Lablador 1,5 na chwastnice jednostronna


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

co sądzicie o burakach na glebie 4b udadzą się czy sobie odpuścić ?? jaki może byc spodziewany plon ?? na jakich klasach siejecie buraki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

to wszystko zależy jaka to jest IVb bo mamy kawałki IVb i wcale to tak źle nie wygląda a są też lepsze klasy ziemie gdzie są "przepały" i tak podczas suszy burak leży ale jak przychodza deszcze to "ożywają" i na jesieni są mniejsze w tych miejscach ale są więc generalnie można zaryzykować uprawę na takiej glebie, tylko gleba musi mieć uregulowany odczyn i być zasobna w składniki i buraki najlepiej na takiej glebie to zasiać na oborniku.


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Witam czy siał już ktos już burak siewnikiem talerzowy z dozownikiem nawozu? chciałbym wiedzieć czy to sie opłaca i czy widać jakąs różnice np w wschodach czy w plonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ale kolega pyta o nawóz startowy czy o nawożenie właściwe rzędowe? Jak siewnik talerzowy to chyba do siewu w mulcz?

Jestem z lubelskiego i tu jeszcze nie słyszałem żeby ktoś stosował rzędowe nawożenie w burakach. Sam jestem ciekaw efektów.

W tym roku udało mi się bardzo tanio kupić dozownik do mikronawozów startowych i właśnie kończę jego montaż na siewniku. Nawóz startowy kupiłem w Agrosimexie. Dawka ma być 25 kg/ha. za jakieś 2-3 miesiące będę mógł powiedzieć jakie są efekty, bo dozownik mam na 6 rzędów a siewnik do buraków na 8. Więc 6 rzędów będzie z nawozem a 2 bez. Będzie widać gołym okiem róznicę o ile będzie. Jak kolegę temat interesuje a sieje większy areał buraków (20 ha+) mogę dać namiary na firmę co wypożycza dozownik do nawozów oczywiście pod warunkiem kupna u nich nawozu:)

Więc w tym roku będę pierwszym w dużej okolicy z tą nową technologią. O siewie w mulcz, siewnikach talerzowych w mojej okolicy cisza. Za małe areały a za drogi sprzęt.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Ja tak siałem siewnik talerzowy 12 rzędowy i nawóz startowy tylko podnioslem sobie koszty dużuch róznic nie było moim zdaniem szkoda pieniędzy

Edytowano przez lukaszbor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Jaki kolega stosował nawóz i w jakiej ilości? Czy aplikacja nawozu może być wprost na nie przykryte jeszcze nasiona? Nie miałem sie gdzie bardzo doradzić i zrobiłem tak u siebie że nawóz sypie się szerokością ok 5 cm na nie przykryte nasiona i dopiero jest przykrywany ziemią razem z nasionkami.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj