MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

losktos    356

ja w tym roku stosowałem 300 kg soli 150 kg fosforanu i 170 kg mocznika przedsiewnie, później 300 kg saletry pogłównie, 3 zabiegi od chwościka, plon ok 60 t/ha, cukier 17,95


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

@losktos tam u Was chyba dobre ziemie macie jak sie orientuję. No u mnie cukier 18% kopane ok 20 pazdziernika odebrane 25 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ziemie I klasa. Moje kopane były bodajże 9 października, zabrane 16.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zaraz po siewie Forte, później zazwyczaj 3 x Beet up Trio, jeżeli wystepuje ostrożeń to Lontrel ale tylko wyrywkowo i Safari na rdesty i szarłat. Na jednoliścienne Supero


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Oprysk na chwasta w buraku to podstawa terminy i adiuwant do każdego oprysku,a dawki można delikatnie zaniżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a ja właśnie nie zaniżam dawek, ale termin to podstawa, też bywało różnie z zachwaszczeniem ale jak dopilnowaliśmy terminu to już było ok. Dawka tak jak na etykiecie. Najlepszy moment do obserwacji zachwaszczenia to ranek, wtedy dobrze widać wschodzące chwasty


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kemiron i kemifarm, lub zamienniki to daje według atykiety, w mieszaninie zaniżam safarii o połowę i dodaje Venzar.

W tym roku miałem przypadek że przy drugiej dawce spaliło mi perz w burakach, a nie dawałem żadnego grammicydu, a buraki lekko przypaliło.Prawdopodobnie efekt safari, i nikt nie wie czemu.

Ale 7-8 dni to nie ma ze boli, wjeżdżam i pryskam.

Miałem buraka na jednym polu z teściem, po 7 dniach i po deszczu ja wjechałem i spryskałem,, na hama, trochę się topiłem,ślizgałem, ale spryskałem, teściowi nie chciało się, szkoda było, stwierdził że da poteam wiecej środka i bedzie dobrze.

Efekt był taki że on z chaczką biegał po polu, i wyzywał na środki, a ja w domu siedziałem, i śmiałem się z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie było podobie, bo zakopłem sie robiac drugi oprysk na chwasty po 10 dniach od pierwszego, ale nie ma co patrzeć. Drugi robie 7-10 dni po pierwszym a trzeci 10-14 dni po drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

W zeszłym roku wraz z ojcem jako że było sucho(chwasty licho wschodziły) postanowiliśmy zaczekać z opryskiem co skończyło się tym że nie było widać rządków ale jeden oprysk dzień po desczu mieszaniną betanalu maxpro 1,5l ha + venzar około 140 gram załatwiło chwasty w jednym zabiego co moim zdaniem było fenomenem :) pozatym srodka zostało aż do obecnego niedawno zakończonego sezonu.

 

Choć ten rok przy dwóch zabiegach wymagał w niektórych miejscach interwnecji gracki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

z betanalem maxpro i venzarem trzeba uważać :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

ja stosowalem

kemiron + kemifam + metafol

betanal maxpro + safari

betanal maxpro + metafol

I szczerze pilnowałem terminow ale efekt nie powalil za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja stosowałem wcześniej betanal elite i byłem zadowolony ale jak wszedł maxpro to nawet go nie próbowałem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Nie polecam maxpro,pryskałem nim i stosowałem dawkę taką jak piszą ale i tam mi przy hamowało buraki.W przyszłym roku spróbuję kemiron+kemifam zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

U mnie Beetup się sprawdził czyli fenmedifan + desmedifan + etofumesat


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

po siewie daje Forte i do jednego zabiegu dodaje Safari


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie w tym roku poszło

I pewertwin 0,9 l + goltix 0,9l

II goltix 1l + betanalmaxpro 1,25l + safari 15g

III betanalmaxpro 1,25l + safari 15g.

100% skutecznosć, w seszłym roku poszło podobni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

stosowane bez zadnych wspomagaczy?

 

@poosa21 a w II zabiegu nie osłabiło za bardzo ich?

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

ja stosowałem wcześniej betanal elite i byłem zadowolony ale jak wszedł maxpro to nawet go nie próbowałem

Dokładnie spokojnie można go było mieszać z innymi środkami a ten maxpro to totalna porażka nawet przy zmniejszone dawce bez mieszania z innym środkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

bo zawiera lenacyl który lubi palić buraki


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj